Баштанка » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Герої не вмирають Зміни в законодавстві Електронне звернення Восьмого скликання Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Інформація для користувачів з вадами зору

Що таке невидимі поранення та як із ними справлятися

20/07/2023

Коли ниє зуб – ми йдемо до стоматолога. Коли хапає серце – до кардіолога. Але не всім легко звернутися до фахівця з психічного здоров'я, коли болить душа. Через нав’язану суспільством стигму невидимі поранення підступно гризуть зсередини навіть здавалося б найстійкіших.
  Що ж це за невидимі поранення ? Деякі багатьом відомі. Тривожні розлади, суїцидальні думки, депресія. А відтепер у цьому списку справжня епідемія української армії – контузії. Вибухова хвиля проходить крізь тіло іноді без жодного фізичного сліду, але не без тривалої шкоди для життя. Це і виснажливий головний біль, і постійний дзвін у вухах, і різкі перепади настрою.
Відновити ментальне здоров’я легше у доброму оточенні – друзів, колег, родичів. Але що вони мають знати?
Що коли військовий повертається до цивільного життя, можуть з’явитися багато тривожних ознак: апатія, замикання у собі, небажання говорити чи взагалі спілкуватися. І це норма.
Час непокоїтися, якщо такий стан триває 2-3 місяці та постійно ускладнюється. Додаються серйозні погіршення сну, людина уникає розмов із близькими, категорично відмовляється згадувати пережиті події та не бажає включатися у будь-які справи мирного життя.
  На жаль, не всі здатні подолати невидимі поранення самостійно. А багато хто й досі соромиться звертатися за допомогою, ніби це слабкість.
  Тому запропонувати підтримку треба дуже обережно, максимально коректно, зваженою розмовою. Ідеальний варіант – залучити когось із побратимів чи посестер.
  Поради у дописі – з лекторіїв цьогорічного Куражу (https://www.facebook.com/kurazh.kyiv), який підтримав комунікаційну кампанію Ти як? Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олена Зеленська та разом з ГО «Безбар'єрність» залучив профільних спікерів до обговорення теми ментального здоров’я.
Лекторії доступні на сторінці Куражу в YouTube youtube.com/@KurazhBazar/videos
#тияк #mentalhealth #психічнездоровя
#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree
 
 

Всі новини →