Вашій увазі пропонується щотижнева добірка новин з Брюсселя і не тільки.
ЄС продовжуватиме підтримувати Україну: висновки Європейської Ради
За підсумками засідання 21 та 22 березня, Європейська Рада ухвалила висновки щодо України, безпеки та оборони, Близького Сходу, розширення та реформ, зовнішніх відносин, міграції, сільського господарства, готовності та реагування на кризи тощо.
Зокрема, лідери ЄС вирішили, що:
Європейський Союз налаштований продовжувати надавати Україні та її народу всю необхідну підтримку стільки, скільки буде потрібно, і настільки інтенсивно, наскільки це буде потрібно;
ЄС та країни-члени прискорять та посилять надання всієї необхідної військової допомоги;
Європейська Рада закликає Раду ЄС працювати над 8-м пакетом підтримки України в рамках Європейського фонду миру;
лідери закликають Раду ЄС продовжити роботу над питанням використання доходів від заморожених російських активів в інтересах України;
ніколи не визнають незаконних так званих «виборів», проведених росією на тимчасово окупованих українських територіях.
Крім того, у своєму висновку Європейська Рада привітала прогрес України та Республіки Молдова у просуванні необхідних реформ на шляху до ЄС. Після представлення проекту переговорних рамок для України та Республіки Молдова, Європейська Рада закликала Раду ЄС якнайшвидше ухвалити їх та без зволікань продовжити роботу.
П’ять країн ЄС закликали Єврокомісію заборонити імпорт зерна з росії та білорусі
Міністри сільського господарства Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Чехії звернулися до Європейської Комісії із закликом заборонити імпорт зернових з Росії та Білорусі до ЄС. Про це йдеться у спільному зверненні, оприлюдненому литовським Міністерством.
Міністри зокрема підкреслили, що росія використовує прибутки від експорту зерна до ЄС для фінансування війни з Україною. Ці кошти йдуть на виробництво ракет, безпілотників та іншої зброї, яка використовується для знищення цивільної інфраструктури, житлових будинків і людей. Зазначається, що Рада ЄС з питань сільського господарства та рибальства також планує обговорити це питання 26 березня.
Єврокомісія погодила підвищення мита на імпорт російського зерна
Європейська Комісія пропонує підвищити тарифи на імпорт до ЄС зернових, олійних культур та продуктів їх переробки з росії та білорусі, в тому числі пшениці, кукурудзи та соняшникового шроту.
Заходи спрямовані на досягнення кількох цілей, зокрема:
запобігти дестабілізації ринку ЄС через будь-яке майбутнє значне перенаправлення російських зернових продуктів на ринок ЄС;
для боротьби з російським експортом незаконно привласненого зерна, виробленого на території України, частина якого незаконно експортується на ринок ЄС, навмисно маркуючись як "російське";
перешкодити Росії використовувати доходи від експорту до ЄС - як російських, так і незаконно привласнених українських зернових продуктів - для фінансування своєї агресивної війни проти України.
Далі пропозиція буде представлена на розгляд Ради Європейського Союзу.