Головна Новини Герої не вмирають Зміни в законодавстві Електронне звернення Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Інформація для користувачів з вадами зору

Історія села

Село Костичі є центром сільської ради, до якої входять села Лобріївка, Доброкам’янка, Костичі ( стара назва Бобри і Онуфріївка).
Село знаходиться за 50 км від районного центру Баштанки і 40км від обласного центра міста Миколаєва. До найближчої залізничної станції Лоцкіно
16 км.
Територія сільської ради розміщена на правому горбистому березі річки Інгул. Місцевість багата на камінь-вапняк та жовту глину яку використовують як будівельний матеріал.
В 1986р. в селі Костичі було 235 жителів і одна церковно-приходська школа. З 31 господарства шість були безземельниками. 1415 десятин землі належало купцю Боброву.
Населення с.Лобріївки були кріпосними селянами і належали місцевому поміщику Лобрину. В його володінні було 500 десятин землі. Після відміни кріпосного права селянам належало 200 десятин землі. 35 відсотків селян батракували у поміщиків і куркулів. Селяни вже тоді виявляли обурення проти поміщиків, нападали на їхні садиби та економії. У погромах активну участь брали Кпивонос Петро, Чередниченко Прокіп , Бойченко Петро.
Село Доброкам’янка раніше було німецькою колонією і називалось хутір Іванов або Штейнгут. На хуторі Бобри проживало п'ять господарств.
Революція 1905 року дала свій поштовх до розвитку революційних настроїв серед селян Лобріївки. За розповсюдження революційних ідей Павло і Костя Уланенки були видправленні на заслання, а Яким Уланенко жив під наглядом урядника.
Тільки Жовтнева соціалістична революція принесла волю і визволення селянам Костичівської сільської ради. Радянська влада тут була встановлена в 1918 році. Переважна більшість чоловіків брали участь в Жовтневій революції і громадянській війні. Активними учасниками боротьби за владу рад були Чередниченко Прокіп , Кривонос Іван В., Бірюк Микита Я., Кривоноси Степан А. та Кузьма А.,   Чабаненко Антон, Кривонос Іван Прокопович (він же перший голова комнезаму). Першими комуністами в селі був Кривонос Степан    Артемович,    який    входив    до    складу парторганізації села Інгулки.
Населення здебільшого тут було бідним, малоземельним. Уже в 1922 році в селах сільради створились товариства спільній об робітці землі: "Свій труд"- в Костичах, "Зоря", "Дружба," "Червоний степ", "Україна"- в Лобріївці, "Луч"- в Доброкамянці. В них об'єднувалось по 7-16-20 господарств. Б 1925 році на території сільради було три школи, три хати-читальні, кооперація, сільбуд. Ліквідацію неписьменності вів Лікнеп.
Окружним земельним відділом в 1925 році було створено в хуторі Бобри машино-тракторне товариство "Вільний степ". В ньому об'єднувалось 27 господарств і нараховувалось 116 чоловік.   Товариство   створилось   на   добровільних   засадах, керувалось затвердженим на зборах Статутом .
На засіданні культурно-освітньої комісії в жовтні 1926 року було прийнято постанову про відкриття школи соціалістичної молоді строком на 6 місяців .
 
Партійна організація в селі Лобріївці була організована в 1929 році. До її складу входили комуністи: Кривонос Степан Артемович, Бірюк Микита Якович, Кривонос Кузьма Артемович, Кривонос Іван В., Мазур Карпо Тарасович. В 1930 році організована комсомольська організація. Першими комсомольцями були Мазур А., Кривонос І., Бойченко Г.
Партійна і комсомольська організації вели велику роботу по проведенню в життя лінії партії, вели боротьбу з куркулями на базі товариств був створений перший колгосп " ІІІ Інтернаціонал". В 1931 році він перейменований в колгосп "Колективне життя". В ньому нараховувалось 150 дворів ,було 567 чоловік населення та 2000 га землі. Колгосп очолювали комуністи: Кривонос С.А., Бірюк М.Я,., Бірюк М.Я., Бірюк Г.Т., Бірюк І.О.
В селі Костичі утворився колгосп незаможних. В ньому було 68 дворів і 1200 гектарів землі . Організаторами колгоспу були комуністи Забродський М.А., Маляренко Я.С.    В Костичах ще був колгосп "Правда".
На базі машино-тракторного товариства в с.Бобри було створено колгосп 'Вільний степ". В селі Онуфріївна організовувався колгосп " Нове життя".
      З 1931 по 1941р змінилося життя всього населення. В селах Лобріївка і Костичах працювали дві семеричні школи, три червоних кутки і один клуб , в якому була пересувна кіноустановка , яка один раз на тиждень обслуговувала кожний населений пункт.
Першу медичну установу-медпункт було відкрито в селі Костичі в 1936 р. В цьому ж році було відкрито магазин в селах Лобріївка , Костичі, Онуфріївнка.
Тепер в Костичах був один колгосп "Правда". Зростали, міцніли колгоспні господарства. В кожному з них налічувалося по три-чотири автомашини. Колгоспи обслуговували трактори машино-тракторної станції. В партійній організації вже тоді було 12 комуністів. Створено дві комсомольські організації з кількістю 40 членів в ВЛКСМ. Комуніст Мазур А.В., який уже потім був першим секретарем Привільняиського району, за видатні заслуги перед державою був нагороджений орденом Леніна.
З серпня 1941 по березень 1945 року територія сільської Ради була окупована німецько-фашистськими загарбниками. За час окупації вони нанесли великі збитки колективним господарствам, забили і вигнали майже всю худобу. За цей час було відправлено в Німеччину 250 юнаків, дівчат та чоловіків. За переховування розвідників Радянської Армії в березні 1944 року розстріляна жителька села Лобріївка Мовчан Федосія Онуфріївна. Не повернувся з німецької каторги комуніст Кучеренко Сергій Онисимович та інші мешканці сільської Ради.
Ще на фронтах Вітчизняної війни гриміти бої, а колгоспники, зокрема жінки і молодь відбудовували зруйновані колгоспи. При допомозі держави колгоспи поповнились новим сільськогосподарським інвентарем, автомашинами. Зростали колгоспні ферми. В 1950 році чотири колгоспи, розмішені на території сільради, були об'єднані в один колгосп "Комунар". Земельна площа його - 6500 гектарів. Громадське господарство пішло в гору. В 1958 році колгосп мав 300 корів, 320 голів свиней, 250 коней, 1200 голів овець. В колгоспі було 4 вантажних і одна легкова автомашини.
Зростало матеріальне забезпечення колгоспників. Впорядковувались населені пункти.
Тепер в сільській Раді налічується населення-1340 чоловік. Колгосп
"Комунар"   перетворився в -багатогалузеве господарство.
          На його полях, площа яких складає 6,5 тисяч гектарів, працює до 27 потужних тракторів, 21 комбайн, достатня кількість сільськогосподарських машин і знаряддя. Техніку обслуговують досвідчені механізатори, які навчились майстерності водити трактори, степові кораблі. Майстрами своєї справи виявили себе трактористи Михальчук Іван Федорович і Обіход Григорій Прокопович. Тракторами "Т-75" вони в 1963 ропі виробили відповідно по 1850-1720 гектарів м'якої оранки. Тридцять років працює механізатором нині бригадир тракторної бригади Гоберлас Іван Петрович.
За десять років з часу вересневого Пленуму ЦК КПРС 1959р в колгоспі зросло поголів'я тварин. Корів майже в два рази, овець в 5.5 рази. Господарство спеціалізується на розведенні вівцепоголів'я, яке в ближчі роки буде доведено до 12 тисяч голів.
З року врік зростає економіка колгоспу. В 1962 р. дохід колгоспу складав 732.3 тисячі карбованців, неподільні фонди-95.9 тисячі карбованців. За рахунок неподільних фондів побудовані типові приміщення для громадського тваринництва. Тут не можна не згадати і про передовиків тваринництва-доярок: МазурЛ.1 (працює з 1937р), Косовську Л.К. Когут Л.З., чабанів Андріївського С.Ї., Вегера М.С.
Роботу колгоспників спрямовує партійна організація, яка в своїх рядах нараховує 23 комуністи. Враховуючи складні умови зимівлі тварин, партійна організація направила для роботи на фермах 12 комуністів. Серед них комуністи М.Н. Забродський , В.Ю Згурський, А.М. Забродський, А.В. Уланенко, Г.В.Фомін, І.З. Кривонос та інші. Всі інші комуністи на чолі з секретарем парторганізації О.В. Котляром   і головою колгоспу І.П.ІІІакулою  в суботні дні працювали на ремонті тваринницьких приміщень та підвезені кормів.
          В тісному зв'язку з комуністами працюють комсомольці. В рядах комсомольської організації 46 комсомольців. Кращими виробниками виявили себе комсомольці механізатори Бурлага Володимир Іванович, Вакаренко Яків Якович, Кривонос Петро Макарович.
         Зростає культура села. На території сільради є сільський і два бригадних клуби, стаціонарна і пересувна кіноустановки. В сільській бібліотеці книжковий фонд складає 3700 книг, а в колгоспних бібліотеках - 4000 книг. Діти колгоспників вчаться в двох школах: восьмирічній і початковій.
В селі Костичі є медпункт з родильним відділенням. В Лобріївці відкрито акушерський пункт. В трьох дитячих яслах діти утримуються безкоштовно, круглорічно.
Всі населені пункти радіофіковані і електрифіковані. В сім'ях колгоспників є 34 телевізори, 290 радіоприймачів, 300 велосипедів і мотоциклів.
Перетворюючи в життя рішення XXII з'їзду партії та послідуючих племінумів ЦК КПРС, колгоспники йдуть широкою дорогою до нового піднесення сільського господарства, добробуту колгоспників.
 
 
 
На сьогодні до Костичівської сільської ради   входять три села :
 Костичі , Лобріївка , Доброкам»янка , які налічують 370 дворів .
Адмінбудівля  Костичівської сільської ради розташована в центрі села Костичі .
 
Населення  сільської ради складає : 1214 чоловік.
Основою економіки   є сільське господарство- вирощування зернових та овочівництво
 
 
 
У приватному секторі сільської ради громадяни тримають велику рогату худобу, свиней   , овець та кіз, птицю
 
                На території сільської ради розташована одна загальноосвітня школа:
 
 
На базі Костичівської ЗОСШ функціонує «Музей бойової слави»:
 
 
 
 
 
 
 
 
На   базі Костичівсьткої ЗОСШ І-ІІІ ступенів функціонує один дитячий навчальний  заклад   «Посмішка»:
 
 
 
 
      
     В центрі села Костичі діє   Костичівська   лікарська амбулаторія.
               
На території сільської ради розташовано 7 приватних торгівельних об»єктів :
-магазин - Шерстюк Лариса Зіновіївна , с.Костичі
-магазин - Гасанов Бахтіяр Ібрагімович , с.Костичі
-магазин - Бойченко Олександр Сергійович, с.Костичі
-магазин - Пислару Лідія Георгіївна , с.Костичі
Функціонує відділення   поштового зв»язку .
 
Філіал Баштанського управління   зрошувальних систем
Кількість працюючих – 9 чол., Технік –гідротехнік філії МУВГ –Шевчук Раїса Анатоліївна .
 
 
Релігійні громади
Євангелісти , християни,  баптисти . Пастир, пресвітер - Кривонос Іван Захарович.
Мусульманська община , мула - Різаєв   Лачин Махамадович.
 
В Костичівській сільській раді зареєстровано дві  СПІЛКИ ВЛАСНИКІВ КОРІВ :
в с.Костичі -спілка власників корів «Ласуня « , та в с.Лобріївка -спілка власників корів «Лобріївське «   .
Зареєстровано   товариство «Знання « , яке веде інформаційно- просвітницьку роботу , підпорядковується    районній організації Товариство «Знання»   та громадське формування «Сигнал».

 

  • НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
  • Національне агентство з питань запобігання корупції
Loading...