Головна Новини Герої не вмирають Зміни в законодавстві Електронне звернення Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Інформація для користувачів з вадами зору

Баштанський районний сектор №1 філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях

 Баштанський районний сектор №1 філії Державної установи «Центр пробації» у Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях

Начальник сектору :

 

Контактні дані :

 

    Лисенко Ірина Олександрівна

_______________________________________________________

поштова адреса: вул. Ярослава Мудрого ,6, м. Новий Буг, 55601

тел.: 098-087-06-48

електронна скринька: [email protected]    

Графік роботи :

понеділок – четвер: 08:00 – 17:00

п’ятниця: 08:00 – 15:45

обідня перерва: 12:00 – 12:45

вихідний: субота, неділя

 

Завдання і функції уповноважених органів з питань з питань пробації визначені Законом України «Про пробацію», кримінальним, кримінально-процесуальним, кримінально-виконавчим кодексами України та іншими законами України.

ПРОБАЦІЯ - ЦЕ : 

- забезпечення безпеки  суспільства (громади) шляхом запобігання вчиненню правопорушень;

- надання суду інформації, що характеризує обвинувачену особу для прийняття справедливого рішення (складення досудової доповіді);

- організація виконання покарань, не пов'язаних з позбавленням волі;

- пробаційний нагляд: контроль за особою, яка вчинила правопорушення, а також допомога, спрямована на підтримку такої особи в суспільстві (консультації, мотивування до змін, сприяння у вирішенні проблемних питань);

- допомога особі, яка готується  до звільнення з місць позбавлення волі, в адаптації до життя в суспільстві.

 

ДО КОГО ЗАСТОСОВУЄТЬСЯ ПРОБАЦІЯ?

- особа, щодо якої складається досудова доповідь;

- особа, засуджена до покарання, що не пов’язане з позбавленням волі, як от: заборона обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадські та виправні роботи;

- особа, якій покарання у виді позбавлення волі замінено на покарання у виді громадських або виправних робіт;

- особа, звільнена з випробувальним терміном від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі;

- звільнена від відбування покарання вагітна жінка та жінка, яка має дитину віком до трьох років;

- особа, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі.

 

ПЕРЕВАГИ ПРОБАЦІЇ:

ДЛЯ ОСОБИ, яка вчинила правопорушення:

- можливість змінитись без перебування у місцях позбавлення волі (ізоляції від суспільства), підтримка на шляху до змін;

- збереження сімейних стосунків та зв’язків у громаді;

- збереження роботи та житла;

- позитивний соціальний ефект: особа не втрачає соціальні зв’язки та шанс створити сім’ю.

 

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА (громади):

- убезпечення громади від вчинення повторних злочинів;

- справедливе здійснення правосуддя: баланс між карою за вчинене правопорушення, відшкодуванням завданої шкоди та інтересами членів суспільства.

 

ДЛЯ ДЕРЖАВИ:

- зниження злочинності;

- зниження кількості ув’язнених в місцях позбавлення волі осіб;

- позитивний економічний ефект: утримання правопорушника у місцях позбавлення волі набагато дорожче для держави, ніж перебування на пробації; а також залишаючись у суспільстві особа не втрачає роботу та сплачує внески у держбюджет;

- дотримання міжнародних стандартів.

 

ВИДИ ПРОБАЦІЇ:

- Досудова пробація – забезпечення суду інформацією, що характеризує особу, яка обвинувачується у вчиненні правопорушення, з метою врахування обставин її життя для прийняття судом справедливого рішення про міру її відповідальності (складення досудової доповіді).

- Наглядова пробація - здійснення наглядових та соціально-виховних заходів: надання психологічної, консультативної та інших видів допомоги, сприяння працевлаштуванню, залучення до навчання, участь у виховних заходах та соціально-корисній діяльності, проведення індивідуально-профілактичної роботи відносно особи, до якої застосовується пробація.

- Пенітенціарна пробація – це допомога особі, яка готується до звільнення з місць позбавлення волі у трудовому та побутовому влаштуванні за обраним нею місцем проживання, влаштування до закладів охорони здоров’я та сприяння в адаптації до життя у суспільстві.

Додатково: Запрошуємо до співпраці небайдужих громадян в якості волонтерів пробації !!!

 

     

«Співпраця в умовах воєнного стану »

        27 лютого 2023 року відбулася робоча зустріч начальника Баштанського районного сектору №1 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях  Ірини Лисенко та начальника Новобузького відділу Баштанської філії Миколаївського обласного центру зайнятості Тетяни Бабич.

В ході зустрічі були обговорені  умови залучення клієнтів пробації до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів №753 від 13.07.2011 року та проведено аналіз виконання спільного плану роботи за 2022 рік. 

Начальник Новобузького відділу Баштанської філії Миколаївського обласного центру зайнятості Тетяна Бабич ознайомила з інформацією щодо порядку реєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, надання соціальних послуг з працевлаштування,  як на постійну роботу, так і на громадські роботи, професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітних, залучення до інформаційних та тематичних семінарів. 

         Під час зустрічі керівники установ дійшли згоди щодо напрямків подальшої співпраці в умовах воєнного стану та обговорили спільні плани дій щодо соціальної підтримки осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. Адже, спільна співпраця – перший крок до виправлення засуджених, їх адаптації у суспільстві та самореалізації.

   

 Баштанський районний сектор №1 філії Державної установи «Центр пробації»

в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях 

 

 

«Пробація з громадою, в громаді, для громади »

     Саме під таким гаслом, з нагоди 9-ої річниці ухвалення Закону України «Про пробацію», 14 лютого на базі  Баштанського районного сектору №1 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях відбувся «День відкритих дверей».

 Гостями пробації цього дня стали представники органів прокуратури, поліції та партнери, зокрема: голова Новобузької міської ради Максим Лагодієнко, начальник Новобузького відділу Баштанської окружної прокуратури Олена Кручко, заступник начальника відділення поліції №1 Баштанського РВП ГУНП в Миколаївській області Олексій Єгоров,  завідувач сектору Новобузького бюро правової допомоги Миколаївського місцевого центру з надання БВПД Анжела Кіяновська та керівник апарату Новобузького районного суду Миколаївської області Олександр Горб.

Відкривши засідання, начальник сектору Ірина ЛИСЕНКО, зазначила, що в Україні служба пробації відносно нова система, адже Закон України «Про пробацію» був ухвалений 5 лютого 2015 року. Втім, за ці 9 років існування служби, суспільство звільнилось від стереотипів, що злочинці обов’язково повинні опинятись за гратами. Адже, пробація-це не тільки альтернатива позбавленню волі, а й ефективніша дія з погляду реабілітації правопорушників та створення у них готовності жити, не вчиняючи правопорушень. Важливо, що під час перебування на пробації, до суспільства повертається повноцінна людина, яка не порушує законодавство, працює, сплачує податки, створює сім’ю. Крім того, ця система більш економна порівняно з витратами на забезпечення тюремного ув’язнення.      

      Під час зустрічі гостей знайомили з історією запровадження пробації в нашій державі, інструментами та методами роботи із засудженими, результатами та досягненнями діяльності служби пробації в Україні. Окрім цього, начальник сектору розповіла про новий вид кримінального покарання - пробаційний нагляд, який почне працювати на законодавчому рівні  вже з 28 березня 2024 року.

Завдяки партнерству пробації із державними та громадськими організаціями, ми зможемо досягти успіху у забезпеченні безпечного майбутнього нашого суспільства, повертаючи у громаду  все більше людей, які із різних причин опинилися у конфлікті із Законом.

День відкритих дверей став дієвим інструментом нагадати громаді, що для успішного виконання завдань пробації щодо запобігання повторним злочинам необхідна тісна та ефективна співпраця з органами поліції, місцевого самоврядування та партнерами.

 

Баштанський районний сектор №1

філії Державної установи «Центр пробації»

в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях