Новини 2025 року
Управління соціального захисту населення Баштанської РВА інформує
З метою вдосконалення механізмів надання соціальної підтримки внутрішньо переміщеним особам шляхом підвищення адресності та ефективності надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам Постановою від 27.12.2024 № 1507 внесено зміни, зокрема, до постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам», якими встановлено:
1) продовжити виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам на три шестимісячні періоди замість двох шестимісячних періодів;
2) розширити коло отримувачів допомоги шляхом включення до доходу 1/12 одноразової допомоги, вихідної допомоги наданої заявнику за місцем роботи для подальшого розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім’ї отримувачів за умови документального підтвердження від роботодавця із зазначенням розміру та інформації, що така допомога надана один раз за календарний рік);
3) не враховувати до середньомісячного сукупного доходу сім’ї доходи, отримані від продажу:
єдиного транспортного засобу (механізму), який був зареєстрований на одну особу зі складу членів сім’ї;
єдиного житлового приміщення / частини житлового приміщення, що розташоване на територіях, на яких ведуться бойові дії або території можливих бойових дій, для яких не визначена дата завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій), території активних бойових дій, що включені до переліку територій.
До інших житлових приміщень, крім єдиного, не відносяться житлові приміщення / частини житлових приміщень розташованого на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях, для яких не визначена дата припинення окупації;
4) не включати до складу сім’ї уповноваженої особи осіб з-поміж працівників правоохоронних органів, військовослужбовців і працівників Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, Держспецтрансслужби, МВС, Національної поліції, осіб рядового і начальницького складу ДСНС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, інших військових формувань, утворених відповідно до закону, які беруть (брали) безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації, окрім осіб та членів їхніх сімей, які відповідно до законодавства отримують компенсацію за піднаймання (наймання, оренда) житлових приміщень як внутрішньо переміщені особи.
Разом з цим встановлено, що заява на отримання допомоги також може подаватися за місцем обліку внутрішньо переміщеної особи одного з членів сім’ї уповноваженої особи за її вибором.
Засідання комісії з відбору кандидатів на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб
.jpg)
6 лютого 2025 року відбулося засідання комісії з відбору кандидатів на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб при Баштанській районній військовій адміністрації у Баштанську, Снігурівську, Казанківську та Березнегуватську територіальні громади.
За результатами розгляду документів, поданих особами, які взяли участь у відборі на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, та проведення співбесіди з кандидатами комісія вирішила:
- відмовити в участі у співбесіді кандидату на посаду фахівця із супроводу в Баштанську територіальну громаду у зв’язку з невідповідністю рівня освіти (відсутність освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти) вимогам професійного стандарту;
- кандидата рекомендовано до працевлаштування на посаду фахівця із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб у комунальну установу «Центр надання соціальних послуг Казанківської селищної ради»;
- кандидата рекомендовано до працевлаштування на посаду фахівця із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб у комунальну установу «Центр надання соціальних послуг Березнегуватської селищної ради».
- двох кандидатів рекомендовано до резерву на посаду фахівця із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб, у зв’язку з відсутністю вакантних посад у Снігурівській територіальній громаді.
Державна допомога на дітей у 2025 році: розмір виплат та хто може отримати
Розмір соціальних виплат на дітей в Україні залежить від прожиткового мінімуму та інших чинників. Держава забезпечує різні форми допомоги, спрямовані на підтримку родин із дітьми.
Фінансова допомога надається застрахованим жінкам у формі страхових виплат. Ці виплати компенсують втрату доходу під час декретної відпустки частково або в повному обсязі. Підставою для їх отримання є лікарняний лист, оформлений на основі медичного висновку.
Сума допомоги дорівнює 100% середнього заробітку (доходу), розрахованого відповідно до норм Кабінету Міністрів. При цьому страховий стаж не впливає на розмір виплат.
Варто зазначити, що фінансова допомога покриває весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами й виплачується в повному обсязі, незалежно від кількості днів, використаних до пологів.
Допомога при народженні дитини
На сьогодні, відповідно до закону № 2811, сума матеріальної допомоги при народженні або усиновленні дитини становить 41 280 гривень, незалежно від кількості дітей у родині.
Виплата проводиться у два етапи:
10 320 грн – одноразово після народження чи усиновлення.
860 грн щомісяця – протягом трьох років, доки повна сума не буде виплачена.
Допомога для дітей під опікою
Особи, які доглядають за хворими дітьми, можуть отримувати фінансову допомогу в такому розмірі:
Для дітей до 6 років – 5 126 грн.
Для дітей від 6 до 18 років – 6 392 грн.
Сума соціальної підтримки визначається залежно від віку дитини та наявності інвалідності:
Діти до 6 років – 6 407,5 грн, а для дітей з інвалідністю – 8 970,5 грн.
Діти від 6 до 18 років – 7 990 грн або 11 186 грн у разі інвалідності.
Допомога для дітей, чиї батьки ухиляються від сплати аліментів
У 2025 році встановлено мінімальні суми аліментів:
Для дітей віком до 6 років – 2 563 грн.
Для дітей від 6 до 18 років – 3 196 грн.
Якщо один із батьків не виконує своїх аліментних зобов’язань, держава забезпечує фінансову допомогу. Її розмір розраховується як різниця між половиною прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним доходом сім’ї на одну особу за останні пів року.
Максимальний розмір допомоги:
Діти до 6 років – 1 281,5 грн.
Діти 6 –18 років – 1 598 грн.
ВПО можуть скористатися новим інструментом підтримки від держави – субсидією на оренду житла
При цьому власники житла, які здають його в оренду ВПО, - отримають компенсацію податку на доходи фізичних осіб або єдиний податок та військовий збір.
Подати документи, укласти договір найму та подати заяву на субсидію можна онлайн - через портал електронних послуг Пенсійний фонд України.
Для цього ВПО необхідно авторизуватися в особистому кабінеті
https://portal.pfu.gov.ua/ електронних послуг ПФУ, заповнити заяву про надання субсидії та надати необхідну для договіру найму житла інформацію. Система згенерує такий договір, він підписується наймачем і наймодавцем за допомогою КЕП. Після цього документи передаються на розгляд до ПФУ.
За бажанням, подати документи можна і офлайн, у найближчому сервісному центрі ПФУ або ЦНАПі.

Міністерство соціальної політики України надає корисну інформацію для власників житла, які безоплатно розмістили у себе ВПО за програмою "Прихисток": призначення та виплата компенсацій за комунальні послуги і тимчасове проживання ВПО тепер здійснює Пенсійний фонд України.
Списки отримувачів компенсації вже передано до ПФУ. Тому тим, хто отримував компенсацію, її надання буде продовжено автоматично, додатково нікуди звертатись не потрібно.
А тим власникам, які планують вперше скористатись програмою «Прихисток», або скористалися нею з початку року, з 1 березня необхідно звертатись до Пенсійного фонду України. Це можна зробити онлайн чи офлайн.
При цьому власник житла разом з представником сім'ї-ВПО подають заяву та повідомлення (встановленої форми).
Нагадуємо, що компенсація витрат призначається на 6 місяців, потім вона автоматично продовжується ще на 6 місяців (після проведення перевірки права на її призначення). Розмір компенсації – 450 грн на місяць за розміщення однієї людини.
Управління соціального захисту населення Баштанської РВА інформує щодо продовження виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам відповідно до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 (зі змінами від 27.12.2024) з березня 2025 року.
Відповідно до пункту 13 цього Порядку виплата Допомоги уповноваженим особам/отримувачам, які мали право на її виплату відповідно до пунктів 131, 132 і 134 (крім абзацу четвертого пункту 134), продовжується автоматично на один шестимісячний період без додаткового звернення.
З березня 2025 року продовжується автоматично виплата Допомоги на третій виплатний період, у межах якого протягом місяця з дати продовження виплати Допомоги орган соціального захисту населення проводить перевірку щодо таких уповноважених осіб/отримувачів на відповідність критеріям, зазначеним у пунктах 131-134 (крім абзацу четвертого пункту 134), з урахуванням вимог, зазначених у пунктах 7 і 71 цього Порядку.
У разі підтвердження відповідності вимогам цього Порядку виплата Допомоги продовжуватиметься, а в разі невідповідності уповноважених осіб/отримувачів зазначеним критеріям або вимогам, виплата їм Допомоги припиняється з місяця, що настає після місяця автоматичного продовження виплати Допомоги (переплата за березень 2025 р. не виставляється).
Міністерство соціальної політики України проводить реалізацію заходів, спрямованих на реформування системи соціальної підтримки осіб, які потребують соціального захисту.
У зв’язку зі збройною агресією російської федерації в Україні постійно зростає кількість осіб з інвалідністю, насамперед осіб зі складними порушеннями функціонування (множинними ампутаціями кінцівок, спинальними травмами, черепно-мозковими травмами). Для відновлення функціонування та ефективної реабілітації такі особи потребують допоміжних засобів реабілітації (далі – засоби реабілітації). Держава безоплатно забезпечує таких осіб засобами реабілітації через Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю.
Звертаємо увагу, що Міністерство соціальної політики України постійно вдосконалює державну програму забезпечення засобами реабілітації, щоб зробити процес забезпечення максимально простим і доступним для людини. При цьому значна частина осіб, які мають право на забезпечення засобами реабілітації, не звертається за ними.
З 01 січня 2025 року впроваджена нова система оцінювання повсякденного функціонування людини – відтепер рішення ухвалюють експертні команди, які замінили МСЕК. Також подати заяву про отримання допоміжного засобу реабілітації (ДЗР) стало простіше.
Заяву про забезпечення засобом реабілітації можна подати онлайн або через найближчий центр надання адміністративних послуг, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення органів місцевого самоврядування, а також територіальне відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.
При зверненні людини, фахівці реєструють заяву за допомогою Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС), в які вказують всі призначені людині засоби реабілітації.
Важливо: це не означає, що всі призначені засоби реабілітації потрібно замовляти в одного підприємства. Після перевірки поданих документів територіальним відділенням Фонду захисту осіб з інвалідністю, людина отримує направлення на кожен виріб окремо. З ним можна звернутися до будь-якого підприємства (або кількох) на вибір, щоб замовити призначені їй засоби реабілітації.
Термін розгляду – протягом 3-х робочих днів з дати подання заяви. Статус розгляду заяви відображається в особистому кабінеті на Соціальному порталі Мінсоцполітики або відповідну інформацію можна отримати в органі, до якого таку заяву подавали
Міністерством у справах ветеранів України підготовлено інформаційно-презентаційні матеріали щодо адміністративних послуг, суб’єктом надання яких є Мінветеранів
Послуги стосуються призначення одноразової грошової допомоги у разі інвалідності волонтера та грошової допомоги членам сім’ї, батькам та утриманцям волонтера, загиблого (померлого) внаслідок поранення.
Детальніше читайте за посиланням

7 квітня відбулося засідання комісії з відбору кандидатів на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб при Баштанській районній військовій адміністрації у Вільнозапорізьку територіальну громаду. Захід проходив під головуванням першої заступниці начальника районної військової адміністрації Наталії Казаріної.
У рамках засідання було розглянуто заяву, що надійшла до Єдиного державного реєстру ветеранів війни від кандидата на посаду фахівця із супроводу. Зокрема: до Вільнозапорізької сільської ради надійшла одна заява від кандидата.
За результатами розгляду документів, поданою особою, яка взяла участь у відборі на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, та проведення співбесіди з кандидатами комісія вирішила: кандидата рекомендовано до працевлаштування на посаду фахівця із супроводу ветеранів та демобілізованих осіб у комунальну установу «Центр надання соціальних послуг Вільнозапорізької сільської ради».
Зазначимо, що забезпечення гідного ставлення до кожного ветерана - один із пріоритетів Баштанської районної влади. Зокрема, у Новобузькій, Березнегуватській, Снігурівській, Казанківській громадах району вже працюють фахівці із супроводу ветеранів, які надають необхідну допомогу, консультують та супроводжують у питаннях соціального захисту, медичної допомоги, психологічної підтримки та адаптації до мирного життя.
Самозайняті особи Миколаївської області можуть отримати до 2600$ на розвиток власної справи

У рамках Програми підтримки економічної стійкості України ВПО та місцеве населення Миколаївської області, яке зареєстроване та проживає в районах, де велися чи ведуться бойові дії (згідно з наказом № 376 Міністерства розвитку громад та територій України від 28.02.2025) на території, що контролюється урядом України, за винятком районів з активними бойовими діями чи з обмеженим доступом або високим ризиком для життя та ведення бізнесу, мають можливість отримати фінансову допомогу для відновлення втраченого через війну мікробізнесу, або започаткування власної справи.
Розмір фінансової допомоги може cкладати до 2600 дол. США у гривневому еквіваленті за актуальним курсом НБУ. Остаточна сума залежатиме від типу бізнесу, фінансових потреб та спроможностей конкретного учасника/ці Програми. Підтримка надається на придбання необхідних засобів (прилади, інструментарій, обладнання тощо) для ведення власної справи.
Для участі потрібно зареєструватися на сайті
https://uerp.mercycorps.org/ та заповнити заявку “Напрям №1: індивідуальна грошова допомога для підтримки ініціатив мікробізнесу.
Відбір учасників/ць здійснюватиметься на конкурсній основі згідно з такими критеріями:
чітка аргументація необхідності отримання фінансової допомоги;
відповідність бізнес-ідеї умовам та цілям програми;
життєздатність та реалістичність бізнес-ідеї;
спроможність учасника програми реалізувати запропоновану бізнес-ідею;
розуміння ринку збуту та потоку клієнтів;
досвід ведення бізнесу;
наявність соціальної або фінансової вразливості.
Лише за останній рік допомогу вже отримали 140 мікробізнесів. Відгук учасниці, що отримала підтримку в рамках Програми: “Щиро дякую команді ГО ЦЗВЛ за надану можливість розвитку мого бізнесу. Я змогла вдосконалити свої послуги з ламінування брів та вій, придбати необхідні матеріали та обладнання. Це дало мені змогу не лише підвищити якість роботи, а й залучити більше клієнтів, що є важливим кроком до стабільності мого бізнесу. Ваш внесок — це не просто фінансова допомога, а й віра в мій потенціал та підтримка малого підприємництва в Україні. Ваша робота надихає рухатися вперед, працювати якісніше та розвиватися, незважаючи на всі виклики».
Проєкт реалізується ГО «Центр зайнятості Вільних людей» в рамках Програми підтримки економічної стійкості України (ERP), яка реалізується консорціумом ERP, до якого входять Mercy Corps, Право на захист, Helvetas та JERU (cпільне партнерство Welthungerhilfe та Concern Worldwide) за підтримки Швейцарії через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва.
Контакти для зв`язку ЗМІ:
+38097 460 10 48
anastasia.potapenko@czvl.com.ua
Учасницями навчальної онлайн-програми «Дружина ветерана» вже стали 5000 жінок: як долучитися?

За сприяння Мінветеранів і підтримки ТОВ “Енергетичне партнерство” громадська організація “Київська школа державного управління імені Сергія Нижнього” започаткувала та реалізує навчальну онлайн-програму “Дружина ветерана”. ЇЇ мета — підвищення стійкості, життєстійкості, економічної та соціальної спроможності дружин ветеранів, які відіграють ключову роль у процесі повернення військових до цивільного життя.
Учасниці курсу отримають унікальні знання, інструменти та можливості для особистісного розвитку, самопідтримки і зміцнення родинної стійкості завдяки навчальним блокам, які охоплюють медичну, юридичну, психологічну та економічну підтримку.
Під час навчання учасниці працюють з експертами, які дають необхідні знання і підтримку. Особливу увагу приділено ролі партнерок/дружин у процесі реінтеграції військових до мирного життя, сприяння їхній економічній самостійності та активній участі у житті країни, адже саме дружини, часто є тими, хто надає першу підтримку і допомогу, коли військовий повертається додому.
Поруч із тими, хто боронив — станьте фахівцем із супроводу ветеранів та ветеранок

Міністерство у справах ветеранів України оголошує набір на посади фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.
Фахівець із супроводу — це перша особа, яка зустрічає наших Захисників і Захисниць після повернення в громаду, а також допомагає їхнім родинам та сім’ям полеглих героїв. Забезпечує інформаційний супровід та підтримку, консультує щодо отримання статусів, пільг, послуг, житла, проходження реабілітації, працевлаштування, започаткування власної справи, надає юридичну допомогу.
Кого ми шукаємо?
Фахівцем із супроводу може стати людина, яка:
має досвід роботи у соціальній сфері, психології, реабілітації чи дотичних галузях;
розуміє специфіку роботи з ветеранами та ветеранками, їхні потреби та виклики;
готова сприяти поверненню ветеранів та ветеранок до цивільного життя;
володіє навичками комунікації, емпатії та вміє працювати в команді.
Важливе для кандидатів
Ми чекаємо вашу заяву на участь, якщо ви:
громадянин/ка України;
маєте рівень освіти не нижче бакалавра у галузях знань:
A «Освіта» (усі спеціальності);
B «Культура, мистецтво та гуманітарні науки» (В8 «Богослов’я», В9 «Історія та археологія», В11 «Філологія (за спеціалізаціями)», В14 «Організація соціокультурної діяльності»);
C «Соціальні науки, журналістика та інформація» (С1 «Економіка», С2 «Політологія», С3 «Міжнародні відносини», С4 «Психологія», С5 «Соціологія», С7 «Журналістика»);
D «Бізнес, адміністрування та право» (D1 «Облік і оподаткування», D2 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», D3 «Менеджмент», D4 «Публічне управління та адміністрування», D5 «Маркетинг», D6 «Секретарська та офісна справа», D8 «Право», D9 «Міжнародне право»);
F «Інформаційні технології» (усі спеціальності);
G «Інженерія, виробництво та будівництво» (усі спеціальності);
I «Охорона здоров’я та соціальне забезпечення» (усі спеціальності);
J «Транспорт та послуги» (J4 «Охорона праці»);
K «Безпека та оборона» (усі спеціальності);
маєте реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП) (за наявності).
Зверніть увагу!
Для заповнення заяви вам потрібні:
електронний підпис: файловий ключ, апаратний ключ або Дія.Підпис;
документ про освіту;
паспорт громадянина України (ID-картка);
облікова картка платника податків (РНОКПП) (за наявності);
довідка медико-соціальної експертної комісії (за наявності);
резюме (у довільній формі).
Де будуть працевлаштовані фахівці із супроводу?
Фахівець із супроводу буде штатним працівником:
комунальної установи або закладу;
комунальних некомерційних підприємств, що належить до сфери управління сільських, селищних, міських рад.
Відбір на посаду фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб проводиться на всій території України, окрім тимчасово окупованих територій України та територій, на яких ведуться активні бойові дії (Ветерани війни та члени їх сімей є внутрішньо переміщеними особами і проживають в територіальних громадах інших областей, а отже, звертаються до фахівця із супроводу по місцю фактичного проживання).
Послугу подачі заяви на відбір розроблено Мінветеранів за сприяння «Проєкту підтримки Дія», що реалізується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансування Швеції. Реалізується у межах реалізації Стратегії ветеранської політики та Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, започаткованої з ініціативи першої леді Олена Зеленська
Кабінет Міністрів України
Тетяна Ломакіна Безбар'єрність
Наталія Калмикова / Nataliia Kalmykova Юля Кіріллова Руслан Приходько Фархад Фархадов Oleg Shymanskyi
UNDP Ukraine / ПРООН в Україні Embassy of Sweden in Kyiv
Оздоровлення дітей: турбота про майбутнє

Здоров'я дітей - це найцінніший скарб, який потребує постійної уваги та турботи. Здорове дитинство - це національне багатство країни. Від цього залежить здоров'я наступних поколінь. Навіть в умовах війни потрібно дбати про оздоровлення та відпочинок дітей. Війна внесла суттєві корективи у звичне життя, але потреби дітей лишаються незмінними: літо – пора оздоровлення.
Оздоровлення дітей є комплексом заходів, спрямованих на зміцнення їхнього фізичного та психологічного стану, а також на створення умов для їхнього повноцінного розвитку. У Баштанському районі, як і по всій Україні, приділяється значна увага оздоровленню дітей, особливо в літній період. Для збереження і зміцнення здоров'я, просто необхідно літнє оздоровлення, відпочинок.
Чому оздоровлення дітей так важливе? В першу чергу, воно допомагає дітям зміцнити імунітет, покращити фізичну форму та розвинути корисні навички. Активний відпочинок на свіжому повітрі, збалансоване харчування, заняття спортом та цікаві ігри сприяють гармонійному розвитку дитини. Для збереження і зміцнення здоров'я величезне значення має активний відпочинок і, перш за все, на повітрі. Крім того, оздоровчі табори та програми забезпечують соціальну адаптацію, сприяють формуванню дружніх стосунків та навичок командної роботи.
Діти учасників бойових дій, ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, сироти, діти позбавлені батьківського піклування, внутрішньо переміщені особи та інші діти з-поміж вразливих категорій населення цього літа мають змогу відпочити як на території Баштанського району та і за його межами.
Батьки також відіграють важливу роль у процесі оздоровлення дітей. Вони повинні забезпечити дитині повноцінний відпочинок, збалансоване харчування та достатню кількість фізичної активності. Важливо також заохочувати дітей до участі у різноманітних оздоровчих заходах та підтримувати їх у прагненні до здорового способу життя.
Оздоровлення дітей - це інвестиція в їхнє майбутнє. Турбота про здоров'я дітей сьогодні - це запорука їхнього щасливого та успішного життя в майбутньому.
Закликаємо всіх батьків активно долучатися до процесів оздоровлення дітей та створювати умови для їхнього повноцінного розвитку!
За консультацією про оздоровлення в дитячих закладах можна звернутися до відділів соціального захисту населення територіальних громад району або за номером телефону (096)140-85-76.
Відбулося засідання комісії з відбору фахівців із супроводу ветеранів війни

Наприкінці минулого тижня у Баштанській районній військовій адміністрації відбулося засідання комісії з відбору кандидатів на посаду фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб для Горохівської, Софіївської та Інгульської територіальних громад.
Засідання проходило під головуванням першої заступниці начальника районної військової адміністрації Наталії Казаріної.
Членами комісії було розглянуто заяви від кандидатів, подані до Єдиного державного реєстру ветеранів війни:
до Горохівської сільської ради — 1 кандидат,
до Інгульської сільської ради — 1 кандидат,
до Софіївської сільської ради — 1 кандидат.
Після перевірки поданих документів відбулися співбесіди із претендентами, спрямовані на виявлення фахівців, здатних забезпечити максимально ефективний супровід ветеранів війни та демобілізованих осіб. За результатами конкурсного відбору даних кандидатів рекомендовано до працевлаштування.
Зазначимо, що забезпечення гідного ставлення, підтримки та сприятливих умов для ветеранів війни є одним із ключових пріоритетів Баштанської районної військової адміністрації.
Послуга з догляду за дитиною “муніципальна няня” на період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення
Відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» є щомісячною адресною компенсаційною виплатою заявнику послуги «муніципальна няня» за здійснення догляду за дитиною протягом місяця (Постанова КМУ № 68 від 30.01.2019, Постанова КМУ № 664 від 07.06.2024).
Муніципальна няня – будь-яка фізична особа-підприємець (КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91) чи юридична особа (КВЕД 78.20 та/або КВЕД 85.10), яка надає послугу з догляду за дітьми та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років, крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, батьків та опікунів дитини.
Компенсація послуги «муніципальна няня» виплачується в розмірі, який визначається з розрахунку 100% мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі, установленої на 1 січня відповідного року (з 01.01.2025 року розмір мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі становить 48 гривень), за одну годину догляду, але не більше ніж 165 годин на місяць. Розмір компенсації послуги «муніципальна няня» не може перевищувати суму, сплачену заявником муніципальній няні.
На період воєнного стану та протягом 3 місяців після його припинення або скасування визначено перелік категорій дітей, на яких поширюватиметься послуга, а саме:
• діти з інвалідністю до 6 років
• діти до 6 років, які потребують паліативної допомоги і яким не встановлено інвалідність (раніше входила категорія дітей з тяжкими хворобами лише віком до 3 років)
• діти до 3 років внутрішньо переміщених осіб (не залежно від наявності тяжких хвороб)
• діти до 6 років, у кого один з батьків (опікунів) є особою з інвалідністю I чи II групи (раніше – це діти віком до 3 років)
• діти до 6 років, які проживають на територіях адміністративно-територіальних одиниць, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти
Для заявників, що є внутрішньо переміщеними особами або які проживають на територіях адміністративно-територіальних одиниць, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти визначені особливі критерії для призначення компенсації. Вони повинні або працювати, або бути фізичними особами – підприємцями, або здійснювати перепідготовку чи підвищення кваліфікації, або перебувати на обліку в центрі зайнятості не більше як 6 місяців, або брати участь в громадських роботах, або брати участь у заходах для забезпечення оборони України.
Для отримання компенсації подаються документи:
1) заява про надання компенсації послуги «муніципальна няня».
2) акт про надану послугу «муніципальна няня».
До заяви додаються копії:
• свідоцтва про народження дитини;
• паспорта заявника послуги «муніципальна няня» з даними про прізвище, ім’я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації;
• документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
• рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу районної у місті, сільської, селищної, міської ради або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною);
• довідки про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок ІV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги (у разі потреби);
• медичного висновку лікарсько-консультативної комісії про наявність у дитини інвалідності (для дітей з інвалідністю);
• довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення групи інвалідності (для осіб з інвалідністю).
3) заява про перерахування коштів для компенсації із зазначенням рахунка в установі банку;
4) копія договору між заявником послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею;
5) документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні вартості послуги «муніципальна няня», сплаченої заявником послуги «муніципальна няня» (виписка з банківського рахунка, касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція) за місяць, в якому подано заяву.
Заявнику, що має статус внутрішньо переміщеної особи або проживає на територіях адміністративно-територіальних одиниць, де неможливо забезпечити функціонування закладів дошкільної освіти, необхідно додати:
• документ з основного місця роботи на кожного з батьків, що підтверджує зайнятість;
• довідки про сплату єдиного внеску (довідка за формою ОК-7) (для фізичних-осіб підприємців);
• довідки про перебування на обліку в статусі безробітних в центрі зайнятості;
• рішення виконавчого органу міської ради про припинення діяльності закладів дошкільної освіти.
Передбачено, що до заяви про призначення компенсації заявником може надаватися свідоцтво про народження, яке видане компетентним органом країни перебування та легалізованого в установленому порядку не лише нотаріально, але і підписом особи, яка здійснила переклад, за умови наявності у такої особи свідоцтва (диплома) про кваліфікацію перекладача (копія якого додається також).
Відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною «муніципальна няня» призначається на строк здійснення догляду за дитиною, визначений у договорі, але не більш як до досягнення дитиною 3-х або 6-ти років.
Отримувач послуги «муніципальна няня» подає до 5 числа місяця, що настає за місяцем, в якому надано послугу документи, що підтверджують витрати на оплату вартості послуги «муніципальна няня», а також акт про надану послугу (документи можна подати в паперовій або електронній формі). У разі їх неподання в установлений строк, виплата компенсації послуги припиняється.
Заявник зобов’язаний протягом одного робочого дня проінформувати органи соціального захисту про розірвання договору, продовження строку його дії або про інші обставини, які можуть вплинути на надання послуги «муніципальна няня».
Важливо! Муніципальною нянею не можуть бути родичі першого ступеня споріднення (батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені).
Послуга «Муніципальна няня» не призначається батькам, які є батьками – вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства.
Компенсація послуги «муніципальна няня» не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні дитини.
Одержання отримувачами послуги «муніципальна няня» інших видів допомог не впливає на призначення та виплату компенсації послуги «муніципальна няня».
Компенсація послуги «муніципальна няня» не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства.