Головна Новини Герої не вмирають Зміни в законодавстві Електронне звернення Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Інформація для користувачів з вадами зору

Державні допомоги у 2025 році

 

 

Державна допомога на дітей у 2025 році: розмір виплат та хто може отримати

Розмір соціальних виплат на дітей в Україні залежить від прожиткового мінімуму та інших чинників. Держава забезпечує різні форми допомоги, спрямовані на підтримку родин із дітьми.
Фінансова допомога надається застрахованим жінкам у формі страхових виплат. Ці виплати компенсують втрату доходу під час декретної відпустки частково або в повному обсязі. Підставою для їх отримання є лікарняний лист, оформлений на основі медичного висновку.
 
Сума допомоги дорівнює 100% середнього заробітку (доходу), розрахованого відповідно до норм Кабінету Міністрів. При цьому страховий стаж не впливає на розмір виплат.
 
Варто зазначити, що фінансова допомога покриває весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами й виплачується в повному обсязі, незалежно від кількості днів, використаних до пологів.
 
Допомога при народженні дитини
На сьогодні, відповідно до закону № 2811, сума матеріальної допомоги при народженні або усиновленні дитини становить 41 280 гривень, незалежно від кількості дітей у родині.
Виплата проводиться у два етапи:
10 320 грн – одноразово після народження чи усиновлення.
860 грн щомісяця – протягом трьох років, доки повна сума не буде виплачена.
 
Допомога для дітей під опікою
Особи, які доглядають за хворими дітьми, можуть отримувати фінансову допомогу в такому розмірі:
Для дітей до 6 років – 5 126 грн.
Для дітей від 6 до 18 років – 6 392 грн.
Сума соціальної підтримки визначається залежно від віку дитини та наявності інвалідності:
Діти до 6 років – 6 407,5 грн, а для дітей з інвалідністю – 8 970,5 грн.
Діти від 6 до 18 років – 7 990 грн або 11 186 грн у разі інвалідності.
 
Допомога для дітей, чиї батьки ухиляються від сплати аліментів
У 2025 році встановлено мінімальні суми аліментів:
Для дітей віком до 6 років – 2 563 грн.
Для дітей від 6 до 18 років – 3 196 грн.
 
Якщо один із батьків не виконує своїх аліментних зобов’язань, держава забезпечує фінансову допомогу. Її розмір розраховується як різниця між половиною прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним доходом сім’ї на одну особу за останні пів року.
 
Максимальний розмір допомоги:
Діти до 6 років – 1 281,5 грн.
Діти 6 –18 років – 1 598 грн.

 

 

«Пакунок малюка»: Уряд підтримав постанову, розроблену Мінсоцполітики, відповідно до якої батьки немовлят цього року зможуть отримати грошову компенсацію за «Пакунок малюка».

Вартість компенсації - 7689 грн. Ці кошти можна витратити на товари для дитини у 12,5 тисячах магазинах, які приєднались до монетизації “Пакунка малюка”.

За час існування проєкту «Пакунок малюка»(протягом 2020-2024 років) понад 729 тисяч українських родин отримали грошову компенсацію на суму понад 4,7 млрд гривень.

Детальніше  http://bit.ly/3WPSBGP 

 

Виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям

Відповідно до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 № 250 нараховується та виплачується державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям.

Державна соціальна допомога призначається і виплачується малозабезпеченим сім’ям, які постійно проживають на території України, а також іншим малозабезпеченим сім’ям у випадках, установлених законом, які з поважних або незалежних від них причин мають середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму для сім’ї.

Державна соціальна допомога призначається на шість місяців з місяця звернення за її призначенням.        

Для призначення державної соціальної допомоги уповноважений представник малозабезпеченої сім’ї, особа якого посвідчується паспортом громадянина України або іншим документом, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства), подає такі документи: заяву, складену за формою, встановленою Мінсоцполітики;

декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, складену за формою, встановленою Мінсоцполітики;

довідку про доходи у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня в ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо та згідно із законодавством не може бути отримана за відповідним запитом органу соціального захисту населення. У разі неможливості підтвердження таких доходів довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру;

довідку про доходи за шість місяців перед місяцем звернення (за наявності), у разі коли для обчислення сукупного доходу враховуються шість місяців перед місяцем звернення.

Інформація про склад малозабезпеченої сім’ї заявника зазначається в декларації. Якщо заявник вже отримує будь-який із видів державної допомоги, які призначаються органами соціального захисту населення, відомості про розмір допомоги враховуються цим органом без необхідності її декларування.

До складу малозабезпеченої сім’ї заявника включаються чоловік, дружина, рідні та усиновлені діти віком до 18 років, а також діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти (в тому числі у період між завершенням навчання в одному із зазначених закладів освіти і вступом до іншого закладу або в період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем і продовженням навчання за іншим за умови, що такий період не перевищує чотирьох місяців) до досягнення 23 років і не мають власних сімей; неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи, які проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв’язку з відсутністю власних доходів; особа, яка проживає разом з одинокою особою з інвалідністю I групи та доглядає за нею; жінка та чоловік, які не перебувають у шлюбі, але проживають однією сім’єю і мають спільних дітей. При цьому діти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти до досягнення 23 років і не мають власних сімей, включаються до складу сім’ї незалежно від задекларованого (зареєстрованого) місця проживання (перебування).

Особи, які перебувають на повному державному утриманні, до складу сім’ї не включаються.

Склад малозабезпеченої сім’ї заявника визначається на дату звернення за призначенням державної соціальної допомоги.

Розмір державної соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім’ї та середньомісячним сукупним доходом малозабезпеченої сім’ї.

Розмір прожиткового мінімуму для сім’ї залежить від її складу і визначається як сума прожиткових мінімумів, розрахованих і затверджених відповідно до Закону України “Про прожитковий мінімум” для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення.

Середньомісячний сукупний дохід малозабезпеченої сім’ї - обчислений у середньому за місяць дохід усіх членів малозабезпеченої сім’ї, одержаний ними протягом шести місяців.

Шість місяців становлять шість місяців перед місяцем звернення або два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням державної соціальної допомоги (далі - період, за який враховуються доходи).

Середньомісячний сукупний дохід малозабезпеченої сім’ї для призначення державної соціальної допомоги визначається відповідно до Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 632.

 Державна соціальна допомога не призначається, якщо:1) у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, не зареєстровані у філії регіонального центру зайнятості (або міському, районному, міськрайонному центрі зайнятості - до дати припинення їх діяльності) (далі - центр зайнятості) як безробітні або як такі, що шукають роботу, сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи (крім випадків, передбачених у пункті 11 цього Порядку).

Державна соціальна допомога у зазначеному випадку призначається, якщо особи  протягом періоду, за який враховуються доходи: сплатили або за них сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців; доглядали за дітьми до досягнення ними трирічного віку або за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного в медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більше ніж до досягнення ними шестирічного віку, за дітьми, хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, за дітьми, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, потребують паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідності, за особою з інвалідністю І групи, за особою з інвалідністю ІІ групи внаслідок психічного розладу, за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, а також за особами, які досягли 80-річного віку; надавали соціальні послуги з догляду відповідно до законодавства;

2) особи, які входять до складу малозабезпеченої сім’ї, протягом 12 місяців перед місяцем звернення за призначенням державної соціальної допомоги здійснили на суму, яка на дату проведення операції перевищує 50 тис. гривень:

- купівлю земельної ділянки, квартири (будинку) (крім житла, отриманого або придбаного за рахунок державного чи місцевого бюджету), іншого нерухомого майна, транспортного засобу (механізму), цінних паперів та інших фінансових інструментів, віртуальних активів (у значенні, наведеному в Законі України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення”), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатили (одноразово) будь-які роботи або послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування);

- купівлю безготівкової та/або готівкової іноземної валюти (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних та/або освітніх послуг), а також банківських металів;

3) у власності малозабезпеченої сім’ї є друга квартира (будинок), крім житла, яке розташоване в населених пунктах, зазначених у переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженому наказом Мінреінтеграції від 22 грудня 2022 р. № 309 (далі - перелік територій) (крім тих, які розташовані на територіях можливих бойових дій, а також тих, щодо яких зазначено дату припинення окупації), або житла, знищеного/непридатного для проживання внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, або з інших причин за наявності відповідної інформації у Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації, або за умови подання документального підтвердження від органів місцевого самоврядування факту знищення/пошкодження житлового приміщення (квартири, будинку), а також житла, отриманого дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, особою з їх числа за рахунок державного чи місцевого бюджету; житлових приміщень у гуртожитках; житла, яке належить на правах спільної сумісної або часткової власності; житла, на яке оформлено право на спадщину, за умови, що жодне із житлових приміщень, яке перебуває у власності, зокрема на яке оформлено право на спадщину, не здається в оренду, що підтверджується актом обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства/фактичного місця проживання особи;

4) у власності малозабезпеченої сім’ї є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

Виплата призначеної державної соціальної допомоги припиняється:

якщо малозабезпеченою сім’єю подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на отримання державної соціальної допомоги та на визначення її розміру, або встановлено фактичну зайнятість особи, що приносить дохід;

- у разі переїзду малозабезпеченої сім’ї до іншої місцевості або настання обставин, що унеможливлюють виплату державної соціальної допомоги (зокрема смерть одинокої особи), - з місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зміни;

- за заявою уповноваженого представника малозабезпеченої сім’ї - з місяця, що настає за місяцем її подання;

- у разі виявлення, що непрацююча працездатна особа фактично не здійснювала догляд за особою, яка досягла 80-річного віку, або не надавала соціальних послуг з догляду відповідно до законодавства у зв’язку з перебуванням за кордоном сукупно більше ніж 60 днів протягом періоду отримання державної соціальної допомоги, - з місяця, наступного за місяцем, у якому надійшла інформація з Держприкордонслужби;

- якщо діти, які навчаються у закладах загальної середньої освіти та входять до складу малозабезпеченої сім’ї, відсутні на навчальних заняттях з невідомих або без поважних причин протягом десяти навчальних днів підряд, - з місяця, що настає за місяцем, у якому надійшла відповідна інформація від служби у справах дітей.

Зазначену інформацію служба у справах дітей подає не пізніше ніж через три календарних дні після її отримання від закладів загальної середньої освіти.

 

  Допомога особі, яка доглядає за хворою дитиною

 

Допомога особи, яка доглядає за хворою дитиною, призначається одному з батьків, усиновлювачів, прийомних батьків, батьків-вихователів опікуну, піклувальнику, який постійно проживає та догляд за дитиною, хворою на один або кілька видів таких захворювань, станів.

Для призначення допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною, надаються такі документи:
1) заява законного представника дитини, який постійно проживає та догляд за хворою дитиною, (за формою);
2) копія свідоцтва про народження дитини (з передявленням оригіналу);
3) документ, що підтверджує повноваження усиновлювача (копія рішення про усиновлення) опікуна, піклувальника, прийомних батьків, батьків-вихователів (копія рішення про встановлення дитини до дитячого будинку сімейного типу або прийомної сім’ї);
4) довідка про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, важке вроджене захворювання розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, важкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або захворювання захворювання нірок IV ступеня, про те, що дитина отримала важку травму, потребує трансплантації органу, потребує паліативної допомоги, що видана лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу в порядку та за формою, встановленими МОЗ.
 
Допомога особи, яка доглядає за хворою дитиною, призначається: з дня звернення за її призначенням; на шкірну хвору дитину у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку та виплачується шість місяців; незалежно від одержання інших видів державної допомоги.
 
Виплата допомоги на наступний період продовжується на підставі заяви законного представника дитини та довідка про захворювання дитини з дня її зупинки виплати, якщо звернення надійшло протягом одного місяця з дня її зупинки.
 
У разі коли в період виплати допомоги особі, яка доглядає за хворою дитиною, встановлено інвалідність, така допомога виплачується до дня встановлення інвалідності.
  • Національне агентство з питань запобігання корупції
  • НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
Loading...