Головна Новини Герої не вмирають Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Електронне звернення Інформація для користувачів з вадами зору

Інформація для громадськості

ПРОФІЛАКТИКА СЕРЦЕВО-СУДИННИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

Кожна людина у своєму житті обов'язково зіштовхується із серцево-судинними порушеннями. Вікові зміни органів і тканин, обмінні порушення призводять до гіпертонії, гіпертрофії міокарду, інфарктам, інсультам, серцевої недостатності, атеросклерозу судин та іншого, що скорочує життя і викликає цілий ряд обмежень. Ці явища стрімко наростають і молодіють.

Серцево-судинні захворювання найчастіше виникають на фоні порушення кровообігу. Занадто рано в сучасної людини через погіршення кровотоку знижується працездатність, пам'ять, інтелект, зір, слух, переносимість навантажень і т.п. Через раптові судинні катастрофи – інфаркти та інсульти ідуть з життя чи стають інвалідами порівняно молоді люди на вершині кар'єри, чи в той період, коли вони досягли бажаного соціального статусу.

Виникнення і перебіг серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань тісно пов'язані з наявністю чинників ризику, основними серед яких є підвищений артеріальний тиск, порушений ліпідний обмін, надлишкова маса тіла, нездоровий спосіб життя (тютюнопаління, нераціональне харчування, зловживання алкоголем, недостатня фізична активність), а також фактори оточуючого середовища (психоемоційні навантаження, шкідливе довкілля на виробництві та в побуті). Деякі дослідження свідчать, що ризик серцевих захворювань є більшим серед груп осіб, які мають більш, ніж один із цих факторів ризику (наприклад, серед курців, що мало рухаються).

Головні підходи у профілактиці серцево-судинних захворювань

Профілактика серцево-судинних захворювань ґрунтується на послабленні або ліквідації факторів ризику їхнього розвитку. Вона передбачає:

– інформування широких верств населення про фактори ризику й можливості їхнього усунення;

– виявлення осіб з підвищеним ризиком розвитку ССЗ і проведення серед них профілактичних заходів;

– формування здорового способу життя: боротьбу з палінням і зловживанням алкоголем, оптимізацію харчування, нормалізацію маси тіла, покращення стану середовища проживання тощо.

Також нормальне функціонування серцево-судинної системи вимагає рухомого способу життя. Шість кілометрів в день – стільки повинен пройти чоловік, щоб серцево-судинна система випробовувала необхідне нею навантаження. Великі інтелектуальні й емоційні навантаження, велика рухова активність – такий повинен бути ритм життя сучасної людини.

Достатньо корисним є тренування м’язової і серцево-судинної системи за допомогою лазень і саун, холодових і контрастних процедур. Різка зміна температури з дуже високою на дуже низьку (купання в снігу, в басейні або в ополонці після лазні) спочатку розширює, а потім звужує судини.

Проте для більшої ефективності треба починати такі процедури з раннього дитинства.

Профілактика серцево-судинних захворювань

1) Правильне харчування. Бажано віддавати перевагу овочам, фруктам, злакам, бобовим, горіхам, кисломолочним продуктам, нежирним сортам м’яса та риби. При цьому споживання жирів, масла, солодощів, алкоголю слід максимально скоротити.

2) Фізична активність. Бажано більше рухатися, гуляти на свіжому повітрі, займатися спортом. У середньому доросла людина повинна щодня ходити пішки на відстань не менше 3 км (або не менше 30 хв).

3) Стресостійкість. Бажано уникати стресів та вчитися справлятися з ними.

4) Здоровий спосіб життя. Відмова від куріння та алкоголю.

5) Контроль тиску та рівня глюкози у крові. Необхідно контро­лювати артеріальний тиск і рівень глюкози у крові. Оптимальний рівень артеріального тиску для дорослої людини становить 120/80мм рт. ст. Для більшості людей нормальними вважаються всі показники артеріального тиску, які не перевищують 139/89 мм рт. ст. Оптимальний рівень глюкози капілярної крові (при заборі крові з пальця) від 3,3 до 5,5 ммоль/л.

6) Регулярний медогляд. Регулярно відвідуйте свого терапевта чи сімейного лікаря, з яким підписали декларацію, та вчасно проходьте профілактичні скринінги.


 

Вакцинація населення України - це питання національної безпеки. 

У квітні 2023 року розпочав роботу Національний портал з імунізації vaccine.org.ua, створений ГС “Коаліція за вакцинацію” в рамках проєкту USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я“, який реалізується на підтримку Міністерства охорони здоров’я України та Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Портал має на меті покращити інформування населення та популяризувати щеплення серед дітей та дорослих. Він був розроблений за ініціативою Голови Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики Федора Лапія, за підтримки Міністерства охорони здоров’я України та ДУ «Центр громадського здоров’я» МОЗ України. Портал покликаний стати національним джерелом інформації про імунізацію для медичних працівників та пацієнтів за прикладом подібних ресурсів у США, Канаді, Австралії та країнах Європи.

На Порталі представлені інформація про інфекційні хвороби, а також Календар щеплень та рекомендації щодо вакцинації для різних груп населення. Публікуються національні та регіональні новини вакцинації. Надаються роз'яснення щодо нормативно-правової бази у сфері імунізації. Є бібліотека вакцинації, де зібрані методичні рекомендації та корисні матеріали для медичної та наукової спільноти, закладів освіти та пересічних громадян.

На Порталі консультують експерти з різних регіонів України, оновлюється перелік пунктів щеплень.

Також на Національному порталі з імунізації функціонує розділ “Навчання, події”, де розміщується інформація про офлайн- та онлайн-курси та заходи з теми імунопрофілактики для медичних працівників та громадськості.

Робота Національного порталу з імунізації vaccine.org.ua сприяє підвищенню охоплення населення профілактичними щепленнями та збільшенню поінформованості людей шляхом поширення публікацій і навчальних матеріалів для громадськості та медичних працівників.

З інформацією про Національний портал імунізації  України можете ознайомитися за посиланням:

https://www.kmu.gov.ua/news/vidpovidi-na-naiposhvrenishi-pvtannia-pro-vaktsvnatsiiu-dostupni-na-natsionalnomu-portali-z-imunizatsii-moz

https://moz.gov.ua/article/news/258-naiposhirenishih-pitan-pro-vakcinaciiu-ta-vidpovidi-na-nih-vid-medichnih-ekspertiv-dostupni-na-nacionalnomu-portali-z-imunizacii

https://phc.org.ua/news/17-ekspertiv-medikiv-gotovi-vidpovisti-na-vashi-zapitannva-pro-scheplennva-ta-vakcini-na


 

Запрошуємо взяти участь у творчому проєкті «ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БАГАТОЖАНРОВИЙ КОНКУРС-ДИВЕРТИСМЕНТ «РІЗДВЯНО-НОВОРІЧНИЙ ВЕРНІСАЖ» (місто-герой ХЕРСОН 20 грудня, 2023 рік (дистанційна участь)

З Положенням конкурсу можна ознайомитись за посиланням

Заяву на участь завантажуємо тут


 

Інформація до відома органів місцевого самоврядування

19 жовтня 2023 року в м. Києві відбулась презентація посібника «Як впровадити програму стажування для молоді?» (далі – Посібник), який розробила команда Міжнародний республіканський інститут «IRI Ukraine» для органів місцевого самоврядування на основі практичного досвіду впровадження пілотних програм стажування у громадах в межах програми USAID «Мріємо та діємо».

Посібник містить наступні покрокові інструкції та рекомендації для органів місцевого самоврядування, як впровадити програму стажування для молоді: 

Крок 1. Визначення потреб і спроможності ОМС, портрета стажера і підготовка до запуску програми стажування; 

Крок 2. Анонс програми стажування та відбір учасників і учасниць;

Крок 3. Проведення програми стажування; 

Крок 4. Завершення та оцінювання програми стажування. 

Інформацію щодо Посібника та його завантаження можливо отримати за наступним посиланням: http://surl.li/mpwbn 


 

 

День працівників освіти – свято тих, хто завоював в нашому суспільстві заслужену повагу і вдячність, відкрив кожному з нас дорогу у самостійне життя, кому ми зобов’язані своїми життєвими і професійними перемогами.

Шановні працівники сфери освіти! Вітаємо вас з професійним святом – Днем працівника освіти!

Висловлюємо вам сердечну вдячність за визначальний вклад у розвиток освітнього процесу, високий професіоналізм,  невтомне прагнення до пізнання, покликання поширювати свою мудрість, знання та любов до учнів.

Бажаємо вам, дорогі освітяни, міцного здоров’я, стриманості та великого терпіння, адже відповідальність за навчальний процес та виховання підростаючого покоління лягає на ваші плечі.

Невтомного творчого пошуку, самовідданості та наснаги у реалізації всіх ваших ідей, які надалі служитимуть розвитку наших дітей!

І нехай ваші серця будуть завжди наповнені теплом, любов’ю, співчуттям та добротою!



 

 Про організацію Всеукраїнського конкурсу творчих робіт серед молоді

Національне агентство України з питань державної служби та Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, з метою створення умов для пошуку, підтримки і розвитку амбітної та вмотивованої молоді, розширення її участі у формуванні та реалізації державної політики і державного управління, формування інтересу у молодого покоління до державної служби та покращення іміджу державних службовців у суспільстві оголошує Всеукраїнський конкурс творчих робіт серед молоді (далі - Конкурс), що організовується за підтримки Спілки молодих державних службовців України.
 
У 2023 році Конкурс проводитиметься у 6 номінаціях; «Рівні права і можливості жінок і чоловіків»; «Політична освіта та політична культура»; «Молодь у системі публічного управління; новітні підходи та перспективи»; «Реформування освіти в умовах воєнного стану»; «Мій довід участі у формуванні та реалізації молодіжної політики» та «Реформування державного управління в контексті європейської інтеграції України».
 
Участь у Конкурсі можуть брати (одноосібно або творчими колективами) молоді люди віком від 14 до 35 років.
 
Терміни проведення Конкурсу; до 25 серпня 2023 року - прийом творчих робіт;
вересень 2023 року - розгляд та оцінка робіт, жовтень 2023 року - визначення та нагородження переможців і призерів.
 
Детальну інформацію про Конкурс можна знайти на офіційному веб-сайті Конкурсу: https;//vseukrainskvi-konkurs2020.mozello.com/.
 
За додатковою інформацією прохання звертатися до Організаційного комітету Конкурсу за електронною адресою: konkurs@center.gov.ua.

 

Про безкоштовні онлайн курси

Інформуємо, що розпочинаються онлайн курси для всіх, хто задіяний у системі шкільного харчування.

У рамках реформи шкільного харчування, яка ініційована першою леді України Оленою Зеленською, Міністерство аграрної політики та продовольства України за підтримки Держпродспоживслужби України та проєкту EU4SaferFood розробило спеціальні безкоштовні онлайн курси. Відтепер персонал дотичний до дитячих їдалень, керівники шкіл і дитячих садочків, та батьки можуть пройти навчання з практичного впровадження норм харчового законодавства у закладах освіти.

Навчання включає два курси. Базовий курс: «Практичні аспекти виконання закладами освіти вимог харчового законодавства» та поглиблений: «Впровадження у харчоблоках закладів освіти процедур, заснованих на принципах НАССР».

Більш детальна інформація за посиланням на Мінагрополітики http://surl.li/khepe та департамент у Facebook http://surl.li/khfcw.


   

Заклади охорони здоров’я Баштанського району регулярно отримують вакцину на Базі спеціалізованого медичного постачання міста Миколаїв згідно потреби (comirnaty,  AstraZeneca, coronavak,  moderna).

Графіки роботи центрів та пунктів  масової вакцинації від гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Центр Вакцинування  на базі КНП Березнегуватського ЦПМСД 

Режим роботи:( Понеділок-пятниця з 8:00-15:30; Субота-неділя з 8:00 -13:00) 

Центр масової  вакцинації  на базі КНП Баштанського ЦПМСД  кабінет №3 

Режим роботи:( Понеділок-пятниця з 8:00-16:00; Субота-неділя з 9:00 -14:00) 

Пункт щеплення  на базі  КНП «Баштанського ЦПМСД  кабінет №9

Функціонує 1 кабінет ( за потребою можливе відкриття другого кабінету) Режим роботи :Понеділок- п’ятниця 8:00-16:00

Центр вакцинування на базі КНП «Новобузького ЦПМСД»

Режим роботи :Понеділок- п’ятниця 8:00-16:00; субота- неділя 8:00-13:00

Пункт щеплення  на базі КНП «Казанківського ЦПМСД»

Режим роботи :Понеділок- п’ятниця 8:00-16:00

Пункт щеплення на базі КНП «Снігурівська ЦПМСД» (планується підвезення населення до Березнегуватського  центру вакцинації»

Режим роботи :Понеділок- п’ятниця 8:00-16:00