Українська | Русский | English
Головна Новини Герої не вмирають Зміни в законодавстві Електронне звернення Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Інформація для користувачів з вадами зору

2025 року

 

Служба у справах дітей Баштанської районної військової адміністрації інформує

Не стійте осторонь!
На жаль, реалії сьогодення дуже сумні. Серед сучасної учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, агресивних проявів та зневажливого ставлення один до одного.
Дуже часто сильніші та більш «авторитетні» учні систематично переслідують та знущаються з інших дітей (слабших, скромніших або «аутсайдерів»).
Булінг - це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно особи, яка не досягла 18-річного віку, та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.
Булінг не обмежується лише ролями «агресора» та «жертви», він робить інших членів шкільного колективу активними або пасивними учасниками цих відносин.
Перше, що треба зрозуміти – діти неохоче розповідають про цькування у школі, а тому не слід думати, що ваша дитина відповість вам чесно, коли ви спитаєте у неї про це. Головна порада для батьків – бути більш уважними до змін у поведінці своєї дитини.
Якщо дитина стала замкнутою, вигадує приводи, щоб не йти до школи, перестала вчитись, то поговоріть з нею. Також до видимих наслідків булінгу відносять розлади сну, втрату апетиту, тривожність, низьку самооцінку. Якщо дитину шантажують у школі, вона може почати просити додаткові гроші на кишенькові витрати, щоб відкупитись від агресора.
Спілкуючись з дитиною, відкладіть власні почуття та емоції в сторону, сідайте і насправді слухайте те, що вона говорить. У жодному разі не дорікайте дитині, адже їй дуже важливо мати поруч близьку людину, якій можна довіряти, перепитуйте, щоб впевнитися, що ви все правильно зрозуміли, і не звинувачуйте дитину у тому, що вона стала жертвою булінгу.
Запевніть дитину, що булінг, жертвою якого вона стала – це не її провина. Стати жертвою булінгу – не слабкість, а бути кривдником – не сила.
Розкажіть своїй дитині, що немає нічого поганого у тому, щоб повідомити про прояви булінгу учителю та батькам. Поясніть різницю між «пліткуванням» і піклуванням про своє життя та здоров'я чи життя та здоров'я друга, чи подруги. Поясніть, що кожна людина має права, які потрібно захищати у разі їх порушення. Ні у кого нема права чинити насильство стосовно іншої людини й бити, ображати, принижувати чи цькувати іншу людину.

Служба у справах дітей Баштанської районної військової адміністрації нагадує, що на час дії надзвичайного або воєнного стану спрощено процедуру оформлення опіки/піклування над дитиною для її родичів і хрещених батьків


Опіка до 14-річчя дитини і піклування з 14 до 18 — найбільш поширена в Україні форма влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Опікуном або піклувальником може бути не лише родич, але найчастіше опіку/піклування оформлюють люди з близького кола дитини.

Саме тому за поданням Мінсоцполітики ще у 2022 році скоротили перелік необхідних документів для кандидатів в опікуни/піклувальники, які перебувають з дитиною в родинних (сімейних) стосунках, зокрема і для хрещених батьків.

Важливо: хрещені можуть оформити опіку/піклування лише за умови, що вони стали хрещеним батьком/матір’ю дитини до моменту набуття нею статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.

Дивіться на картинці, який пакет документів потрібен, щоб оформити опіку/піклування за спрощеною процедурою.

Кожна дитина повинна зростати в сімейному середовищі. Тому держава реагує на виклики війни і усуває перешкоди для потрапляння дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в родини, які здатні забезпечити їм умови для повноцінного розвитку. Служба у справах дітей Баштанської районної військової адміністрації нагадує, що на час дії надзвичайного або воєнного стану спрощено процедуру оформлення опіки/піклування над дитиною для її родичів і хрещених батьків.

 

В Україні з'явився новий помічник для майбутніх батьків – чат-бот «Кроки до дитини», розроблений СОС Дитячі Містечка Україна. Він буде корисним для всіх, хто цікавиться усиновленням, створенням приймальної сім’ї, сім’ї патронатного вихователя або дитячого будинку сімейного типу, оформленням опіки чи піклування.

Інформаційний ресурс надає актуальні роз'яснення щодо вимог до кандидатів, покрокового алгоритму та переліку деяких документів. Крім того, у його зібраних практичних порадах, що майбутнім батькам краще підготуватися до прийняття дитини в родину.
 
Бот доступний за посиланням: https://t.me/sos_fbc_bot 
 

 

19 грудня 2024 року набрав чинності Закон України №3733-ІХ, який посилює відповідальність за домашнє насильство

Серед законодавчих змін:
Визнання дитини потерпілою: Відтепер, якщо дитина стала свідком домашнього насильства, вона офіційно визнається потерпілою. Це важливий крок у захисті прав дітей, які не можуть самостійно захистити себе в умовах насильства.
Адміністративна відповідальність: Запроваджено адміністративну відповідальність за домашнє насильство щодо дітей. Це означає, що порушники зможуть бути покарані не лише кримінально, але й адміністративно, що сприятиме швидшій і більш ефективній реакції на випадки насильства.
 
Ці законодавчі зміни є важливим кроком до створення безпечного середовища для дітей та інших вразливих груп. Впроваджені заходи забезпечують додатковий захист і сприяють створенню умов, де кожна дитина може почуватися у безпеці та бути захищеною від насильства. Закон спрямований на те, щоб діти не лише юридично, але й фактично були захищені від усіх форм насильства.
 
Разом з тим, прийняти нормативно-правовий акт також підкреслює важливість психологічної підтримки та реабілітації постраждалих дітей, забезпечуючи належну допомогу та підтримку, необхідну для їх відновлення та повернення до нормального життя.
 
Діти є однією з найбільш вразливих груп, які не можуть самостійно захистити себе. Запроваджені зміни - це важливий крок до створення середовища, де кожна дитина може почуватися у безпеці.

Служба у справах дітей Баштанської РВА нагадує, що усиновлювачі дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, мають право на отримання допомоги при усиновленні

Розмір допомоги і графік виплат такі самі, як при народженні дитини:

41 280 грн на кожну дитину
10 320 грн з них виплачуються одноразово
Решта суми — рівними частинами упродовж 36 місяців
 
Як подати заяву до місцевого органу соціального захисту або ЦНАП
Заява встановленого зразка заповнюється на місці.
 
До заяви потрібно додати:
копію свідоцтва про народження дитини, виданого після внесення змін до актового запису про народження дитини на підставі рішення суду про усиновлення;
копію рішення суду про усиновлення.
З собою потрібно мати паспорт або інший документ, який посвідчує особу.
 
Як подати заяву через Дію
Натиснути кнопку “Подати заяву” та авторизуватись на сторінці http://bit.ly/4gW0Ic4.
Вказати дані дитини або дітей, на яких має бути призначено допомогу.
Обрати спосіб отримання допомоги.
Вказати дані про судове рішення про усиновлення.
Підписати заяву електронним підписом або Дія.Підписом та надіслати.
Статус розгляду заяви відображатиметься в особистому кабінеті на порталі Дія. Після розгляду на електронну пошту прийде сповіщення.
Детальніше про те, хто і в які строки має право звернутися за призначенням допомоги, на сайті http://bit.ly/4i3GnTx

 

Мережею шириться неправдива інформація про нібито необхідність термінового оформлення дітям статусу «дитини війни» задля отримання допомоги.

Служба у справах дітей Баштанської РВА інформує, що дану інформацію розповсюджують шахраї з метою отримати доступ до ваших особистих даних. Тож не переходьте за такими посиланнями та не поширюйте інформацію з неофіційних джерел!
Водночас зазначаємо: порядок надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2017 року # 268 (зі змінами).
Заява про надання дитині такого статусу і пакет документів подається до служби у справах дітей. Необхідні конкретній дитині послуги визначаються індивідуально після оцінки її потреб.
Тож, якщо ви бачите пропозицію подати заявку за посиланням в інтернеті, НЕ переходьте, адже це — шахраї.
 Довіряйте тільки офіційній інформації!
 
 
З метою недопущення трагічних наслідків, порушення прав дітей, норм чинного законодавства, служба у справах дітей Баштанської районної військової адміністрації звертається до батьків щодо недопущення випадків залишення дітей без нагляду!
 
Діти – це окрема частина суспільства, якій притаманні особлива поведінка, своєрідні життєві стереотипи, що забезпечують її розвиток і становлення та перетворення в дорослу частину суспільства.
 
Нині суспільство вкрай стурбоване станом травмування й загибелі дітей. Нещасні випадки трапляються саме тоді, коли діти залишаються без нагляду дорослих, коли небезпека чатує на кожному кроці: вдома, на вулиці в умовах стрімкого потоку транспорту; під час відпочинку у лісі, в горах, біля водойм.
 
Однією з основних причин стає недбале ставлення батьків до виконання своїх батьківських обов’язків. Відповідальність щодо виховання дітей покладена на обох батьків, незалежно від того проживають вони разом чи окремо, оскільки обов’язок здійснювати належне виховання та нагляд за малолітнім є рівним для обох з них, тому неналежне виховання дітей – це правопорушення батьків і, як наслідок, настання відповідальності.
 
 
Законодавство передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність батьків за неналежне виховання дітей.
 
Стаття 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає, що ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
Стаття 166 Кримінального кодексу України передбачає, що злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановлених законом обов’язків з догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, карається обмеженням волі терміном від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий термін.
 
Не залишайте своїх дітей без нагляду та не будьте байдужими до інших дітей. Чужих дітей не буває!
У малечі повинно бути щасливе дитинство, і за це відповідаєте ви, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав має стати одним з основних ваших обов’язків.

 

Вже цими вихідними в Україні відзначатимуть одне з найважливіших свят - Вели

Під час святкування необхідно пам’ятати про безпеку своїх дітей.

Служба у справах дітей Баштанської районної військової адміністрації нагадує, для того, аби Великодні свята пройшли вдало потрібно дотримуватися правил, які зазначені нижче у тексті. Адже тільки від вас залежить особиста безпека та благополуччя рідних і близьких.
 
Забезпечте дітям безпечні ігри та розваги. Уникайте ігор з використанням гострих предметів або легкозаймистих матеріалів. Визначте безпечні місця для гри, де діти будуть під наглядом дорослих.
Під час фарбування пасок або писанок, переконайтеся, що використані матеріали безпечні для дітей. Уникайте використання хімічних барвників або інших небезпечних речовин.
У разі отримання сигналу "Повітряна тривога". Будьте уважні та негайно пройдіть в укриття.
Необхідно неухильно дотримуватися комендантської години.
Якщо плануєте відпочинок з дітьми на відкритому повітрі або пікнік, переконайтеся, що місце безпечне для дітей і відповідає всім вимогам безпеки.
Для того, аби Великодні свята пройшли вдало потрібно дотримуватися цих правил. Адже тільки від вас залежить особиста безпека та благополуччя рідних і близьких. 
Усиновлення — це родина для дитини назавжди
 
Державна служба України у справах дітей та служба у справах дітей Баштанської районної військової адміністрації відповідають на поширені питання тих, хто розглядає можливість усиновити дитину, яка залишилася без батьківського піклування.
 

Читайте самі і діліться інформацією з тими, кому цей матеріал буде корисним. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Продовжуємо відповідати на питання українців, які розглядають можливість прийняти дитину в родину.

 
Спільно з Державною службою України у справах дітей, Служба у справах дітей Башанської РВА діляться другою частиною відповідей на питання про усиновлення — тобто прийняття дитини без батьківського піклування на правах доньки або сина.
 
Першу частину можна знайти за посиланням: https://www.facebook.com/bashtrda/posts/pfbid0PHWkPWDt6xLgpXteM53EiqpgUE8qVy3Ys3iVkksL6C8ycqhXcBdL8U7UAkQCG3oLl
 
Більше інформації про усиновлення і сімейні форми виховання шукайте на єдиній державній платформі dity.gov.ua.
 
 
 
 
 
 
 
Більш детальніше читайте за посиланням - www.facebook.com/bashtrda/posts/pfbid02E7DtZiPHdwNX785QH4ftWq5LhF3V6U9GGyFPMwKo5z7vt3sdf9aZPFKNJ1iL63KEl

 

В Україні змінився порядок усиновлення

Служба у справах дітей Баштанської районної військової адміністрації інформує, що в Україні змінився порядок усиновлення: замість районних державних адміністрацій цими повноваженнями тепер опікуються сільські та селищні ради.

Тепер жителі громади, які хочуть усиновити дитину, в тому числі і дітей другого з подружжя, можуть звертатись безпосередньо до служби у справах дітей за місцем проживання.

 

Створення дитячого будинку сімейного типу

 

Сім'я - це місце, де тебе чекають, розуміють і люблять безумовно, найдорожчі люди, які завжди поруч, і саме вони підтримують у складні моменти, дарують відчуття затишку й захищеності, а родинне тепло, мудрість і життєві уроки, отримані у дитинстві, залишаються на все життя, залишаючись внутрішнім компасом у дорослому світі.

Іван Миколайович та Тетяна Сергіївна мають три біологічних дітей, ще п'ятеро дітей - взяли на виховання. Деякі з них уже подоросли й залишили батьківський дім. Наймолодшому вихованню, Артему, наразі виповнилося три роки, але маючи тверде переконання, що чужих дітей не буває, батьки прийняли рішення надати можливість опинитися у сімейному затишку і любові більшої кількості дітей, які залишилися без піклування батьків чи біологічних батьків.
 
13.06.2025 розпорядженням начальника Баштанської районної військової адміністрації Владислава Мирославовича Дмитріва, на базі приймальної сім'ї, яка з 2021 року функціонує на території Баштанського району, створено дитячий будинок сімейного типу та з 19.06.2025 продовжено трьох дітей, які перебували в закладі інституційного виховання.
 
Щиро бажаємо великій і дружній родині незліченних моментів радості, міцного здоров'я та щастя в усіх справах!

 

Патронат над дитиною — це не лише про добрі наміри, а й про емоційну зрілість та готовність підтримати дитину у складні періоди.

Як зрозуміти, чи готові ви стати патронатним вихователем?
 
 Як стати патронатним вихователем? Більше — на https://www.dity.gov.ua/.../oth.../guardianship-over-a-child
 
 
 
 
У XXI сторіччі, під звуки кулеметів і вибухи мін та снарядів, росте нове покоління українців. Діти війни. У свої 5, 10 чи 12 років вони вже живуть доросле життя: хтось втратив рідну домівку і друзів, а хтось – залишився без батьківського піклування.
Проєкт «Родина. Від сирітства до сім’ї» від Благодійної організації «Благодійний фонд «Руслана Шостака» спрямований на подолання сирітства в Україні шляхом розвитку та підтримки сімейних форм виховання. Його мета - створення умов, за яких родини, не байдужі до долі дітей, мали б можливість брати дітей під опіку чи піклування, у прийомні сім’ї, до дитячих будинків сімейного типу або усиновлювати дітей, які втратили батьківське піклування.
 
11 та 14 липня службою у справах дітей Баштанської районної військової адміністрації передано допомогу у вигляді засобів гігієни та побутової хімії від благодійної організації «Благодійний фонд «Руслана Шостака» для дитячих будинків сімейного типу, у яких на вихованні перебуває 5 та більше дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
 
Щиро дякуємо за відкрите серце і бажання допомагати дітям. Нехай добро повертається до вас сторицею!  Бажаємо вам міцного здоров’я, благополуччя та невичерпної енергії для добрих справ!
 
  • НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ при ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
  • Національне агентство з питань запобігання корупції
Loading...