Баштанка » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Герої не вмирають Зміни в законодавстві Електронне звернення Восьмого скликання Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Інформація для користувачів з вадами зору

АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «МИКОЛАЇВОБЛЕНЕРГО» філія Баштанського району Східного округу І Н Ф О Р М У Є

01/11/2021

            Щороку з настанням осінньо-зимового періоду внаслідок несприятливих погодних умов збільшується кількість пожеж, травмувань та загиблих людей на них через елементарне недотримання та нехтування правилами пожежної безпеки, правилами безпечної експлуатації електроустановок.

         Холодна погода вносить свої корективи в експлуатацію електричного обладнання, протипожежних систем та обладнання, використання опалювальних приладів, що створює додаткову небезпеку виникнення пожежі, збільшення травмування сторонніх осіб, у тому числі й дітей на обладнанні енергопостачальних організацій.   

         Якщо проаналізувати ситуацію у Державі щодо причин загибелі (травмування) населення на обладнанні енергокомпаній, отримуєте наступне:

         - найбільше смертей (травмувань) відбувається через спроби здійснити крадіжку електричного обладнання компаній (дротів повітряних ліній електропередач, приладів та обладнання підстанцій, металоконструкцій);

         - на другому місці випадки пов’язані зі спробами самотужки поновити електричне живлення;

         - окрім цього, серед основних причин травмування зі смертельними наслідками є: наближення на недопустиму відстань до струмопровідних частин діючого електричного обладнання, наближення до обірваних дротів повітряних ліній електропередачі, дитячі ігри поблизу діючих електроустановок;

         Щоб запобігти ураженню електричним струмом слід знати і виконувати елементарні вимоги електробезпеки:

         - не наближатися ближче, ніж на 8 м до обірваних дротів повітряних ліній електропередач;

         - не намагатися проникнути за огородження і всередину діючих електроустановок (трансформаторних підстанцій, щитових, електрощитів);

         - звернути увагу на попереджувальні знаки безпеки;

         - не намагатися самотужки, або із залученням сторонніх осіб з сумнівною кваліфікацією (не спеціалістів), вирішувати проблеми відсутності електроенергії;

         - при виявленні відкритих дверей трансформаторних підстанцій, фірток огороджень трансформаторних підстанцій, обірваних дротів повітряних ліній електропередачі та інших нестандартних ситуацій не зволікайте, телефонуйте до Кол-центру АТ «Миколаївобленерго» за багатоканальним номером телефону: 0-800-504-001 (всі дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів – безкоштовні).

         Є необхідність пояснення дітям, яку небезпеку становить електричний струм, якщо не дотримуватися елементарних правил електробезпеки.

         Також можна зауважити, що порушуючи елементарні норми й правила безпеки, порушник наражає на небезпеку не тільки себе, а й оточуючих, і його дії підпадають під дію Адміністративного та кримінального кодексу України.

Зважаючи на все вище викладене, просимо памятати, що відповідно до п.8 «Правил охорони електричних мереж» в охоронних зонах ПЛ забороняється саджати дерева та інші багаторічні насадження, а згідно із статею 28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 № 2807-IV та п. 5.5 «Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України», затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України 10 квітня 2006 року № 105 на виконання Закону України «Про благоустрій населених пунктів», відповідальними за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними є їх власники та землекористувачі, а саме:

  •  на об’єктах благоустрою державної чи комунальної власності – балансоутримувачі цих об’єктів;

  •  на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях – установи, організації, підприємства;

  •  на територіях земельних ділянок, які відведені під будівництво – забудовники чи власники цих територій;

  •  на безгоспних територіях, пустирях – органи місцевого самоврядування;

  •  на приватних садибах і прилеглих ділянках – їх власники або користувачі.

Таким чином організовувати й контролювати роботи з належного утримання дерев та інших багаторічних насаджень (і не лише тих, які висаджені в охоронних зонах ліній електропередачі) мають їх власники та землекористувачі.

  АТ «Миколаївобленерго» готове до співпраці в частині відключення і заземлення ПЛ для створення безпечних умов проведення робіт з підрізки дерев та кущів, у разі завчасного (не пізніше 15 днів до дня проведення робіт) письмового звернення власника земельної ділянки або землекористувача.

  Також АТ «Миколаївобленерго» нагадує, що відповідно до п. 23 «Правил охорони електричних мереж» енергопідприємства мають право припиняти або обмежувати електропостачання споживачів, що порушили ці правила.

 

Узгодити з філією АТ “Миколаївобленерго” Баштанського району Східного округу відключення на ПЛ для обрізки дерев та виконання інших робіт можна за телефоном: 0504934316.

Всі новини →