Європейський Парламент ухвалив резолюцію, що засуджує примусову депортацію росією українських дітей
09/05/2025
Євродепутати рішуче засудили «геноцидну стратегію», яку проводить росія . Вони наголосили, що примусове переміщення та депортація українських дітей, їхнє незаконне усиновлення, вбивства, а також примусова русифікація та мілітаризація мають припинитися. Резолюцію підтримали 516 депутатів, «проти» проголосували три парламентарі та ще 34 — утрималися.
Від росії вимагають повідомити особи та місцезнаходження всіх незаконно депортованих українських дітей та забезпечити їхнє благополуччя та безпечне й безумовне повернення. Керівництво рф також повинно дозволити надати доступ міжнародним організаціям до всіх незаконно депортованих українських дітей.
«Будь-яка справжня мирна угода повинна передбачати репатріацію цих дітей та відповідальність за примусові переселення та депортації», – підсумовують депутати Європарламенту.
Європейська Комісія презентувала Дорожню карту щодо повного припинення імпорту енергоносіїв з росії
Європейська комісія оприлюднила нову Дорожню карту з поетапного припинення імпорту газу, нафти та ядерного палива з росії. Документ передбачає комплекс заходів, спрямованих на зміцнення енергетичної безпеки ЄС та зменшення фінансування російської воєнної машини.
Ключові заходи передбачають поетапну заборону імпорту російського газу до 2027 року та припинення нових контрактів до кінця 2025 року. Також держави-члени ЄС повинні представити національні плани щодо повної відмови від російської нафти та газу, а ЄС посилити контроль за обходом санкцій, зокрема через так званий «тіньовий флот».
Дорожня карта є частиною ширшої стратегії ЄС із підвищення конкурентоспроможності, реалізації «Зеленого курсу» та зменшення стратегічної вразливості. Єврокомісія закликає країн-членів до тісної співпраці та солідарності задля досягнення повної енергетичної незалежності від росії.
Норвегія продовжила угоду з ЄС про медичну евакуацію українських пацієнтів
Уряд Норвегії продовжив угоду з Європейським Союзом щодо медичної евакуації українських пацієнтів до 31 березня 2026 року. Ініціатива здійснюється в межах Механізму цивільного захисту ЄС та передбачає регулярне авіаперевезення пацієнтів до лікувальних закладів по всій Європі.
Крім транспортування, Норвегія надає медичне обладнання, ліки та експертну підтримку. З початку запуску ініціативи понад 2 400 пацієнтів евакуйовані до європейських країн, з них понад 450 отримали лікування безпосередньо в Норвегії.
Витрати на продовження діяльності оцінюються у 150 мільйонів норвезьких крон (майже 873 тисяч євро) і будуть покриті в межах Програми підтримки України.
Продовження угоди дозволить зберегти безперервну допомогу українській системі охорони здоров’я, що зазнає значного навантаження в умовах війни, та сприятиме координації використання медичних ресурсів у Європі.
Країни Північної Європи запросили Україну до розширеного безпекового співробітництва
Десять країн Північної Європи, що входять до складу Об’єднаних експедиційних сил (Joint Expeditionary Force (JEF)), домовилися про посилення безпекового співробітництва та ухвалили рішення запросити Україну до участі в розширеному форматі JEF. Відповідне рішення ухвалили під час саміту в Осло.
До складу JEF входять Велика Британія, Данія, Естонія, Фінляндія, Ісландія, Латвія, Литва, Нідерланди, Швеція та Норвегія. Саміт в Осло був присвячений обговоренню спільних викликів безпеки в регіоні та координації дій у відповідь на зростаючі загрози.
Підтримка України стала ключовим елементом порядку денного саміту. Учасники наголосили на важливості подальшої допомоги Україні та підкреслили, що досвід нашої держави у веденні війни є цінним для зміцнення безпеки в Північній Європі.
Також країни JEF погодилися активізувати співпрацю з НАТО та посилити координацію дій у таких стратегічно важливих регіонах, як Балтійське море, Північна Атлантика та Арктика. Ініціатива спрямована на підвищення колективної обороноздатності та практичної взаємодії в умовах зростаючих загроз для європейської безпеки.
Всі новини →