Баштанка » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Герої не вмирають Зміни в законодавстві Електронне звернення Восьмого скликання Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Інформація для користувачів з вадами зору

Правила поведінки під час ожеледиці та при нестійких погодних умов

23/01/2019

При виконанні своїх посадових обов’язків в період нестійких погодних умов, за для збереження свого життя та здоров’я та недопущення виробничого травматизму, притримуйтесь основних правил поведінки, а саме:

- Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає небезпеки травмувань. 

- При відрядженні в межах населеного пункту оминайте края проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та потрапити на дорогу, автомобіль може виїхати на тротуар. 

- Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та у ожеледицю. В ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести, в кращому разі, до каліцтва, а то і до загибелі. 

- Нестійкі погодні умови - відлига вдень і заморозки вночі сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях виробничих будівель особливо старих споруд з похилим дахом.

Пересуваючись територією підприємства у період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз споруди чи біля високих дерев, спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів.

По можливості необхідно триматись на безпечній відстані від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху. Ні в якомуразі не заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев.

Відповідальним особам необхідно організувати розчищення та/або посипання тротуарів і інших пішохідних і проїжджих частин підпорядкованих підприємству протиожеледними матеріалами (пісок, протиожеледна суміш та інше).

А якщо ви раптом стали свідком або потерпілим нещасного випадку, необхідновідповідно до вимог п.8 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 30.11.2011 № 1232 про кожний нещасний випадок потерпілий або працівник, який його виявив, чи інша особа – свідок нещасного випадку повинні негайно повідомити керівника робіт, який безпосередньо здійснює контроль за станом охорони праці на робочому місці, чи іншу уповноважену особу підприємства і вжити заходів до надання необхідної допомоги потерпілому.

Страховий експерт з охорони праці Баштанського відділення управління Виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Миколаївській області                 О.Олексієнко

Всі новини →