Головна Новини Герої не вмирають Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Електронне звернення Інформація для користувачів з вадами зору

Новини сектору

ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВПРАЦІ ВОЛОНТЕРІВ ПРОБАЦІЇ

Баштанський районний сектор №3 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області запрошуєнебайдужих громадян до співробітництва у якості волонтерів пробації.

Пробація є прогресивним підходом до реалізації покарань, що забезпечує не тільки виправлення осіб, що вчинили злочин, але і сприяє їх поверненню до суспільства і створенню можливостей до змін. Для успішної реалізації зазначених цілей надзвичайно актуальним є залучення волонтерів.

Основним завданням волонтерів пробації є сприяння органу пробації у здійсненні нагляду за засудженими та проведенні з ними соціально-виховної роботи. Волонтери пробації здійснюють свої повноваження під керівництвом персоналу органу пробації.

Волонтерська діяльність, пов'язана з пробацією, здійснюється волонтерами пробації за такими напрямами:

Ø     участь у проведенні соціально-виховної та індивідуально-профілактичної роботи із суб'єктами пробації;

Ø     сприяння у працевлаштуванні суб'єктів пробації;

Ø     залученні їх до навчання та соціально корисної діяльності;

Ø     участь у перевірці виконання обов’язків, покладених судом на осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням;

Ø     організація виховних та благодійних заходів і акцій за різними тематичними напрямами;

Ø     надання консультацій правопорушникам та їх сім'ям (наприклад, у вигляді допомоги з отримання певних документів).

Пріоритетним для органу пробації залишається напрямок профілактики негативних явищ.

Для молодих людей участь у волонтерській діяльності має свої переваги, а саме:

ü     опрофесійна підготовка, професійне самовизначення та становлення;

ü     оволодіння знаннями та практичними навичками соціальної роботи з дітьми та молоддю;

ü     досвід індивідуальної та групової роботи з ровесниками та дорослими;

ü     нові друзі, цікаве дозвілля, змістовна зайнятість, можливість допомогти іншим;

ü     розвиток лідерських якостей, творчих здібностей, самовираження та становлення молодої людини як особистості, як активного члена суспільства;

ü     можливість брати участь у процесах прийняття рішень, які стосуються молоді.

Запрошуємо до волонтерства студентів вищих навчальних закладів, членів благодійних, громадських та релігійних організацій, небайдужих громадян, які володіють певними знаннями, уміннями та навичками, що можуть допомогти у виконанні завдань соціально-виховної та профілактичної роботи з клієнтами пробації, сприяти їх працевлаштуванню, залученню до навчання та соціально-корисної роботи, наданню консультацій правопорушникам та їх сім’ям.      

Ми вас чекаємо за адресою: смт.Казанка, вул. Миру, 193, електронна скринька: mk20@probation.gov.ua, тел. 0981170285, Челнакова Ірина Олександрівна


 

Робота з неповнолітніми суб'єктами пробації, які перебувають у конфлікті з законом

У рамках соціально-виховної роботи з неповнолітніми суб'єктами пробації  Баштанський районний сектор №3 філії Державної установи "Центр пробації" в Миколаївській області здійснює заходи спільно зі службою у справах дітей виконавчого комітету Казанківської селищної ради.

Проведення виховної та соціальної роботи з неповнолітніми здійснюється з метою перевиховання і профілактики вчинення ними рецидивних злочинів та правопорушень, агресивної поведінки, мотиваціъ позитивних змін особистості та поліпшення соціальних стосунків.

Більшість причин в скоєнні неповнолітніми правопорушень, є проблеми в сім’ї. Діти не завжди усвідомлюють скоєне. Тому з такою дитиною потрібно передусім спілкуватись і допомагати їй, дитина повинна зрозуміти причину, яка підштовхнула її до вчинення злочину.

Щоб реалізувати дану мету, працівники сектору ініціювали та провели, спільно з начальником служби у справах дітей виконавчого комітету Казанківської селищної ради Валентиною Риженко 16 грудня 2021 року зустріч з неповнолітнім суб’єктом пробації.   

Такі зустрічі сприяють органу пробації у проведенні соціально-виховної роботи із суб’єктами пробації, яка направлена на розв’язання складних життєвих ситуацій. Це, в свою чергу, призведе до зниження криміногенних потреб засудженого, тобто, до його виправлення.


 

Робоча зустріч з представниками бюро правової допомоги

23 грудня 2021 року за ініціативи начальника Баштанського районного сектору №3  філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Челнакової Ірини відбулася робоча зустріч з начальником відділу «Казанківське бюро правової допомоги» Миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Інною Ликовою.

На нараді було підведено підсумки роботи дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги на базі Баштанського районного сектору №3 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській за 2021 рік та обговорено питання спільних заходів на 2022 рік.

Основне завдання співпраці системи безоплатної правової допомоги з уповноваженими органами з питань пробації полягає у наданні якісної правової допомоги суб’єктам пробації. Правова допомога вкрай необхідна суб’єктам пробації, адже вона сприяє формуванню правової культури та забезпеченню прав та соціальних гарантій суб’єктів пробації.


 

Проведення робочої зустрічі  з  Казанківською районною філією Миколаївського обласного центру зайнятості 

27 січня 2022 року  за ініціативи начальника Баштанського районного сектору №3  філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області Челнакової Ірини відбулася робоча зустріч з заступником директора Казанківської філії Миколаївського обласного центру зайнятості Іриною Глєбою.

Метою зустрічі було обговорення питання  готовності установ і організацій різних форм власності надати робочі місця для суб'єктів пробації та осіб, які звільняються з місць позбавлення волі.

Обговорювався також перелік послуг, які центр зайнятості може надавати суб’єктам пробації, визначені мета цих послуг, цільова аудиторія та узгоджено час,  протягом якого центр зайнятості може надавати послуги.

За результатами робочої зустрічі було досягнуто домовленості про подальшу співпрацю та своєчасне надання інформації за запитами органу пробації при підготовці засуджених осіб до звільнення.

 


 

 Робоча зустріч із суб’єктами соціального патронажу

 2 лютого 2022 року в приміщенні Казанківської селищної ради Баштанського району Миколаївської області відбулася робоча зустріч начальника Баштанського районного сектору філії Державної установи "Центр пробації" в Миколаївській області Ірини Челнакової та начальника відділу соціального захисту населення Казанківської громади Маріанни Трофімової.  

Робоча зустріч була проведена з метою налагодження ефективної взаємодії щодо підготовки  засуджених осіб до звільнення з місць обмеження волі або позбавлення волі. Під час зустрічі були обговорені питання співпраці в рамках практичної реалізації вимог спільного наказу Міністерства юстиції, Міністерства соціальної політики, Міністерства охорони здоров'я та Міністерства внутрішніх справ України № 974/5/467/609/280 від 03.04.2018 «Про затвердження Порядку взаємодії установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк».

Адже, добре налагоджена робота суб’єктів патронажу є запорукою успішного відновлення засудженого в соціальному статусі як повноправного  члена суспільства, повернення до самостійного загальноприйнятого соціально-нормативного життя в суспільстві.

 


 

Соціально-виховна робота

На початку квітня 2022 року в приміщенні провідним інспектором Баштанського районного сектору філії Державної установи "Центр пробації" в Миколаївській області Наталією Чернецькою проводилася соціально-виховна робота з суб'єктами пробації. В ході роботи суб'єкти пробоції  були ознайомлені з рекомендаціями щодо дій за сигналом оповіщення. В кінці зустрічей також було роз'яснено поняття колоборація.

Метою роботи є ознайомлення суб'єктів пробації з рекомендаціями дій в умовах воєнного стану.

 


 

 ВОЛОНТЕРИ ПРОБАЦІЇ

Баштанський районний сектор №3 філії Державної установи "Центр пробації" в Миколаївській області, основний напрямок роботи якого – забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.

      Одним з головних чинників, які можуть забезпечити виконання уповноваженими органами пробації покладених на них завдань і функцій, є налагодження тісної співпраці з громадськими організаціями, спільна робота у напрямі виправлення правопорушників. 

      З цією метою законодавцем передбачена можливість залучення до виконання функцій, покладених на пробацію, волонтерів пробації.

    На сьогодні волонтерську діяльність, пов’язану з пробацією, регламентують закони України «Про пробацію» та «Про волонтерську діяльність», а також Положення про організацію діяльності волонтерів пробації, затверджене наказом Міністерства юстиції України.

      Основним завданням волонтерів пробації є  сприяння органу пробації у здійсненні нагляду за засудженими та проведенні з ними соціально-виховної роботи. Волонтери пробації здійснюють свої повноваження під керівництвом персоналу органу пробації.

      Волонтером пробації може стати фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов’язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі. До волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, не залучаються особи, які мають не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість, а також особи, які раніше були виключені уповноваженим органом з питань пробації зі складу волонтерів пробації через допущення дій і вчинків, які негативно вплинули на репутацію волонтера пробації, уповноваженого органу з питань пробації, порушили права суб’єктів пробації.

      Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією, здійснюється волонтерами пробації за такими напрямами: сприяння уповноваженим органам з питань пробації у здійсненні наглядових заходів за місцем роботи та навчання суб’єктів пробації; участь у проведенні соціально-виховної роботи із суб’єктами пробації; участь у складанні та реалізації індивідуальних планів роботи із суб’єктами пробації; участь у проведенні індивідуально-профілактичної роботи із суб’єктами пробації; надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги суб’єктам пробації; сприяння у працевлаштуванні суб’єктів пробації, залученні їх до навчання, виховних заходів та соціально корисної діяльності; сприяння у реалізації пробаційних програм стосовно суб’єктів пробації, звільнених від відбування покарання з випробуванням; участь у реалізації інших заходів, спрямованих на виправлення суб’єктів пробації та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

     Діяльність волонтерів пробації, пов’язана із здійсненням наглядових заходів за дотриманням суб’єктами пробації обов’язків, визначених законом та покладених на них рішенням суду, передбачає участь у: перевірці суб’єктів пробації за місцем роботи або навчання; перевірці виконання обов’язків, покладених рішенням суду на осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням; перевірці достовірності поважних причин, що обумовили неявку суб’єктів пробації до уповноваженого органу з питань пробації в призначений строк; заходах, пов’язаних з початковим розшуком суб’єктів пробації, місцезнаходження яких невідоме.

      Волонтерська діяльність в пробації – це велика соціальна відповідальність та певний ризик, тому до здійснення волонтерства можуть бути допущені виключно громадяни, які це усвідомлюють та мають навички вирішення конфліктних та складних ситуацій.

     З урахуванням викладеного, запрошуємо Вас до співпраці з Баштанським районним сектором №3 філії Державної установи "Центр пробації" в Миколаївській області в якості волонтерів. Для отримання більш детальної інформації звертатися за такими контактами:

 

Поштова адреса:

Вулиця Миру, буд. 193, смт. Казанка, Баштанський район, Миколаївська область, 56002

Тел.: 0981170285

 

Робоча зустріч з представниками бюро правової допомоги

15 червня 2022 року відбулася робоча зустріч начальника Баштанського районного сектору №3 філії Державної установи "Центр пробації" в Миколаївіській області Ірини Челнакової  з головним юристом  відділу «Казанківське бюро правової допомоги» Миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Євгенією Грабчинською.

На нараді було підведено підсумки роботи дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги на базі Баштанського районного сектору №3 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській за 2021 рік та обговорено питання спільних заходів на третій квартал 2022 рік в умовах ведення воєнного стану.

Основне завдання співпраці системи безоплатної правової допомоги з уповноваженими органами з питань пробації полягає у наданні якісної правової допомоги суб’єктам пробації. Правова допомога вкрай необхідна суб’єктам пробації, адже вона сприяє формуванню правової культури та забезпеченню прав та соціальних гарантій суб’єктів пробації.

 


 

Робоча зустріч з сектором ювенальної превенції

14 лютого 2023 року відбулася робоча зустріч начальника Баштанського районного сектору № 3 філії Державної установи "Центр пробації" в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях Ірини Челнакової та інспектора сектору ювенальної превенції відділу поліції № 1 Баштанського районного відділу поліції ГУНП в Миколаївській області Інни Фендич.

 
В ході зустрічі було обговорено проведення спільних заходів превентивного характеру, взаємодії в частині взаємного обміну інформацією між підрозділами ювенальної превенції та пробації стосовно осіб, що перебувають на обліку в уповноваженому органі з питань пробації для виявлення криміногенних факторів в оточенні неповнолітніх та своєчасного виявлення фактів притягнення до кримінальної відповідальності.
 
За результатами зустрічі досягнуто домовленості щодо проведення правоосвітньої і правовиховної роботи як з неповнолітніми суб’єктами пробації так їх батьками, підведено підсумки спільної роботи та визначено актуальні напрямки співпраці на 2023 рік.

 

 

 Проведення робочої зустрічі з представником установи  виконання  покарання

 
Днями відбулася робоча зустріч начальника Баштанського районного сектору № 3 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях Челнакової Ірини Олександрівни з старшим інспектором з питань підготовки до звільнення відділу соціально-виховної та психологічної роботи Державної установи «Казанківська виправна колонія (№ 93)» Мілобог Ольгою.
      На нараді було  обговорено вимоги Наказу Міністерства юстиції України  від 03.04.2018 року № 974/5/467/609/280 «Про затвердження  Порядку взаємодії установ виконання покарань, уповноважених органів з питань пробації та суб’єктів соціального патронажу під час підготовки до звільнення осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк». Також були обговорені питання щодо налагодження взаємодії при реалізації заходів пенітенціарної пробації. Установа виконання покарань співпрацює із уповноваженим органом з питань пробації   в підготовці осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення з метою трудового і побутового влаштування таких осіб після звільнення за обраним ними місцем проживання. Момент звільнення засудженого має досить важливе значення для нього, оскільки він стикається з рядом проблем, які самотужки вирішити не просто. І ось тут на допомогу приходить служба пенітенціарної пробації, яка своїм прямим обов’язком допомагає особі, яка звільняється від відбування покарання у виді обмеження волі чи позбавлення волі на певний строк. Тобто створюється більш ефективна система соціальної підтримки звільнених осіб.
       За результатами зустрічі був визначений напрямок спільних дій та алгоритм співпраці, з метою належного виконання повноважень та результативної взаємодії для подальшої ефективної співпраці, дієвої соціальної адаптації та запобіганню рецидивної злочинності колишніх засуджених.

 Проведення робочої зустрічі  з  Казанківським відділом Баштанської філії Миколаївського обласного центру зайнятості 

 21 квітня 2023 року  Баштанським районним сектором № 3 філії державної установи «Центр пробації» в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях проведено робочу зустріч з Казанківським відділом Баштанської філії Миколаївського обласного центру зайнятості.

Метою зустрічі було вдосконалення співпраці щодо працевлаштування та здобуття професійної освіти засудженими, які перебувають на обліку уповноваженого органу з питань пробації.

 Начальником Баштанського районного сектору №3 Іриною Челнаковою та Казанківського відділу Іриною Глебою обговорено співпрацю спрямовану на розвиток співробітництва у сфері соціальної адаптації осіб, які звільняються з місць позбавлення або обмеження волі та співпраці щодо соціальної підтримки осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі та підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.     

 

 

 

 

 

Запрошуємо волонтерів до співпраці з підрозділом  пробації!

         Баштанський районний сектор №3 філії Державної установи "Центр пробації" в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях, основний напрямок роботи якого – забезпечення безпеки суспільства шляхом виправлення засуджених, запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень та забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинувачених, з метою прийняття судом рішення про міру їхньої відповідальності.

       З цією метою законодавцем передбачена можливість залучення до виконання функцій, покладених на пробацію, волонтерів пробації.

   Основним завданням волонтерів пробації є  сприяння органу пробації у здійсненні нагляду за засудженими та проведенні з ними соціально-виховної роботи. 

      Волонтером пробації може стати фізична особа, яка досягла вісімнадцятирічного віку, уповноважена органом пробації та волонтерською організацією на виконання окремих завдань, пов’язаних із пробацією, на добровільній та безоплатній основі. До волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією, не залучаються особи, які мають не погашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість, а також особи, які раніше були виключені уповноваженим органом з питань пробації зі складу волонтерів пробації через допущення дій і вчинків, які негативно вплинули на репутацію волонтера пробації, уповноваженого органу з питань пробації, порушили права суб’єктів пробації.

      Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією, здійснюється волонтерами пробації за такими напрямами: сприяння уповноваженим органам з питань пробації у здійсненні наглядових заходів за місцем роботи та навчання суб’єктів пробації; участь у проведенні соціально-виховної роботи із суб’єктами пробації; участь у складанні та реалізації індивідуальних планів роботи із суб’єктами пробації; участь у проведенні індивідуально-профілактичної роботи із суб’єктами пробації; надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги суб’єктам пробації; сприяння у працевлаштуванні суб’єктів пробації, залученні їх до навчання, виховних заходів та соціально корисної діяльності; сприяння у реалізації пробаційних програм стосовно суб’єктів пробації, звільнених від відбування покарання з випробуванням; участь у реалізації інших заходів, спрямованих на виправлення суб’єктів пробації та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

    

З урахуванням викладеного, запрошуємо всіх бажаючих для співпраці з уповноваженим органом пробації в якості волонтерів. Для отримання більш детальної інформації пропонуємо звертатися за такими контактами: вулиця Миру, буд. 193, смт. Казанка, Баштанський район, Миколаївська область, 56002. Тел.: 0981170285

Сподіваємось, що спільними зусиллями ми зможемо забезпечити максимальну безпеку суспільства.

  

ВОЛОНТЕРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ПОВ’ЯЗАНА З ПРОБАЦІЄЮ

 

Волонтер пробації - це добровільний помічник, який  допомагає органу пробації у здійсненні нагляду та проведенні соціально-виховної роботи з громадянами, які  перебувають у конфлікті з законом, сприяє у вирішенні їх життєвих проблем.

       Нещодавно відбулася зустріч волонтера пробації з молодою людиною, яка перебуває у конфлікті з законом.   Для  проведення роботи з суб’ктом пробації була запрошена волонтер пробації  Наталія Лебідь. Адже зміна світогляду засуджених – це складний процес, який вимагає комплексного та індивідуального підходу, що стає можливим завдяки волонтерам пробації.

Якщо Ви маєте бажання і можливість поповнити ряди волонтерів пробації та приєднатися до здійснення волонтерської діяльності з клієнтами пробації – ласкаво просимо і чекаємо на Вас за адресою: смт. Казанка, вул. Миру, 193. Служба пробації чекає на ВАС!

  Баштанський районний сектор № 3 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях.

 

ВОЛОНТЕРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ В ПРОБАЦІЇ

 

 Волонтерство – справа добровільна та безкорислива. Це не робота, а покликання. Це спосіб життя і мислення. Небайдужість до чужого життя і мислення. Небайдужість до чужої біди, причетність і співпереживання – те, що спонукає людей до волонтерства.

   Але одним з головних чинників, які можуть забезпечити виконання повноваженими органами пробації покладених на них завдань і функцій, є налагодження тісної співпраці з громадянським суспільством, спільна робота у напрямі соціалізації правопорушників.

   З цією метою законодавцем передбачена можливість залучення до виконання функцій, покладених на пробацію, волонтерів пробації. Волонтерська діяльність, пов’язана з пробацією здійснюється відповідно до Закону України «Про волонтерську діяльність» з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про пробацію».

  Просимо врахувати, що в сучасних умовах уповноважені органи пробації не наділяються ресурсами для забезпечення роботи волонтерів та компенсації їх витрат. Так само відсутні й програми компенсації шкоди, що може бути спричинена при виконанні волонтерської діяльності.

       Отож, запрошуємо всіх бажаючих до співпраці з уповноваженим органом пробації, в якості волонтерів.

     Для отримання більш детальної інформації, просимо звертатись за адресою: смт. Казанка, вул. Миру, 193, Баштанський районний сектор № 3 філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях.

      

СОЦІАЛЬНО-ВИХОВНА РОБОТА З ЗАСУДЖЕНИМИ ЗА УЧАСТІ ПРЕДСТАВНИКІВ ЦЕНТРУ НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ

Баштанський районний сектор № 3 філії Державної установи “Центр пробації” в Миколаївській, Донецькій, Луганській та Херсонській областях спільно з Центром надання соціальних послуг Казанківської селищної ради провели черговий захід профілактичного характеру із засудженими, які перебувають на обліку.
 
Психолог Центру розповіла підобліковим сектору про шкідливість алкоголю, наркотиків та тютюну, їхній вплив на психіку та організм людини, ознайомила суб’єктів пробації із пріоритетами здорового способу життя. У людей, які постійно зловживають спиртними напоями, клітини печінки з часом не витримують перевантаження, що з часом може привести до цирозу печінки, практично невиліковної хвороби – раку. Негативно впливає алкоголь і на серце людини. Люди, зловживаючи алкоголем, завдають шкоди не тільки власному здоров’ю. Під час бесід увагу присутніх було зосереджено на перевагах здорового способу життя. Також клієнти пробації отримали практичні поради щодо шляхів підтримки і зміцнення здоров’я, способів підвищення працездатності. 
 
Захід проведено з метою пропагування здорового способу життя та відповідального ставлення до свого здоров’я, формування здорового способу життя, профілактика зловживанням алкоголем, формування почуття відповідальності за свої дії та вчинки.