Головна Новини Герої не вмирають Зміни в законодавстві Електронне звернення Восьмого скликання Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Інформація для користувачів з вадами зору

Житлово-комунальне господарство

«Теплі кредити» надаються і на зарядні станції для електромобілів

У цьому році «теплі кредити» можна залучити на встановлення електрозарядок для електромобілів. Держава надасть компенсацію 35% суми кредиту (але не більше
14 тис. гривень). Про це повідомив т.в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура в інтерв’ю для телеканалу «Україна».

Чому важливо розвивати цей напрям?

·       Ринок електромобілів в Україні активно зростає. На 01.04.2021 в Україні налічується понад 27 тис. електрокарів. Хоча ще на кінець 2017 р. їхня кількість становила близько 5 тис.

· Використання електромобілів – частина глобального «зеленого» переходу та внесок у:

- скорочення шкідливих викидів у навколишнє середовище;

- зменшення шумів в населених пунктах;

- покращення екології.

·       Використання електрозарядок сприятиме стабільній роботі енергосистем та зменшенню дисбалансів в мережі, викликаних нерівномірними навантаженнями від споживачів.

Як безпечно і дешево зарядити авто – у сюжеті: https://youtu.be/MemYsCc3S3U

Управління комунікації та зв’язків з громадськістю 


  Перелік документів для отримання кредиту на придбання житлового будинку (квартири)
Формат: DOC | Добавлен: 14/06/2021 16:37:15
94Kb Скачать скачать
  ПраТ АвтоКРАЗ
Формат: PDF | Добавлен: 17/06/2021 11:38:44
402Kb Скачать скачать
  Лист по АВТОКРАЗу
Формат: PDF | Добавлен: 17/06/2021 11:39:26
71Kb Скачать скачать
  Автомобілі КРАЗ
Формат: PDF | Добавлен: 17/06/2021 11:41:52
1436Kb Скачать скачать

Засідання районного штабу з підготовки та сталого проходження опалювального сезону

20 травня відбулося засідання районного штабу з підготовки та сталого проходження опалювального сезону 2021-2022 років, яке провів голова райдержадміністрації Владислав Дмитрів.

У засіданні взяли участь голова Інгульської територіальної громади Алла Миронова, перший заступник Баштанського міського голови Олександр Васильєв, представники АТ "Миколаївгаз" (АТ "Миколаївгаз") - начальник Баштанського відділення Володимир Пушкарьов та начальник Баштанської дільниці Олександр Сидорика, відповідальні працівники райдержадміністрації та міської ради.

Владислав Мирославович закликав громади не зволікати з часом щодо підготовки власних закладів до нового опалювального сезону: "Незважаючи на те, що опалювальний сезон нещодавна лише завершився, прошу вас з усією відповідальністю віднестися до нового опалювального сезону". - Слід невідкладно розпочати вирішення проблем закладів, які знаходяться на території громад. Не для кого не секрет, що вони однотипні - відсутність модемного зв'язку, модернізація систем опалення, подекуди необхідно провести заміну опалювальних котлів та лічильників. Тому хотів би бачити тісну співпрацю між громадами та АТ "Миколаївгаз" - зауважив голова райдержадміністрації.

Очільник району зостеріг громади від недобросовісних постачальників блакитного палива та виконавців робіт з модернізації систем загопостачання: "Наголошую на виваженому підході до проведення тендерних процедур та заключенні угод". – Щодо газопостачання, то відомі випадки підписання договорів за заниженими цінами, слідом за якими з'являються безліч додаткових угод, внаслідок підписання яких ціна зростає подекуди в рази; щодо модернізації, то існують ситуації, коли спритні ділки проводять роботи, які інколи не відповідають, навіть, проєктним та подекуди з грубим порушенням технічних умов. Озвучені мною випавки в кінцевому результаті призводять до непередбачуваних втрат і так скудних місцевих бюджетів, - наголосив Владислав Дмитрів.

В результаті проведення засідання штабу вирішено:

1) рекомендувати громадам продовжити роботу по встановленню модемного зв’язку на рівні розпорядників коштів територіальних громад;

2) рекомендувати головам територіальних громад встановити контроль за своєчасним укладанням договорів на газопостачання для опалення бюджетних установ і організацій соціальної сфери;

3) встановити контроль з урахуванням вимог законодавства щодо здійснення публічних закупівель, виходячи з обсягів бюджетних призначень, передбачених у кошторисах.


Підготовка до опалювального сезону триває

Перебуваючи в Казанці 4 червня, голова райдержадміністрації Владислав Дмитрів провів виїзне засідання районного штабу з підготовки та сталого проходження опалювального сезону 2021-2022 років за участі представників Казанківської селищної, Новобузької міської та Володимирівської сільської територіальних громад, а також АТ "Миколаївгаз".

Закликав громади не гаяти дорогоцінний час та вже зараз розпочати підготовку до опалювального сезону. Особливий акцент зробив на закладах гуманітарної сфери - освіти, культури, охорони здоров'я та соціального захисту.

Наголосив, що діти в садочках та школах мають навчатися в комфортних умовах, тому зостеріг від підписання угод з недобросовісними ділками, які занижуючи цінові пропозиції по енергоресурсам та виконанню робіт діють за шахрайськими схемами, заводять громади в глухий кут, нав'язуючи різноманітні додаткові угоди.

Закликав представників АТ "Миколаївгаз" до плідної співпраці з громадами щодо повірки лічильників, узгодження проєктної документації, вчасного пуску газу.


 

 Парламент ухвалив законопроєкт щодо розвитку ринку рідких біопалив у першому читанні за основу

 
На засіданні Парламенту схвалено у першому читанні за основу законопроєкт № 3356-д від 05.11.2020 щодо обов'язковості використання рідкого біопалива (біокомпонентів) у галузі транспорту: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_2?id=&pf3516=3356-%D0%B4&skl=10.
За це рішення проголосувало 293 народних депутати.
Законопроєкт – результат продуктивної співпраці Держенергоефективності, Міненерго, народних депутатів, асоціацій нафтопереробної та спиртової галузей.
Основною метою проєкту Закону є створення дієвого законодавчого механізму для розвитку конкурентного ринку виробництва і використання біоетанолу та біокомпонентів на транспорті в Україні.
«Розвиток ринку біоетанолу є важливим кроком на шляху заміщення нафти і нафтопродуктів, які у 2020 році посіли перше місце у товарній структурі імпорту України на суму 3,8 млрд доларів», - прокоментував в.о. Голови Держенергоефективності Костянтин Гура.
Крім того, Україна щорічно імпортує до 55 тис. т біоетанолу у складі бензину. У той же час, загальні виробничі потужності ДП «Укрспирт» сягають близько 110 тис. тонн  біоетанолу в рік, які на сьогодні є незадіяними.
Законопроєктом передбачається:
-         встановлення обов’язкової частки рідкого біопалива (квот) в загальному річному обсязі продажу бензину: із 1 травня 2022 р. - не менше 5% об’ємних;
-         введення обліку та контролю вмісту біокомпонентів у бензинах;
-         встановлення відповідальності за недотримання квот суб’єктами господарювання, які займаються виробництвом, імпортом та реалізацією бензинів на митній території України;
-         введення вимог щодо дотримання критеріїв сталості для біопалива із
1 липня 2022 року.
При цьому, технічні характеристики палива з біокомпонентами обов’язково повинні відповідати вимогам технічних регламентів, гармонізованих європейських стандартів та інших нормативно-правових актів.
Під час виступу у Парламенті народний депутат України, голова Комітету ВРУ з енергетики та ЖКП Андрій Герус повідомив, що законопроєкт розглянуто Енергетичним Співтовариством, він відповідає європейській практиці і сприятиме зменшенню шкідливих викидів у навколишнє середовище.
«Я назву 4 аргументи, чому важливо підтримати цей законопроєкт. По-перше, Україна заявила про приєднання до Європейського зеленого курсу. По-друге, це вигідно до вітчизняного сільського господарства. По-третє, це енергетична незалежність. Україна імпортує 62% бензину. Якщо нам частково вдасться зменшити цей імпорт хоча б частково, це вже буде перемога для України. По-четверте, це крок у напрямку європейської інтеграції України», - додала Інна Совсун, народний депутат України.
Загалом, прийняття законопроєкту дозволить:
·       залучити інвестиції у виробництво рідкого біопалива;
·       стимулювати будівництво нових потужностей із виробництва біоетанолу;
·       активізувати агрохолдинги та спиртові заводи щодо виробництва рідких біопалив;
·       створити нові робочі місця;
·       підвищити рівень завантаженості спиртових заводів та виробничого потенціалу суміжних сфер;
·       збільшити надходження податків до бюджетів різних рівнів;
·       скоротити викиди парникових газів у транспортній сфері.
Управління комунікації та зв’язків з громадськістю
 

 

 

законні підстави для відключення каналізації боржникам "

 Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» {Із змінами, внесеними згідно із Законом № 2454-VIII від 07.06.2018, який регулює відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг Статтею 8. Права і обов’язки виконавців комунальних послуг та управителів встановлено1. Виконавець комунальної послуги має право: 5)припинити/зупинити надання комунальних послуг у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі в порядку і строки, встановлені законом та договором,.. 3.Управитель багатоквартирного будинку має право:9) у випадках та порядку, передбачених договором, припинити/призупинити надання послуг у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.Стаття 26. … Виконавець комунальної послуги має право обмежити(припинити) надання відповідної комунальної послуг її споживачу незалежно від обраної моделі організації договірних віднос- ин у разі непогашення в повному обсязі заборгованості за спожиті комунальні послуги протягом 30 днів...

 Таким чином, Законом України остаточно скасовані жодні сумніви щодо законності застосування обладнання chop2008, по обмеженню каналізування помешкань боржників. В умовах застосування економічно обгрунтованих тарифів в системі житлово-комунального господарства на перше місце виходить питання забезпечення високої платіжної дисципліни усіма категоріями споживачів. Проведені нами маркетологічні дослідження показали неаби-яку потребу в обладнанні по обмеженню каналізування помешкань боржників,за спожиті послуги. Окупність – до чотирьох місяців. Після модернізації устаткування одночасно тампонує діаметри в 100мм, 80мм і 50мм ; не потребує прочистки стояків, що виключає засор мереж; та має підвищену продуктивність роботи – до 13 помешкань боржників за зміну.

Назва Обладнання по регульованому обмеженню каналізування помешкань боржників (комплект)

Вартість 127.000,00( у вартість входить доставка,навчання спеціалістів замовника і гарантійне обслуговування)

Умови поставки Передплата

Термін поставки Тиждень

Гарантійний термін Безоплатно- 12 міс. На платній основі- безстроково

Продуктивність 7-13 відключень в день

Склад бригади 2-3 слюсаря

Діаметри каналізації 100 мм, 80 мм, 50 мм.

Обмеження по поверхам будинку Відсутні

Обмеження по стану

каналізаційнихмереж Відсутні

Заглушки Металеві, багаторазового використання

До листа додається:

- Копії листів відгуків водоканалів, що придбали і використовують обладнання chop2008;

- Копії листів запитівів водоканалів, що планують придбати обладнання chop2008 ( до 7шт на місто);

- Інші пропозиції від нашого підприємства.

Запрошуємо Вас до взаємовигідної співпраці!


 

15.07.2021 під головуванням заступника голови райдержадміністрації Андрія Дяченка відбулося кущове засідання районного штабу зі сталого проходження опалювального сезону 2021/2022 за участі представників Баштанської, Інгульської громад та голови Баштанської районної ради. Серед запрошених також начальник Баштанського відділення АТ "Миколаївгаз"- Володимир Пушкарьов, начальник Баштанської дільниці АТ "Миколаївгаз"- Олександр Сидорика. 

Заслухавши доповідачів про стан проведеної роботи, Андрій Дяченко наголосив на нагальному виконанні заходів щодо  робіт з обладнання модемного зв'язку (ВОГ) в закладах соціальної сфери до початку опалювального сезону, повірці газових лічильників, вчасному заключені договорів на проведення тендерних процедур і закупівлі природного газу.

 

 

Технічні параметри

Вирізка з газети


 

 

store/files/file/ЛИСТ 2020 залучення приватного бізнесу(1).doc

store/files/file/переносне повірочне тех параметри.doc

store/files/file/пошукове універсальне 2020.doc

store/files/file/фото українською.doc


 

 


 

  Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження на ринку природного газу обліку та розрахунків за обсягом газу в одиницях газу"
Формат: PDF | Добавлен: 14/12/2021 15:39:32
821Kb Скачать скачать

 

 Закон України "Про критичну інфраструктуру"


 

 До відома суб'єктів господарювання у сфері централізованого водопостачання

Обов’язкове подання звітності про використання води за формою               2ТП-ВОДГОСП (річна) «Звіт про використання води»                                     до 01 лютого 2022року

         Відповідно до Порядку ведення державного обліку водокористування (далі – Порядок), затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 16.03.2015 №78, зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 03.04.2015 за №382/26827 (із змінами від 18.12.2020) водокористувачі підлягають державному обліку водокористування шляхом подання звіту про використання води за формою 2ТП-водгосп (річна) (далі – Звіт).

       Подача Звіту є обов’язковою для водокористувачів, які здійснюють діяльність, пов’язану із забором або використанням води, скиданням зворотних (стічних) вод у поверхневі водні об’єкти в обсязі від 5м3/добу та з врахуванням критеріїв, визначених у п. 1.5 Порядку.

      Подання Звітів здійснюється у електронному вигляді через Портал електронних послуг Держводагентства України (https://e-services.davr.gov.ua).

      Територіальні органи ДПС проінформовані, що водокористувачі повинні подавати до них копії електронних Звітів з відміткою про одержання (QR кодом, який формується після прийняття Звіту на Порталі) організацією, що належить до сфери управління Держводагентства України.

       Відповідно до ст. 55 Водного кодексу України неподання або несвоєчасне подання є порушенням умов спеціального водокористування та охорони вод та підставою для здійснення заходів реагування та контролю центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику із здійснення державного нагляду (контроля) у сфері охорони і раціонального використання вод та відтворення водних ресурсів та анулювання дозволу на спеціальне водокористування. 

        У разі неподання Звіту до 01 лютого 2022 року,  перелік не звітуючих водокористувачів за 2021 рік буде направлений Сектору у Миколаївській області Державного агентства водних ресурсів України та Державній екологічній інспекції Південно-Західного округу для реагування відповідного діючого законодавства України.

 

        Для отримання консультацій і роз’яснень щодо заповнення звіту звертайтесь до відділу водних відносин та водного кадастру                       РОВР у Миколаївській області за адресою: м. Миколаїв,                                  вул. Потьомкінська, 14 або за тел. (0512) 37-91-43.

 


 

 Громади Миколаївської області можуть розробити програму з управління відходами за підтримки U-LEAD

Отримати теоретичні та практичні знання, ознайомитися з кращими практиками управління побутовими відходами в Україні та за кордоном, розробити місцевий план управління ТВП в громаді зможуть учасники нової навчальної програми від «U-LEAD з Європою». 

- Для участі у навчанні будуть відібрані 12 територіальних громад, населення яких не перевищує 50 тисяч жителів із Дніпропетровської, Кіровоградської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської та Одеської областей. Це можливість для територіальних громад розробити та/або адаптувати Місцевий план управління відходами, вивчити найкращий міжнародний та український досвід у цій сфері. Крім того, до участі заохочуються громади, які у перспективі зможуть розробити спільні проєкти, - повідомив керівник Регіонального офісу "U-LEAD з Європою" у Миколаївській області Олег Ільницький.

Навчальний курс буде проходити онлайн і складатиметься з восьми логічно пов’язаних навчальних заходів, що поєднують теоретичні та практичні семінари (з 10 березня по 2 червня 2022 року).

Представники громад зможуть більше дізнатися про основні зміни законодавчого та нормативно-правового характеру у сфері управління відходами в Україні, кращі міжнародні практики та успішний український досвід, порядок розробки місцевих планів управління відходами в громадах.

У квітні учасники будуть запрошені у  віртуальний навчальний візит до громади, яка має успішний досвід управління відходами. Крім того, експерти U-LEAD впродовж навчального періоду з березня до липня надаватимуть консультативну підтримку представникам громад-учасниць.

Також U-LEAD надасть фінансову підтримку на реалізацію спільного проєкту щодо управління відходами.

Для участі у відборі необхідно заповнити форму https://bit.ly/3KlDnkU

До 18.00 9 лютого 2022 року надіслати її на адресу: [email protected]

В темі повідомлення вказуйте «Управління відходами, назва громади та область»

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.


 

  Лист Федерації роботодавцій житлово-комунального господарства України від 25.01.2022 №01/22-032 "Щодо програмного забезпечення електронного кабінету споживачів житлово-комунальних послуг"
Формат: PDF | Добавлен: 01/02/2022 14:03:09
810Kb Скачать скачать

 

Український Центр перепідготовки та навчання

  м.Київ, вул.Солом'янська, 23, оф.1 * (044) 209 21
12 * (044) 249 69 15 *  [email protected]

          Доброго дня, Шановні колеги!

          Незважаючи на військовий стан, в Україні є обов'язковим виконання усіх вимог регулюючих нормативно-правових документів.

        Відповідно до «Правил технічної експлуатації установок очистки газу»,(наказ Мінприроди України від 06.02.2009 № 52, який зареєстровано у Мінюсті України 13.04.2009 за № 327/16343), вимоги яких є обов'язковими для виконання суб'єктами господарювання (фізичними і юридичними
особами), які розміщують, проєктують, будують, реконструюють, технічно переозброюють, експлуатують ГОУ,суб'єкти господарювання повинні проводити навчання та перевірку знань:

        - не менше одного разу на три роки інженерно-технічного персоналу,залученого до експлуатації ГОУ,
        - не менше одного разу на рік --персоналу, що обслуговує ГОУ.

        Крім того, з 09.07.2022 року,  згідно статті 10  Закону України «Про охорону
атмосферного повітря»  суб'єкти господарювання зобов'язані: обладнати місця відбору проб організованих стаціонарних джерел викидів для вимірювання параметрів газопилового
потоку з метою здійснення контролю за дотриманням затверджених нормативів та дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами».

        Український Центр перепідготовки  та навчання 20-21 вересня 2022 року, в якості періодичного короткострокового 16-ти годинного підвищення  кваліфікації, проводить технічне
онлайн-навчання і перевірку знань інженерно-технічного та технічного персоналу, який залучений до експлуатації газоочисних установок (ГОУ) з видачею Свідоцтва державного зразка про підвищення кваліфікації. [2]

        Технічне навчання та перевірка знань інженерно-технічного персоналу,який залучений до експлуатації газоочисних установок (ГОУ) це:
        - 16 академічних годин (два навчальних дні, 0,53 кредиту ЄКТС) лекційних занять з перевіркою засвоєного матеріалу;
        - комплект актуальних нормативно-методичних матеріалів кожному учаснику;
        - Свідоцтво державного зразка про підвищення кваліфікації кожному учаснику.

        Програма навчання та лектори -https://bit.ly/3AcTf6q

        Умови участі - https://bit.ly/3Qt7Hwm

        Заявка на участь  - https://bit.ly/3PhlfKg

        Офіційний лист-запрошення -https://bit.ly/3Ap26Cd

      При участі 2-х і більше співробітників від одного підприємства у навчанні - знижка 5
відсотків.

      Шановно прошу повідомити про дані заходи підпорядковані Вам структури.

      З повагою,  та до зустрічі на навчанні,

      Віталй Степанов, керівник УкрЦПН.

      тел.:  +380 44 209-21-12
             +380 50 961-73-44



Links:-[1] https://www.ukrseminar.com/index.html
[2] 
https://docs.google.com/forms/d/15FJPYpWoI7MOqPtsRrH97bXMZrzBw87gJTNZlt7cCy0/edit?usp=sharing

 

  Запрошення на навчання ТОВ Український центр перепідготовки та навчання
Формат: RTF | Добавлен: 17/09/2022 12:29:51
157Kb Скачать скачать
  Заява
Формат: RTF | Добавлен: 17/09/2022 12:30:31
157Kb Скачать скачать