Головна Новини Герої не вмирають Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Електронне звернення Інформація для користувачів з вадами зору

2022 рік

 До відома користувачів комунальних послуг

Баштанська районна військова адміністрація, з метою погашення значного обсягу боргів населенням за послуги з постачання енергоносіїв в осінньо-зимовий період 2022/2023 років наголошує, що оплата комунальних послуг є запорукою вчасного належного проходження осінньо-зимового періоду 2022/2023 років. Окрім цього, - це є важливою складовою взаємодії між підприємствами енергопостачання із підрозділами з питань соціального захисту місцевих органів влади щодо моніторингу ситуації на території району  у частині розрахунків з постачальниками за спожиті енергоносії, централізоване водопостачання та водовідведення.

Для оплати послуг споживачами за спожиті електроенергію, природний газ, водопостачання рекомендуємо скористатись мобільними додатками, платіжними системами: «Ощад24», «Приват24», «МоноБанк».


 Веб ресурс «Прихисток» - це нагода кожної людини долучитись до допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО) , які постраждали внаслідок бойових дій.

На період воєнного стану в районі в рамках державної програми “єПідтримка” здійснюється розміщення внутрішньо переміщених осіб,  які перемістились від місць постійного проживання в зв’язку з діями російських окупантів. Безоплатне розміщення таких осіб в межах району здійснюють через відповідний веб ресурсу “Прихисток”.

Послугами даної програми в районі розміщено 8366 особи.

Перейти на сайт за посиланням - https://prykhystok.gov.ua/

На даному сайті ви можете з легкістю отримати відповіді на найпоширеніші питання, такі як:

-         Як отримати компенсації за розміщення ВПО?

-         Як співвідносяться виплата цієї компенсації з іншими виплатами ВПО?

-         Які документи необхідні для подачі на компенсацію?

-         Чи можна подати заяву он-лайн?

-         Чи потрібно реєструватись на Прихистку, якщо у вас вже проживають біженці?

Також у вільному доступі база даних вільних місць для ВПО по регіонах.

 Хочу зазначити, що “Прихисток” працює виключно на волонтерських засадах, засновники цього проекту не отримують ніякого прибутку, а виступають виключно комунікаційним майданчиком між тими, хто потребує допомоги і тими, хто готовий її надати.


 Держенергонагляд нагадує основні правила ощадливого використання електроенергії

На сьогоднішній день питання впровадження енергозберігаючих практик у повсякденному житті набуває дедалі більшої актуальності. Відтак, серед населення наразі гостро постає питання щодо енергозбереження та, відповідно, економії енергоресурсів, у тому числі споживання електроенергії. Адже це не лише економічна вигода для споживачів та зменшення навантаження на електричні мережі, а також збереження довкілля для наших нащадків.

В Україні, як і в інших країнах, стан впровадження заходів з енергозбереження є вкрай недостатнім, а в житлово–комунальному господарстві – критичним.

Тому практичні кроки у напрямі енергозбереження скоріше є підтвердження культури та високого рівня свідомості суспільства.

У той час, коли кількість побутових електроприладів у населення невпинно збільшується питання впровадження енергозберігаючих заходів є актуальним.

Для того, щоб ефективніше економити електроенергію, слід знати, скільки споживають електроприлади:

 1. Кондиціонер – 2,2-3,37 кВт.
 2. Електрочайник – 2,2-2,4 кВт.
 3. Пилосос – 2 кВт.
 4. Бойлер – 1,5-2,5 кВт.
 5. Масляний та повітряний обігрівачі – 1,2-2 кВт.
 6. Праска – 1-2,4 кВт.
 7. Пральна машина – 0,8-2,2 кВт.
 8. Холодильник двокамерний – 0,30-0,90 кВт.
 9. Мікрохвильова піч – 0,6-1,5 кВт.
 10. Холодильник однокамерний – 0,10-0,40 кВт.
 11. Телевізор – 0,08-0,14 кВт.
 12. Електролампа на 100 Вт – 0,1 кВт.
 13. Комп’ютер – 0,065-0,45 кВт.

Існують декілька простих порад, слідування яким дозволить використовувати електроенергію більш ефективно і, відповідно, заощаджувати кошти. Ці правила не складні, але слід пам'ятати, що для ефективності вимагають щоденного застосування.

1. Використовуйте енергоефективну побутову техніку:

 • побутові електроприлади мають спеціальне маркування від класу А до G;
 • клас «А ++» – найбільш енергоощадний;
 • «А +», «А», «В», «С», «D», «G» – менш енергоощадні;
 • придбавши побутову техніку класу «А» або «А+», на 30-50% зменшиться споживання електроенергії навіть у порівнянні з приладами класу «В».

2. Економія на освітленні:

 • встановивши у своєму помешканні енергозберігаючі лампи, ви зменшите споживання електричної енергії. Енергоощадні лампи служать у 5-8 разів довше ніж звичайні лампи розжарювання при споживанні електроенергії в 10 разів менше;
 • встановивши світлорегулятори і датчики, які автоматично вмикають та вимикають освітлення при появі людини, зменшиться споживання електричної енергії;
 • для загального освітлення можна використовувати нейтральні білі лампи з колірною температурою 3000-4000К. Для місцевого освітлення слід підбирати лампи виходячи з функціональності: якщо це атмосферний освітлення, то для створення затишку використовують лампи теплого світла (2500-3000К). Для освітлення робочої зони кухні рекомендується використовувати лампи нейтрального білого світла (3500-4500К). Такі лампи більш яскраві і мінімально спотворюють кольори. В обідній зоні краще розміщувати світильники з лампами теплого світла (до 3000К). Це зробить приміщення більш затишним. У ванній кімнаті також рекомендується використовувати освітлення двох видів: для підсвічування дзеркал – 3000-4500К, а загальне освітлення – до 3000К.

3. Правильно експлуатуйте холодильник:

 • не встановлюйте холодильник біля газової плити або опалювальних приладів;
 • не встановлюйте холодильник там, де є пряме сонячне проміння;
 • не ставьте в холодильник гарячу їжу;
 • дотримуйтесь оптимального температурного режиму в приміщенні – 18-20 градусів (у приміщенні, де температура досягає 30 градусів тепла, холодильник споживає удвічі більше електроенергії).

4. Використовуйте пральні і посудомийні машини в режимі повного завантаження.

При неповному завантаженні пральної чи посудомийної машини перевитрати електроенергії становитимуть 10-15 %.

6. Правильно експлуатуйте електроплиту:

 • використовуйте посуд з рівним дном та діаметром, який дорівнює або трохи більший за конфорку електроплити (заощадиться 5-10 % електроенергії);
 • врахуйте, що конфорка електроплити після вимкнення певний час продовжує виділяти тепло.

7. Вимикайте електроприлади, якими не користуєтесь:

 • вимикайте світло, коли виходите з приміщення;
 • не залишайте електроприлади «в режимі сну».

Наприклад, телевізори в режимі очікування споживають близько 1·кВт год. на місяць, музичні центри – в середньому 1 кВт·год., DVD-плеєри – 0,5 кВт·год., а комп’ютери – 3,6 кВт·год.

Сумарне енергоспоживання побутових електроприладів в режимі очікування («режим сну») може досягати 350-400 кВт·год. на рік.

8. Правильно експлуатуйте кондиціонер.

Вмикайте кондиціонер лише при закритих вікнах і дверях.

9. Правильно експлуатуйте електрочайник:

 • кип'ятіть стільки води, скільки необхідно на даний момент;
 • своєчасно видаляйте накип. Чайник з накипом у 30 разів гірше проводить тепло.

10. Вимикайте електричний бойлер:

 • вимикайте електричний бойлер, якщо протягом тривалого часу ним не користуєтесь;
 • бойлер у режимі очікування споживає електроенергію, автоматично вмикаючись для підігріву води;
 • правильно розрахуйте, скільки гарячої води вам необхідно для власних потреб, і в залежності від цього, вибирайте об’єм та потужність електричного бойлера.

11. Правильно обладнуйте помешкання освітлювальними приладами:

 • використовуйте в «робочих зонах» помешкання точкові світильники, замість підвісних та настінних;
 • точкове освітлення набагато економніше, ніж освітлення всього приміщення одночасно з центрального світильника.

Цікаві факти:

Для того, щоб 12 годин щодня протягом року горіла одна лампа потужністю 100 Вт, необхідно спалити 180 кг вугілля, внаслідок чого в атмосферу буде викинуто 425 кг СО2.

Закриваючи на ніч вікна шторами, можна зменшити втрати тепла через вікна.

Зниження рівня споживання гарячої води на 50 літрів за добу веде до щорічної економії 100 літрів мазуту.

Якісна теплоізоляція в будівництві – це запорука економії енергоресурсів та збереження нормального мікроклімату у приміщеннях. Втрати енергії через холодні стіни становлять 40-70% від загальної потреби в теплі.

Економити електроенергію можна за рахунок кольору стін. Біла стіна відбиває 80% спрямованого на неї світла, темно-зелена – лише 15%, а чорна – лише 9%.

Кран, що протікає, призводить до витрат 7000 літрів води на рік (за умови, що вона капає повільно).

Енергозбереження передбачає не відмову від благ цивілізації чи обмеження власних потреб, а шлях раціонального використання енергоресурсів, отримання більшого обсягу корисної роботи електроприладів за рахунок тієї ж кількості електроенергії. Адже розумне і дбайливе користування електроенергією дозволяє без додаткових витрат отримувати у 2-3 рази більше користі від власних електроприладів, знизити невиправдані витрати та водночас зменшити оплату за спожиту електроенергію.

Споживайте енергію розумно!

Джерело: sies.gov.ua/news/derzhenerhonahliad-nahaduie-osnovni-pravyla-oshchadlyvoho-vykorystannia-elektroenerhii


 

 Як убезпечити електромережі власного будинку від перенавантаження?

В осінньо-зимовий період зазвичай навантаження на електромережі підвищується в рази. Крім того, цьогоріч Україну чекає складний опалювальний сезон. Тому мешканці будуть використовувати більше електроприладів, зокрема різних обігрівачів.

Держенергонагляд нещодавно нагадував про основні правила ощадливого використання електроенергії, потужність електроприладів та ефективне використання електроенергії. Крім цього потрібно пам’ятати, що електропроводка в квартирах і будинках зазвичай розрахована на споживання 1,5-5 кВт. Якщо навантаження перевищує норми, то електропроводка гріється, а потім загорається. Також перевантаження може спричинити аварійні вимкнення цілих будинків або навіть кварталів.

Тому оператори системи розподілу підготували деякі практичні рекомендації для мешканців багатоквартирних будинків для підвищення енергоефективності будинку:

 1. При купівлі побутових електроприладів обирайте енергоефективні пристрої. Як правило, їх потужність вказується виробником. Пам’ятайте, чим менша потужність, тим краще. Особливу увагу слід приділяти енерговитратним пристроям: обігрівачі, електропечі, холодильники, бойлери, електрочайники та праски.

На сьогодні одним з актуальних питань є вибір обігрівача. Насамперед потрібно звертати увагу на тип обігрівача та його потужність, у другу — на додаткові можливості та функції.

Експерти вважають, що слід купувати сучасні електричні обігрівачі. Оскільки вони енергоефективні, порівняно зі старими масляними приладами. Також для економного та локального обігріву можна обрати інфрачервоні обігрівачі.

 1. Розподіляйте навантаження. Вмикайте найбільш потужні елктроприлади по черзі. Особливо це важливо для будинків, які побудовані до 2000 року. Їх внутрішньобудинкові мережі, як правило, не розраховані на високі навантаження.

Щодо обігрівачів. Намагайтесь використовувати електрообігрівач не на повну потужність, і циклічно, наприклад раз у пів години.

 1. Намагайтесь уникати пікових годин навантаження. Зазвичай цей час з 7:00 до 9:00 і з 18:00 до 20:00. На ці години випадає пік одночасного навантаження на мережі та перевищення, як в окремо взятій квартирі, так і в районі.

 2. Перейдіть на нічний режим енергоспоживання. По можливості використовуйте опалювальні прилади, посудомийні і пральні машини в нічні години. Це дозволить уникнути непотрібних сплесків навантаження.

 3. Запишіть телефон електрика вашого ОСББ або обслуговуючої ваш будинок керуючої компанії. Саме в їх зоні відповідальності знаходиться обслуговування і ремонт усіх внутрішньобудинкових мереж.  

 4. У разі відключення світла через перенавантаження: вимкніть усі електричні прилади й увімкніть автоматичний вимикач. Якщо  світло одразу зникне повторно - зверніться до фахівця-електрика. Не намагайтесь самостійно здійснити ремонт, адже це може бути небезпечно.


 

  Розпорядження начальника Миколаївської ОВА від 24.10.2022 № 378-р "Про внесення змін до розпорядження начальника Миколаївської обласної військової адміністрації від 07.10.2022 № 352-р «Про компенсацію витрат за тимчасове розміщення внутрішньо переміщених
Формат: PDF | Добавлен: 27/10/2022 11:11:08
152Kb Скачать скачать

 До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надходять звернення громадян, у тому числі від внутрішньо переміщених осіб та осіб, які тимчасово перемістилися за кордон, про надання роз'яснень з питань оплати за житлово-комунальні послуги, якщо вони не проживають у будинку (квартирі), у зв'язку із його пошкодженням (руйнацією) або його знаходженням на тимчасово окупованих територіях України.

В окремих своїх зверненнях громадяни повідомляють, що після залишення своїх помешкань вони відповідно припинили оплачувати комунальні послуги.

Під час моніторингу засобів масової інформації Уповноваженим виявлено повідомлення, що деякі громадяни, в яких повністю зруйноване (пошкоджене) внаслідок бойових дій житло, продовжують отримувати платіжні документи на сплату комунальних послуг.

В інфографіці ви можете ознайомтися з роз‘ясненнями Уповноваженого про права громадян щодо сплати за житлово-комунальні послуги в умовах воєнного стану.

 

 До Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини надходять звернення від громадян щодо сприяння у вирішенні питання придбання у державних підприємств дров для опалення свого помешкання, оскільки у посередників ціна на дрова є занадто великою.

Для громадян, які проживають у сільській місцевості, особливо пенсіонерів ціна на дрова має важливе значення.

3 метою спрощення для споживачів механізму закупівлі дров в Україні запрацював державний інтернет-магазин дров для населення «ДроваЄ».

Таке рішення дозволить забезпечити енергетичну стабільність населення на період напруженої ситуації на енергетичному ринку нашої держави внаслідок військової агресії рф проти України.

Лісгоспи вже почали здійснювати заготівлю паливних дров для населення.

Детальніше про права споживачів на придбання через інтернет-магазин «ДроваЄ» дивіться в інфографіці.


 

 Керівникам підприємств ЖКГ

Щодо професійного програмного  забезпечення єдиного розрахункового центру ЖКГ

ВОООРПЖКГ «Федерація роботодавців ЖКГ України» пропонує комплекс програмного забезпечення для організації управлінського обліку на підприємствах «ЖКГ: РОЗРАХУНКОВИЙ ЦЕНТР»:

- детальний облік технічних характеристик житлового фонду, абонентських рахунків, даних споживачів;

- нарахування за житлово-комунальні послуги, абонентську плату, облік платежів прийнятих через фінансові установи, платіжні термінали, Інтернет, електронні кабінети споживачів, касу;

- облік приладів обліку, їх показників, повірок, перерозподіл витрат та втрат ресурсів в багатоквартирному будинку;

- облік руху матеріалів, їх витрат в розрізі виконавців, будинків, споживачів (обмін даними з аварійно-диспетчерською програмою);

- облік додаткових платних робіт та послуг; - облік договорів, реструктуризації, претензійної роботи;

- формування вихідних документів (враховуються індивідуальні вимоги підприємства); - формування рахунків для друку та e-mail розсилок;

- електронні кабінети споживачів з мобільним додатком тощо.

Постійна технічна та консультаційна підтримка, оновлення відповідно до вимог чинного законодавства. Додаткової оплати за налаштування, перенесення баз даних тощо не передбачається. Вартість послуг за договором: 48% (сорок вісім відсотків) чинного розміру мінімального прожиткового мінімуму для працездатних осіб на кожні 10 тис. абонентських рахунків без ПДВ за один місяць надання Послуг (станом на тепер 1190 грн.)

Для малих роботодавців із штатною чисельністю до 10 чол. (для управлінських компаній, ОСББ, що мають в управлінні до 10 будинків або до 20 тис.м.кв.) вартість послуг становить 50% від наведеної ціни. Уточнити умови співпраці, а також замовити он-лайн презентацію можна за телефоном гарячої лінії 0800 30 69 69.