Українська | Русский | English
Головна Новини Герої не вмирають Зміни в законодавстві Електронне звернення Восьмого скликання Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Інформація для користувачів з вадами зору

2023 року

 Всі ми родом з дитинства… У кожного існують перші спогади про тепло маминих рук, про бабусині казки на ніч, про татові жарти та сімейні свята. Ці спогади супроводжують нас протягом усього життя і залишаються своєрідною реліквією.

Нам, цілком благополучним людям, важко уявити, що відчуває маленька дитина, від якої відмовляються батьки або ж якщо їх позбавляють батьківських прав. І майже безпорадна дитина залишається наодинці з жорстоким навколишнім світом, у якому дуже мало любові, турботи та безпеки. Адже все це повинна уособлювати родина, якої у крихітки тепер немає…У всьому світі є діти-сироти, і наша країна, звичайно, не виключення. Складна ситуація в країні сьогодні, на жаль, впливає і на українську сім’ю.

Створення прийомної сім’ї – це відповідальне рішення, яке дозволяє вирішувати питання тимчасового влаштування долі дитини. Перш за все Вам необхідно звернутися до Служби у справах дітей за місцем проживання, де потрібно буде написати заяву про взяття на облік як кандидатів в прийомні батьки. Потім заповнити анкети, зібрати пакет необхідних документів та пройти спеціальне навчання для кандидатів у прийомні батьки. Фінансування прийомних сімей здійснюється за рахунок державного бюджету. Розмір щомісячної державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку. Одному з прийомних батьків виплачується грошове забезпечення. У разі утворення прийомної сім’ї прийомні батьки беруть дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов.

Тож, якщо ви хочете взяти дитину в прийомну сім'ю та готові створити для неї й себе любляче та надійне оточення, звертайтеся за допомогою до фахівців.


 Є різні способи того, як стати батьками. Один з них – це усиновити дитину.

Україна багата на людей, які готові стати батьками дитини, чиї біологічні батьки, з тих чи інших причин, залишили її без своєї турботи. Кожного дня хтось із дітей відкриває двері своєї нової домівки, за якими на них чекає нова родина.

Деякі родини вже пройшли шлях усиновлення, інші – тільки вирішили його розпочати.

Пропонуємо Вам ознайомитись з основними кроками до усиновлення дитини:      

Крок 1. Звернення до служби у справах дітей за місцем проживання та збір документів.

Крок 2. Перевірка документів на відповідність вимогам законодавства та підготовка висновку про можливість бути усиновлювачами.

Крок 3. Взяття на облік кандидатів в усиновлювачі та ознайомлення з інформацією про дітей, які можуть бути усиновлені.

Крок 4 Направлення для знайомства з дитиною та встановлення контакту.

Крок 5. Підготовка висновку про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини.

Крок 6. Слухання справи про усиновлення дитини.

Крок 7. Підготовка нового пакету документів дитини, виданих на підставі рішення суду про усиновлення.

Крок 8. ДИТИНА СТАЄ ЧЛЕНОМ ВАШОЇ СІМ’Ї.

Усиновлення — це особлива дорога батьківства: благородна і складна, переповнена емоціями, очікуваннями та тривогами, адже усиновити дитину – це не просто прийняти її у свою сім᾽ю, а й взяти відповідальність за її життя та здоров᾽я, вкласти у неї все найкраще, що ми маємо та підготувати її до самостійного життя.


    

Патронатна сім’я

 

Бувають ситуації, коли діти за різних причин потрапляють у складні життєві обставини, що негативно впливають чи можуть вплинути на їх життя, здоров’я та розвиток і тимчасово не можуть проживати разом з батьками чи законними представниками. Щоб допомогти таким дітям в Україні запроваджено таке новаторство, як  патронат над дитиною.

Патронат над дитиною — це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин .

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту її права на виховання у сім’ї або в умовах, максимально наближених до сімейних, на той  час, коли батьками дитини проводяться заходи, спрямовані на подолання негативних чинників, що спричинили кризу, або до прийняття подальших рішень щодо форми влаштування дитини, з урахуванням її найкращих інтересів.

Патронатний-вихователь – це спеціально підготовлена людина, яка на договірній  основі здійснює догляд та  виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю, і несе відповідальність за їх життя та здоров’я під час перебування у патронатній родині.

Патронатному вихователю виплачується грошове забезпечення та соціальна допомога  на кожну дитину, влаштовану до сім’ї патронатного вихователя, на період з дня влаштування дитини у таку сім’ю до дня її вибуття.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має позитивний досвід виховання власних дітей, відповідні умови для проживання, навчання та виховання дітей, які будуть влаштовані до його родини, та проходить обов’язкове навчання для кандидатів у патронатні вихователі.

Для отримання консультації щодо надання послуги патронату над дитиною рекомендуємо звертатись до служби у справах дітей за місцем проживання.

 

 

Збройна агресія Росії відібрала життя у тисяч людей. Через війну багато дітей втратили своїх батьків і залишилися позбавленими родинного піклування.

Кожна дитина потребує родинного тепла і турботи та має право на виховання в сім’ї.

Усиновлення є пріоритетною формою влаштування дитини, що передбачає побудову постійних і стабільних відносин між дитиною і батьками. При такій формі влаштування дитина втрачає статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, але набуває справжніх батьків «назавжди», з усіма правами та обов'язками, які існують між біологічними батьками та дітьми.

Якщо любов до дітей наповнює Ваше серце і Ви бажаєте наповнити свій дім дитячим щебетом - візьміть у свій дім дитину, подаруйте їй свою батьківську турботу та любов. 

Для отримання консультації щодо усиновлення дітей, рекомендуємо звернутися до служби у справах дітей Баштанської районної військової адміністрації.


 

До уваги мешканців прибережних територій!

Стрімка течія піднімає з ґрунту міни та нерозірвані боєприпаси, вони дрейфують Дніпром та самовільно вибухають. Також їх виносить на берег, що становить велику загрозу для населення. 

Побачили небезпечний предмет? Не підходьте! Не чіпайте! Дзвоніть 101!

Обов´язково нагадайте дітям про правила мінної безпеки, які можуть врятувати життя!

Дізнайтесь більше про правила мінної безпеки на https://bezpeka.info/


Увага! Мешканці південних прибережних територій, стрімка течія Дніпра може виносити міни та боєприпаси, які змиваються з місць встановлення, на суходоли в районах розливу. Це смертоносні предмети, які становлять небезпеку для людей та тварин. 

Запам´ятайте, як виглядають міни та дотримуйтесь правил безпечної поведінки: Не підходьте! Не чіпайте! Дзвоніть 101!

Обов´язково нагадайте дітям про правила мінної безпеки, які можуть врятувати життя!

Дізнайтесь більше про правила мінної безпеки на https://bezpeka.info/

Через бойові дії, терористичні обстріли російськими військами мирного населення та вимушену евакуацію щодня збільшується кількість дітей, батьки яких загинули або про їхню долю та місце перебування нічого невідомо. 

Особи, яким стало відомо про факт залишення дитини без батьківського піклування, зобов’язані негайно повідомити про це службу у справах дітей за місцем виявлення дитини, а у разі, коли дитина виявлена на території села чи селища - виконавчий орган сільської, селищної ради.

Служба у справах дітей або виконавчий орган сільської, селищної ради, до яких надійшло повідомлення про дитину, яка залишилась без батьківського піклування, з'ясовують місце виявлення дитини; її вік; відомості про батьків або осіб, які їх замінюють; обставини, за яких дитина залишилась без батьківського піклування; прізвище, ім'я, по батькові та адресу особи, від якої надійшло повідомлення, та отримують іншу інформацію, що має істотне значення.

У разі виявлення дитини, яка залишилась без батьківського піклування необхідно: 

- повідомити представників служби у справах дітей за місцем фактичного проживання; 

- повідомити територіальний орган національної поліції України за телефоном 102 про виявлення дитини із вищезазначеної категорії, вказавши місце знаходження, і чекати на прибуття представників національної поліції;

- спільно зі співробітниками територіального органу національної поліції вирішити питання щодо перевезення та супроводу дитини до служби у справах дітей;

- доставити дитину до найближчого закладу охорони здоров’я.

Не залишайтесь осторонь і не будьте байдужими до долі дитини, яка залишилась без батьківського піклування, адже діти мають відчувати себе захищеними та потрібними суспільству.

ПАТРОНАТ у запитаннях та відповідях

1. Що таке патронат?

Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах і потребує захисту, в сім’ї патронатного вихователя.

2. Яка мета патронату над дитиною?

Метою патронату є забезпечення права кожної дитини, яка опинилася в складних життєвих обставинах, виховуватися у сприятливому та безпечному сімейному середовищі під час відновлення здатності батьків (осіб, які їх замінюють) забезпечувати основні потреби дитини та виховувати її, а у разі неможливості відновлення функцій біологічної сім᾽ї  – до прийняття рішення щодо влаштування дитини до постійної форми сімейного виховання, яка буде найбільше відповідати її потребам.

3. Що означає послуга з патронату для дитини?

Дитина, влаштована у родину патронатного вихователя, отримує безпечне оточуюче середовище, догляд та реабілітацію у сімейному оточенні; спілкування з біологічною сім᾽єю.

4. Що означає послуга з патронату для батьків дитини?

Батьки дітей, влаштованих до родини патронатного вихователя, матимуть можливість усунути обставини, що заважають виконувати батьківські обов’язки належним чином, та отримати професійний соціальний супровід, що загалом сприятиме підвищенню батьківського потенціалу і воз’єднанню родини.

5. Яке значення має послуга з патронату для України?

Послуга з надання патронату над дитиною підтверджує важливість сімейних цінностей та забезпечує умови для деінституалізації дітей, які тимчасово не можуть проживати у власних родинах.

6. Хто такий патронатний вихователь?

Патронатний вихователь – особа, яка на професійній основі здійснює догляд, виховання і розвиток дитини/дітей, влаштованої/них в її сім’ю.

7. Хто може стати патронатним вихователем?

Патронатними вихователями можуть бути:

- громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка);

- мають позитивний досвід виховання дітей;

- мають житло (власне, орендоване чи на правах користування);

- не мають судимості;

- можуть забезпечувати догляд та виховання дітей, відповідно до стану свого здоров᾽я;

- пройшли навчання для  кандидатів у патронатні вихователі.

8. Які обов’язки патронатних вихователів?

Патронатний вихователь несе відповідальність за таке:

- збереження життя та здоров’я дитини, тимчасово влаштованої до сім’ї патронатного вихователя, її фізичний та психічний стан;

- виконання умов договору про надання послуг з патронату над дитиною.

9. Яку підтримку отримують патронатні вихователі?

Патронатні вихователі щомісячно отримують грошову винагороду за надання послуг з патронату та кошти на утримання дітей відповідно до їхнього віку та кількості.

Для отримання консультації щодо надання послуги патронату над дитиною рекомендуємо звертатись до служби у справах дітей за місцем проживання.

Усиновлення одним з подружжя дитини другого з подружжя

Сім’я – одвічна святиня українського народу і колиска благородних емоційних переживань: турботи, щирості, поваги, кохання, вірності, співпереживання, взаєморозуміння та найголовніша цінність на Землі, яка робить життя кожної людини щасливим, повноцінним і плідним, а батьки є першими вченими та вихователями для своїх дітей.

Внаслідок різних життєвих обставин трапляються ситуації, коли батько або мати дитини вступають у новий шлюб і створюють сім’ю з іншою людиною. Дуже часто вітчим або мачуха піклуються про дітей дружини чи чоловіка, як про рідних, мають з ними гарні стосунки та хочуть їх усиновити, щоб набути прав та обов’язків щодо дитини у тому ж обсязі, який мають рідні батьки по відношенню до дітей.

Шлях до усиновлення дитини в Україні можна умовно розділити на етапи, кожен з яких має свої особливості і може супроводжуватися низкою труднощів, але він завжди починається зі звернення до служби у справах дітей, оскільки діяльність з усиновлення провадиться виключно уповноваженими державою органами та посадовими особами.

Для отримання консультації щодо усиновлення одним з подружжя дитини другого з подружжя, рекомендуємо звернутися до служби у справах дітей Баштанської районної військової адміністрації чи служб у справах дітей Баштанської, Новобузької та Снігурівської територіальних громад Баштанського району.


 

*Кожній дитині потрібна родина*.

Та на жаль, багато дітей в Україні позбавлені батьківського піклування та любові.

І попри страшні події, багато родин сьогодні мають бажання взяти до себе в сім’ю дитину. Всі вони задаються питаннями: з чого почати і куди звертатися?

Саме про це ЮНІСЕФ разом з Катериною Осадчою створили *документальний серіал «Родина для кожної дитини»*. П’ять епізодів, де є всі відповіді на запит українців: *Як особисто я можу допомогти дитині, яка втратила батьків?*

Перший епізод тут https://youtu.be/HdW12JpJW7k


 

Кожній дитині потрібна родина

Документальний серіал «Родина для кожної дитини» з Катериною Осадчою за підтримки ЮНІСЕФ та Міністерства соціальної політики є своєрідною  відповіддю на запит українців «як особисто я можу допомогти дитині, яка втратила батьків»?

Разом із родинами, які пройшли цей шлях, а також Першою леді України, Міністеркою соціальної політики України, експертами органів державної влади, громадянського суспільства та ЮНІСЕФ Катерина Осадча руйнує найпоширеніші міфи, які вкоренилися довкола теми опіки та піклування, та шукає відповіді на найбільш резонансні питання щодо сімейного догляду для всіх дітей.

Другий епізод доступний тут: https://youtu.be/csgEin73g7I


 

    

На території Баштанського району створено прийомну сім’ю

 Сімейне виховання має стати пріоритетною формою виховання в Україні, оскільки роль сім’ї для кожної дитини, незалежно від її віку, є надзвичайно важливою.

  Від батьків залежить яких життєвих цінностей набудуть їхні нащадки; вони є першими зразками для наслідування, які прищеплюють побутові та соціальні навички, необхідні для самостійного життя; дарують дітям досвід поколінь; допомагають пізнати почуття теплоти та любові.
   Діти повинні рости у біологічних сім’ях, але коли це стає неможливим, інша сім’я може служити альтернативою родині, яка наразі не може виконувати свої соціальні функції.
 Так, розпорядженням начальника Баштанської районної військової адміністрації, Владислава Мирославовича Дмитріва, на території району створено прийомну сім’ю родини Рязанових, до якої 4 вересня 2023 року влаштовано дитину, позбавлену батьківського піклування, яка виховувалася у закладі інституційного догляду.
Бажаємо родині невичерпної любові, взаєморозуміння та благополуччя!

Мама і тато — два міцних крила у долі дитини, які обіймуть, захистять від негод, підтримають у польоті просторами світу і виведуть у повноцінне самостійне життя. Мамою і татом можна стати, народивши малюка. Мамою і татом можна стати для дитини, прийнявши її у свою сім᾽ю.

Щороку, у день святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, відзначається День усиновлення.

У цей день прийнято вітати тих синочків і донечок, які знайшли своїх батьків завдяки сімейним формам влаштування, та тих батьків, які відчули радість батьківства й материнства даруючи любов дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування.

18 вересня 2023 року начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім зустрівся з усиновлювачами, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками і батьками-вихователями та подякував за турботу про дітей, які з різних причин залишилися без  піклування батьків. Так, Подяками та Грамотою Миколаївської обласної військової адміністрації за багаторічну плідну працю, вагомий внесок у виховання підростаючого покоління і захист прав та законних інтересів дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, нагороджено 2 прийомні сім᾽ї та 2 дитячих будинки сімейного типу, які функціонують на території Баштанського району.

Для отримання консультації щодо усиновлення чи іншої форми влаштування до своєї сім᾽ї дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, рекомендуємо звернутися до служби у справах дітей Баштанської районної військової адміністрації.

"Кожній дитини потрібна родина"
 
Усиновлення – найскладніша, але потенційно найкраща альтернативна форма сімейного виховання для дитини. У новому епізоді Катерина Осадча розповідає, чи можна усиновлювати дитину під час війни, які документи необхідно для цього зібрати та розбирається, чому весь процес може і має займати багато часу. Чому окрім документів дуже важливе саме навчання усіх кандидатів в усиновлювачі? А чи можна розусиновити дитину? 
 
Третій епізод тут: https://youtu.be/sxWp6qu_wjo

 

Тому дорослим важливо донести, що коментарі та образливі повідомлення в Інтернеті несуть таку саму шкоду, як і в реальному житті!

Необхідно навчити дитину бути доброю та чуйною до інших онлайн, як і в реальному житті. Поясніть, що якщо вона побачила в соцмережах щось цікаве і класне на її думку, то це можна підтримати. А якщо якийсь контент не подобається, але він нікому не шкодить — не варто реагувати взагалі. Водночас якщо дитина побачить, що хтось поширює контент, який може загрожувати іншим — варто повідомити дорослих та поскаржитись на вміст.

Ділимося прикладами, як варто поговорити про це з дитиною.


 

Усиновлення: порядок і процедура

Усиновлення визнане в Україні пріоритетною формою влаштування    дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Усиновленою може бути та дитина, у якої розірвані юридичні стосунки з біологічними батьками. Тобто такі діти мають юридичний документ про те, що їхні батьки втратили батьківські права стосовно цієї дитини. Таким документом може бути рішення суду про позбавлення батьківських прав, свідоцтво про смерть батьків, нотаріально засвідчена відмова батьків від дитини, тощо.

Усиновлення – це юридичний процес, під час якого рішенням суду створюються нові, постійні відносини між батьками та дитиною, і який полягає у передачі батьківських прав та обов’язків від однієї родини до іншої, це прийняття у сім’ю дитини на правах народженої, з усіма правами та обов’язками, як з боку дорослих так і з боку дитини.

Усиновлювачам треба принципово усвідомити, що усиновлена ними дитина має такі ж соціальні, емоційні та фізичні потреби, як і будь-яка дитина, яка народжена у родині. Надзвичайно важливо ці потреби визначити, зрозуміти причини їх виникнення, знайти шляхи їх задоволення, навіть якщо ці потреби протирічать культурним нормам усиновлювачів.

Громадяни України, які бажають усиновити дитину, можуть звернутися до служби у справах дітей, де заявникам нададуть роз’яснення про порядок та умови усиновлення, права і обов’язки кандидатів в усиновлювачі, усиновлювачів, правові наслідки усиновлення.


 

16 днів проти насильства

Повномасштабне вторгнення рф в Україну загострило чимало проблем українського суспільства: зменшення рівня доходів, безробіття, втрата місця проживання та інші негаразди є каталізаторами конфліктних ситуацій у багатьох родинах, що можуть перерости в насильство. 

Щорічно, з 25 листопада до 10 грудня, проходить Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства». 

Основна мета кампанії - привернення уваги до проблем подолання домашнього насильства і жорстокого поводження; підвищення рівня обізнаності громадян щодо форм насильства та алгоритму дій для потерпілих; протидія торгівлі людьми і захист прав людей, що постраждали від гендерно зумовленого насильства; формування нетерпимого ставлення до насильства тощо.

На жаль, постраждалих від жорстокого поводження часто звинувачують у тому, що вони опинилися не в тому місці, були недоречно одягнені, ідентифікували себе з певною соціальною групою або винесли на загал "домашні" проблеми. Так не має бути! Ніщо не виправдовує жодної форми насильства. Насильство, незалежно від того, чи вчиняється воно публічно або приватно, є неприпустимим і порушує права постраждалої людини.

Що ви можете зробити, якщо бачите, що хтось зазнає жорстокого поводження?

Кожен може зробити свій внесок у запобігання насиллю та жорстокому поводженню. Для цього підтримуйте зв’язок із особою, яка зазнає насильства (якщо це безпечно); дізнайтеся, які послуги доступні для постраждалих від насилля у вашому районі та переконайтеся, що постраждала особа дала згоду на отримання цих послуг; за необхідності - викличте служби екстреної допомоги.

До цієї кампанії також нагадуємо номери телефонів, які можуть бути корисними: 

- 0 800 500 335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів ) та 116 123 (безкоштовно з мобільних телефонів) – для отримання допомоги щодо запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерній дискримінації; 

- 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів ) та 527 (безкоштовно з мобільних телефонів) – для отримання допомоги з питань  протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів; 

- 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів ) та 116 111 (безкоштовно з мобільних телефонів) – Національна "гаряча лінія" для дітей та молоді.


 

Кожна дитина має право на святкове тепло!

ЮНІСЕФ Україна та Укрпошта запрошують батьків разом із дітьми писати святкові привітання іншим дітлахам.

Листи можна писати як вдома, так і в спеціальних куточках «Диводій».

Як стати Диводієм?

Разом з дитиною напишіть святкові побажання та намалюйте щось тепле і світле для іншої дитини.

Зазначте на конверті «від Диводія» та напишіть адресу: вул. Хрещатик, 22, м. Київ, 01001, Україна. Поштову марку клеїти не обов’язково. Надсилайте, будь ласка, лише листи та малюнки.

У відділенні Укрпошти вкладіть лист у поштову скриньку.

Долучитися можна також онлайн — для цього завантажуйте листи та малюнки за посиланням bit.ly/3GzD2dS!

Відправляйте листи до 15 грудня. А вже з 21 грудня вони вирушать до своїх маленьких отримувачів. Нумо створювати дива разом!


 

Топ 10 розвиваючих ігор вдома.

 

Спільна гра з дитиною допомагає розвиватися, стабілізує емоційний стан дитини, сприяє налагодженню емоційного контакту між дитиною та батьками! 

А ще чим зайняти дитину, щоб вона не поринала у світ гаджетів? Звісно, спільними іграми.

Дитячий психолог Олена Погорєлова підготувала для вас добірку цікавих ігор для спільного проведення дозвілля з дітьми.

 Проєкт реалізується командою благодійного фонду «СпівДія» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Міністерства молоді та спорту України.

 

 


 

Безпека онлайн: як навчити дітей відповідальності та створити безпечне середовище в інтернеті

Цифрове середовище, зокрема інтернет, сьогодні є не лише важливим джерелом інформації, але й способом комунікації, який нівелює перепони для спілкування. 


Коли дитина починає користуватися гаджетами з доступом до мережі, батьки повинні розповісти та пояснити правила безпеки в інтернеті.


Наші ментори разом з Міністерством молоді та спорту України, а також за підтримки Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" освітили це питання у дописі.

 

 


 

Безпека онлайн: як навчити дітей відповідальності та створити безпечне середовище в інтернеті

Профілактика насильства: як правильно говорити про це 

Не завжди людина, що страждає від насильства, розуміє своє становище. В суспільстві все ще існують шкідливі традиції та стереотипи відносно стосунків в різних сферах життя. 

Тому важливим є розвиток емоційного інтелекту — навичок, які допомагають розуміти власні емоції та керувати ними, а також ставитися з розумінням до емоцій оточуючих. Емоційно інтелектуальна людина зможе виявити ознаки насильства та протистояти їм на ранньому етапі. 

Правильна поведінка у небезпечних ситуаціях допоможе дитині зберегти фізичне та психологічне здоров`я, а інколи навіть життя!

Проєкт реалізується командою благодійного фонду «СпівДія» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Міністерства молоді та спорту України.


 

Чим зайняти дитину в транспорті ?

Це питання задають багато батьків, і зазвичай допомагають електронні гаджети, але ми підготували корисні ігри, які будуть цікаві, як вам, так і дітям

Найперше правило, яке виокремили наші ментори, це використати всі можливі прийоми зайняти дитину, аби провести поїздку цікаво і з користю, а ми у цьому допоможемо!

Проєкт реалізується командою благодійного фонду «СпівДія» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Міністерства молоді та спорту України

 

 

Держава підтримує новоспечених батьків і передбачає виплати для родини при народженні малюка. А як щодо тих батьків, які усиновлюють дитину? Важливо знати, що вони також мають право на соціальну допомогу. Загалом йдеться про 41 280 гривень. З них 10 320 грн виплачується одразу, решта – протягом 36 місяців рівними частинами.
Як отримати допомогу при усиновленні дитини?
Заяву на отримання такого виду допомоги можна подати за місцем проживання до органу соцзахисту, районних держадміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських рад або до ЦНАП.
Які документи для цього потрібні?
- копія рішення суду про усиновлення;
- копія свідоцтва про народження дитини (видає РАЦС після внесення змін до актового запису про народження на підставі рішення суду про усиновлення).
Щоби оформити таку допомогу, родина має 12 місяців із дня усиновлення.

Благодійний дитячий фонд ЮНІСЕФ разом із Міністерством освіти і науки України запустили платформу розвитку дошкільнят "НУМО" - помічника з розвитку дітей, віком від 3 до 6 років. 

Платформа містить матеріали для батьків та вихователів, які щоденно докладають максимальних зусиль для повноцінного та гармонійного розвитку дошкільнят.

Розділ «Дитячий садочок онлайн»  містить розвиваваючі відеозаняття для дітей 3–6 років. 

Проєкт покликаний допомогти батькам зайняти дитину пізнавальними активностями і тим самим відволікти їх від щоденної воєнної дійсності. Розвивальні відеозаняття виходять на MEGOGO та платформах ЮНІСЕФ Україна.

https://numo.mon.gov.ua/baby-garden-online


 

"Україна для кожної дитини": анонсовано запуск єдиної державної онлайн-платформи про усиновлення та форми сімейного виховання

Українцям презентовано тизер єдиної державної онлайн-платформи про усиновлення та сімейне виховання дітей: www.dity.gov.ua. Повноцінний запуск відбудеться вже на початку 2024 року.

Тизер має на меті зібрати зворотний зв'язок від потенційних користувачів майбутньої онлайн-платформи. Усе — аби українське суспільство стало більш обізнаним у питаннях сімейного виховання дітей, а шлях майбутніх усиновлювачів та сімей, які вирішили прийняти дитину у свою родину, був максимально зрозумілим та легким.

До створення єдиної платформи може долучитися кожен небайдужий українець. Що для цього треба:

1) перейдіть за посиланням: https://dity.gov.ua;

2) натисніть на розділ "Опитування" або проскрольте екран вниз та знайдіть розділ "Допоможіть нам зробити платформу кориснішою";

3) пройдіть невелике опитування про те, яку інформацію ви хотіли би бачити на єдиній платформі;

4) за бажанням — долучіться до бета-тестування єдиної платформи та станьте першими, хто отримає доступ до всіх її функцій.

"Україна для кожної дитини" стане  онлайн-платформою, де в єдиному місці можна знайти усю необхідну інформацію та ресурси, що стосуються усиновлення і влаштування дитини в сімейні форми виховання:

• отримати покроковий алгоритм дій, щоб прийняти дитину у свою сім’ю;

• дізнатися про сімейні форми виховання;

• знайти потрібного експерта;

• отримати підтримку в процесі адаптації дитини і родини;

• пройти освітні онлайн-курси для майбутніх усиновлювачів.

Єдина платформа "Україна для кожної дитини" створюється в рамках реалізації реформи з метою забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні. Подбати про дитину може кожен: бути прикладом, дати пораду, повідомити про небезпеку, прийняти дитину у свою родину. 

Реформа з метою забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні — це пріоритет країни та один із необхідних кроків до євроінтеграції.