Українська | Русский | English
Головна Новини Герої не вмирають Учасникам бойових дій та членам їх сімей Пробація району Електронне звернення Інформація для користувачів з вадами зору

2023 року

 Всі ми родом з дитинства… У кожного існують перші спогади про тепло маминих рук, про бабусині казки на ніч, про татові жарти та сімейні свята. Ці спогади супроводжують нас протягом усього життя і залишаються своєрідною реліквією.

Нам, цілком благополучним людям, важко уявити, що відчуває маленька дитина, від якої відмовляються батьки або ж якщо їх позбавляють батьківських прав. І майже безпорадна дитина залишається наодинці з жорстоким навколишнім світом, у якому дуже мало любові, турботи та безпеки. Адже все це повинна уособлювати родина, якої у крихітки тепер немає…У всьому світі є діти-сироти, і наша країна, звичайно, не виключення. Складна ситуація в країні сьогодні, на жаль, впливає і на українську сім’ю.

Створення прийомної сім’ї – це відповідальне рішення, яке дозволяє вирішувати питання тимчасового влаштування долі дитини. Перш за все Вам необхідно звернутися до Служби у справах дітей за місцем проживання, де потрібно буде написати заяву про взяття на облік як кандидатів в прийомні батьки. Потім заповнити анкети, зібрати пакет необхідних документів та пройти спеціальне навчання для кандидатів у прийомні батьки. Фінансування прийомних сімей здійснюється за рахунок державного бюджету. Розмір щомісячної державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку. Одному з прийомних батьків виплачується грошове забезпечення. У разі утворення прийомної сім’ї прийомні батьки беруть дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов.

Тож, якщо ви хочете взяти дитину в прийомну сім'ю та готові створити для неї й себе любляче та надійне оточення, звертайтеся за допомогою до фахівців.


 Є різні способи того, як стати батьками. Один з них – це усиновити дитину.

Україна багата на людей, які готові стати батьками дитини, чиї біологічні батьки, з тих чи інших причин, залишили її без своєї турботи. Кожного дня хтось із дітей відкриває двері своєї нової домівки, за якими на них чекає нова родина.

Деякі родини вже пройшли шлях усиновлення, інші – тільки вирішили його розпочати.

Пропонуємо Вам ознайомитись з основними кроками до усиновлення дитини:      

Крок 1. Звернення до служби у справах дітей за місцем проживання та збір документів.

Крок 2. Перевірка документів на відповідність вимогам законодавства та підготовка висновку про можливість бути усиновлювачами.

Крок 3. Взяття на облік кандидатів в усиновлювачі та ознайомлення з інформацією про дітей, які можуть бути усиновлені.

Крок 4 Направлення для знайомства з дитиною та встановлення контакту.

Крок 5. Підготовка висновку про доцільність усиновлення та відповідність його інтересам дитини.

Крок 6. Слухання справи про усиновлення дитини.

Крок 7. Підготовка нового пакету документів дитини, виданих на підставі рішення суду про усиновлення.

Крок 8. ДИТИНА СТАЄ ЧЛЕНОМ ВАШОЇ СІМ’Ї.

Усиновлення — це особлива дорога батьківства: благородна і складна, переповнена емоціями, очікуваннями та тривогами, адже усиновити дитину – це не просто прийняти її у свою сім᾽ю, а й взяти відповідальність за її життя та здоров᾽я, вкласти у неї все найкраще, що ми маємо та підготувати її до самостійного життя.


    

Патронатна сім’я

 

Бувають ситуації, коли діти за різних причин потрапляють у складні життєві обставини, що негативно впливають чи можуть вплинути на їх життя, здоров’я та розвиток і тимчасово не можуть проживати разом з батьками чи законними представниками. Щоб допомогти таким дітям в Україні запроваджено таке новаторство, як  патронат над дитиною.

Патронат над дитиною — це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин .

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту її права на виховання у сім’ї або в умовах, максимально наближених до сімейних, на той  час, коли батьками дитини проводяться заходи, спрямовані на подолання негативних чинників, що спричинили кризу, або до прийняття подальших рішень щодо форми влаштування дитини, з урахуванням її найкращих інтересів.

Патронатний-вихователь – це спеціально підготовлена людина, яка на договірній  основі здійснює догляд та  виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю, і несе відповідальність за їх життя та здоров’я під час перебування у патронатній родині.

Патронатному вихователю виплачується грошове забезпечення та соціальна допомога  на кожну дитину, влаштовану до сім’ї патронатного вихователя, на період з дня влаштування дитини у таку сім’ю до дня її вибуття.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має позитивний досвід виховання власних дітей, відповідні умови для проживання, навчання та виховання дітей, які будуть влаштовані до його родини, та проходить обов’язкове навчання для кандидатів у патронатні вихователі.

Для отримання консультації щодо надання послуги патронату над дитиною рекомендуємо звертатись до служби у справах дітей за місцем проживання.

 

 

Збройна агресія Росії відібрала життя у тисяч людей. Через війну багато дітей втратили своїх батьків і залишилися позбавленими родинного піклування.

Кожна дитина потребує родинного тепла і турботи та має право на виховання в сім’ї.

Усиновлення є пріоритетною формою влаштування дитини, що передбачає побудову постійних і стабільних відносин між дитиною і батьками. При такій формі влаштування дитина втрачає статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, але набуває справжніх батьків «назавжди», з усіма правами та обов'язками, які існують між біологічними батьками та дітьми.

Якщо любов до дітей наповнює Ваше серце і Ви бажаєте наповнити свій дім дитячим щебетом - візьміть у свій дім дитину, подаруйте їй свою батьківську турботу та любов. 

Для отримання консультації щодо усиновлення дітей, рекомендуємо звернутися до служби у справах дітей Баштанської районної військової адміністрації.