Все, про що мріють діти і молодь сьогодні — мирне життя. Про сон у теплих ліжечках, а не холодних укриттях. Про зустрічі з рідними та друзями, які зараз так далеко. Про дитинство без війни.
Запрошуємо дітей та молодь висловити свої почуття у конкурсі «Поезія заради миру» від ЮНІСЕФ.
Завдання: написати вірш на тему миру та мрій про мирне життя.
Надіслати вірш за цим посиланням: https://bit.ly/poems-for-peace
Важливо!
* Вік учасників: 8-24 роки.
* Обсяг: від 4 рядків.
* Мова: українська.
* Заявки приймаються до 11 лютого 2024 року.
50 авторів/ок найкращих віршів отримають грамоти від ЮНІСЕФ. Вибрані поезії з'являться на сторінках ЮНІСЕФ у соцмережах. Для трьох фіналістів буде проведена професійна відеозйомка декламування віршів, які також увійдуть до глобального поетичного конкурсу ЮНІСЕФ.
Чекаємо на ваші вірші!
16 січня за головуванням першого заступника начальника Баштанської районної військової адміністрації Наталії КАЗАРІНОЇ відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини, серед основних завдань якої є сприяння в забезпеченні реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток.
На порядок денний винесено питання про надання висновку до суду щодо доцільності/недоцільності повернення малолітніх дітей матері. Члени комісії ретельно вивчили питання та прийняли рішення спрямоване виключно на захист прав та законних інтересів дітей.
5 цікавих ігор для дітей, що концентрують їхню увагу та запокоюють.
Стан нервової системи безпосередньо впливає на якість сну. Якщо нервова система зазнає стресу, то його наслідки можуть позначитися також і на процесі засинання чи привести до безсоння.
Спокійні ігри можуть бути приємним бонусом та ритуалом, який створюватиме відчуття безпеки у дитини. Процес гри також поєднує батьків та дітей і створює те саме якісне спілкування з емоційним контактом.
Тож зберігайте та діліться
Проєкт реалізується командою благодійного фонду «СпівДія» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Міністерства молоді та спорту України
10 правил для психологічного здоров‘я дитини
Ментори команди "СпівДія" підготували корисні поради, слідуючи яким дитина буде зростати у здоровій психологічній атмосфері, тож зберігайте та діліться, аби не загубити
Проєкт реалізується за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Міністерства молоді та спорту України
Більше фото за посиланням
Дитині для повного та гармонійного розвитку потрібно зростати в сім’ї, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Цю просту істину знає кожен, як і те, що не повинно бути одиноких і обділених долею дітей. Та, на жаль, вони є. Ці діти чекають свого щастя і мріють про повноцінну сім’ю.
З початку збройної агресії російської федерації проти України дитинство тисяч українських дітей затьмарене бідою, болем, розлукою, втратами. Діти зазнають каліцтва, стають жертвами насильства, викрадення, незаконного вивезення. На законодавчому рівні Україна вживає всіх необхідних заходів для забезпечення прав дітей, які постраждали від збройного конфлікту. Так, відповідно до Закону України “Про охорону дитинства” (далі – Закон), дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів – це дитина, яка внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту отримала поранення, контузію, каліцтво, зазнала фізичного, сексуального, психологічного насильства, була викрадена або незаконно вивезена за межі України, залучалася до участі у військових формуваннях або незаконно утримувалася, у тому числі в полоні.
Згідно зі статтею 30-1 Закону, держава вживає всіх необхідних заходів для забезпечення захисту дітей, які перебувають у зоні воєнних дій і збройних конфліктів, дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, догляду за ними та возз’єднання їх із членами сім’ї, включаючи розшук, звільнення з полону, повернення в Україну дітей, незаконно вивезених за кордон.
Закон передбачає можливість отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.
Хто має право на отримання статусу
Право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка на час воєнних дій, збройних конфліктів, збройної агресії російської федерації не досягла 18 років (повноліття) та в результаті:
• отримала поранення, контузію, каліцтво;
• зазнала фізичного, сексуального, психологічного насильства;
• була викрадена;
• незаконно вивезена за межі України;
• залучалася до участі у військових формуваннях;
• незаконно утримувалася, у тому числі в полоні.
Куди звертатися?
Для отримання статусу потрібно звернутися із заявою до найближчої служби у справах дітей:
• за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання/перебування дитини як внутрішньо переміщеної особи;
• за місцем звернення;
• якщо місце проживання/перебування дитини не задеклароване/не зареєстроване або задеклароване/зареєстроване на території, на якій ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованій російською федерацією;
• за місцем виявлення такої дитини місцевими органами виконавчої влади та/або органами місцевого самоврядування.
Хто може звертатися?
• законний представник дитини (батьки, усиновлювачі);
• сама дитина (з 14 років);
• представник органу опіки та піклування (у разі, якщо дитина переміщується без супроводження батьків або осіб, які їх замінюють);
• родичі дитини (баба, дід, прабаба, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або сестра, вітчим, мачуха).
Перелік необхідних документів
Для отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, подаються:
• заява про надання статусу;
• згода на обробку персональних даних ;
• засвідчені в установленому порядку копії таких документів:
1. свідоцтва про народження дитини або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
документа, що посвідчує особу заявника;
2. документа, що підтверджує повноваження законного представника дитини (усиновлювача, опікуна);
3. довідки про взяття дитини на облік як внутрішньо переміщеної особи (у разі наявності);
4. паспорта громадянина України у формі книжечки (у разі наявності);
5. паспорта ID або закордонного (у разі наявності);
6. витягу з реєстру територіальної громади (у разі наявності).
Додатковий перелік документів у разі, якщо дитина:
отримала поранення, контузію чи каліцтво:
• виписка з медичної картки дитини або консультаційного висновку спеціаліста, видані після медичного обстеження та лікування дитини, із зазначенням діагнозу згідно з Міжнародною класифікацією хвороб та споріднених проблем здоров’я десятого перегляду, отриманих у період здійснення воєнних дій, збройних конфліктів;
зазнала фізичного, сексуального насильства, була викрадена або незаконно вивезена за межі України, залучалась до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань, незаконно утримувалася (зокрема в полоні):
• заява про вчинення щодо дитини кримінального правопорушення або про залучення дитини до провадження як потерпілої;
• витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань про відкриття кримінального провадження (незалежно від результатів досудового розслідування);
• висновок експерта за результатами судової експертизи (за наявності);
зазнала психологічного насильства:
• висновок оцінки потреб сім’ї (особи) у соціальних послугах;
• копія посвідчення з написом “Посвідчення члена сім’ї загиблого”;
• копії свідоцтва про смерть та документа, що підтверджує загибель особи внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, або копія документа, що підтверджує смерть особи за вищезазначених обставин, у разі загибелі батьків дитини або одного з них із числа цивільних осіб.
Термін розгляду документів
Рішення про надання/відмову в наданні статусу приймається органом опіки та піклування на підставі документів протягом 30 календарних днів з дати реєстрації заяви про надання статусу.
Підстави для скасування статусу
Підставою для прийняття рішення органу опіки та піклування про скасування статусу є:
• встановлення недостовірних відомостей у поданих документах;
• непідтвердження обставин, в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні за заявою про вчинення злочину щодо дитини або судового розгляду.
Рішення про скасування статусу може бути оскаржено в суді.
Досягнення особою повноліття не є підставою для скасування статусу.
Сім’я — це найбільше щастя
На Землі немає міцнішого об᾿єднання, ніж щаслива та дружна сім’я. Це і початок нового життя, і шанування святості традицій, і рідні та близькі люди. Сім’я — це найбільше щастя, яке людина може створити сама.
Так, 23 квітня 2024 року розпорядженням начальника Баштанської районної військової адміністрації, Владислава Мирославовича Дмитріва, на території Баштанського району створено нову прийомну сім᾿ю та влаштовано до неї дитину, яка перебувала у закладі інституційного догляду.
Бажаємо новоствореній родині щоб у вашій оселі завжди лунав дитячий сміх, а рідні люди були надійною опорою та підтримкою!
Для отримання консультації щодо створення прийомної сім᾿ї або щодо інших форм влаштування до своєї сім᾿ї дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування, рекомендуємо звернутись до служби у справах дітей Баштанської районної військової адміністрації.
Робочий виїзд до Казанківської селищної ради
29 квітня 2024 року представниками служби у справах дітей Баштанської
Під час виїзду здійснено оцінку потреб сімей та надано відповідні рекомендації прийомним батькам і батькам-вихователям.
Для отримання консультації щодо створення прийомної сім᾿ї, дитячого
7 травня представники служби у справах дітей Баштанської районної військової адміністрації, здійснили робочий виїзд до Казанківської селищної ради Баштанського району, під час якого обстежили умови проживання кандидатів в усиновлювачі та умови проживання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у прийомних сім᾿ях та дитячих будинках сімейного типу на території громади.
Українці завжди найбільше шанували сім’ю та родинні зв’язки. Від батька до сина, від матері до доньки, передаються духовні цінності і досі.
30 травня 2024 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 633 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо надання послуги патронату над дитиною». Зміни, спрямовані на розвиток патронату в Україні і підтримку вихователів та помічників.
Чи знаєте ви, що усиновлення — це не єдиний спосіб стати родиною дитині, яка залишилась без батьків?
Якщо ви вирішили запропонувати дитині свою родину, ви також можете стати прийомною сім’єю, ДБСТ (великою прийомною сім’єю), опікунами та піклувальниками або ж патронатними вихователями.
Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей розповів детальніше про кожну з цих форм сімейного виховання у картках.
ЗАХИСТ ПРАВ ДІТЕЙ ВІД НАСИЛЬСТВА У СІМ᾿Ї
Кожній дитині гарантується право на свободу, особисту недоторканність та захист гідності. Дисципліна і порядок у сім'ї, навчальних та інших дитячих закладах мають забезпечуватися на принципах, що ґрунтуються на взаємоповазі, справедливості і виключають приниження честі та гідності дитини .
Держава здійснює захист дитини від:
- усіх форм домашнього насильства та інших проявів жорстокого поводження з дитиною, експлуатації, включаючи сексуальне насильство, у тому числі з боку батьків або осіб, які їх замінюють;
- втягнення у злочинну діяльність, залучення до вживання алкоголю, наркотичних засобів і психотропних речовин;
- залучення до екстремістських релігійних психокультових угруповань та течій, використання її для створення та розповсюдження порнографічних матеріалів, примушування до проституції, жебрацтва, бродяжництва, втягнення до азартних ігор тощо.
Держава у порядку, встановленому чинним законодавством, через суб᾿єкти соціальної взаємодії, надає дитині та особам, які піклуються про неї, необхідну допомогу у запобіганні та виявленні випадків жорстокого поводження з дитиною, передачі інформації про ці випадки для розгляду до відповідних уповноважених законом органів для проведення розслідування і вжиття заходів щодо припинення насильства.
Гарячі лінії з питань запобігання та протидії домашньому насильству:
- гаряча лінія національної поліції - 0 800 500 202, виклик патруля – 102;
- 1547 - урядова гаряча лінія для осіб, які постраждали від домашнього насильства (цілодобово, безкоштовно з мобільних та стаціонарних телефонів);
- 116 123 (для мобільних телефонів) або 0 800 500 335 (для стаціонарних та мобільних телефонів) - національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації;
- 116 111 (для мобільних телефонів) або 0 800 500 225 (для стаціонарних та мобільних телефонів) - національна гаряча лінія для дітей та молоді;
- 0 800 213 103 - гаряча лінія системи безоплатної правової допомоги (цілодобово, безкоштовно з мобільних та стаціонарних телефонів).
22 липня 2024 року працівниками служби у справах дітей Баштанської районної військової адміністрації відвідано кандидатів в усиновлювачі та дитячий будинок сімейного типу, в якому на вихованні перебувають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.
Усиновлення дитини - це важливий крок, який змінює життя родини, наповнює його новими сенсами та любовʼю.
Безкоштовний курс «Народжені серцем», розміщений на онлайн-платформі про усиновлення та сімейне виховання дітей «Україна для кожної дитини», розроблено Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, спільно зі студією онлайн-освіти EdEra, Міністерством соціальної політики України і Національною соціальною сервісною службою України, за фінансової підтримки Представництва Європейського Союзу та Представництва Дитячого фонду ООН UNICEF Ukraine, для родин, які виявили бажання прийняти у свою родину дитину-сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування.
Родини, які хочуть усиновити дитину, подарувати їй тепло і любов, за допомогою курсу зможуть доступно та зрозуміло:
ознайомитися з юридичними та психологічними аспектами процесу усиновлення,
підготуватися до першого знайомства з дитиною,
отримати відповіді на питання:
- що потрібно для того, аби усиновити дитину?
- де шукати корисну інформацію про усиновлення?
- з чого почати?
- як розвіяти побоювання і стереотипи, пов᾿язані з усиновленням?
Знайдіть відповіді на ваші запитання та впевнено крокуйте назустріч своїй майбутній дитині. Усиновити — це народити серцем.
Запрошуємо переглянути курс за посиланням http://surl.li/twgeh .
Вчора, 2 вересня, службою у справах дітей Баштанської районної військової адміністрації здійснено моніторинговий виїзд до служби у справах дітей Снігурівської міської ради.
Діти - це найцінніший скарб у світі!
Сьогодні, 17 вересня, в Україні відзначають День усиновлення і висловлюють свою подяку й повагу батькам, які дарують дітям, що залишились без піклування батьків, свій дім, тепло, любов та сімейний затишок.
Як батькам, котрі усиновили дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування, оформити виплату в Дії?
Нині виплата при усиновленні доступна для громадян України, які постійно проживають на її території та усиновили дитину з числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування.
Що варто врахувати при поданні заяви на оформлення виплати:
Допомога призначається на кожну усиновлену дитину за умови, що усиновлювач звернувся за її призначенням не пізніше 12 календарних місяців із дня набуття законної сили рішенням суду про усиновлення.
Якщо усиновлювачами є подружня пара, — право на допомогу при усиновленні дитини має один із батьків, на їхній розсуд.
Допомога надається у розмірі, встановленому для виплати при народженні дитини – 41 280 грн. Виплата здійснюється одноразово у сумі 10 320 грн, а решта суми виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами.
Оформлюємо заяву онлайн в Дії за таким алгоритмом:
Переходимо за посиланням: https://diia.gov.ua/services/dopomoga-pri-usinovlenni-ditini
Натискаємо кнопку: «Подати заяву» та авторизуємось за допомогою Дія. Підпису, файлового або апаратного ключа;
Зазначаємо дані дитини/дітей, на яких потрібно оформити допомогу;
Обираємо спосіб отримання допомоги;
Зазначаємо дані про судове рішення про усиновлення;
Перевіряємо сформовану заяву й підписуємо її електронним підписом або Дія.Підписом. Потім надсилаємо її на розгляд в орган соціального захисту населення;
Статус розгляду заяви відображатиметься в особистому кабінеті на порталі Дія;
Сповіщення про розгляд заяви прийде, зокрема, й на вашу електронну пошту.
Термін розгляду заяви – 10 днів.
Заяву на отримання допомоги усиновлювач може подати також, звернувшись за місцем перебування до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення; виконавчих органів сільської, селищної, міської ради; ЦНАП.
Патронат – важливий інструмент забезпечення права дитини на виховання у сімейному середовищі, якщо вона з тих чи інших причин не може проживати разом з батьками. Патронатні сім’ї надають дітям, які опинилися в складних життєвих обставинах, тимчасовий прихисток, турботу та підтримку, поки служби у справах дітей проводять роботу з батьками чи вирішується питання щодо подальшого влаштування дітей.
Станом на 24.10.2024 на обліку з усиновлення служби у справах дітей Баштанської районної військової адміністрації перебуває 78 дітей, які можуть бути усиновленими.
Кожен і кожна з цих 78 дітей – це маленька або вже велика людина зі своїми почуттями та травмами, яка прагне мати люблячу сім’ю, маму і тата.
Від початку поточного року нові родини знайшли 5 таких дітей.
Для потенційних усиновителів усиновлення є можливістю реалізувати свій батьківський потенціал і прийняти у свою родину дитину на правах народженої, з усіма правами та обов’язками, як з боку дорослих, так і з боку дитини.
Якщо ви відчуваєте, що готові подарувати дітям любов, підтримку і щасливе дитинство – зверніться до служби у справах дітей Баштанської районної військової адміністрації і, можливо, саме ви станете для когось найкращою родиною у світі.
Надворі вже рано темніє. За таких умов водії легко можуть не помітити пішохода, а пішоход - не побачити автомобіль. Діти-найбільш вразливі учасники дорожнього руху. Подбайте про безпеку дітей!