Українська | Русский | English
Головна Новини Герої не вмирають Зміни в законодавстві Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Електронне звернення Інформація для користувачів з вадами зору

2024 року

Програма підготовки громадян України, які бажають усиновити дитину

Програму підготовки громадян України, які бажають усиновити дитину (далі - Програма), розроблено з метою надання допомоги громадянам України у підготовці до відповідального усиновлення дитини, шляхом засвоєння необхідних знань та формування умінь і навичок.

Програмою визначено тематику тренінгових занять, які спрямовано на формування в усиновлювачів усвідомленого рішення про усиновлення дитини та підготовку до виконання функцій та завдань батьків, шляхом формування необхідних сфер компетентності.
 
Реалізацією Програми передбачено: аналіз обов'язків та завдань усиновлювачів, формування відповідального ставлення до прийняття дитини у сім'ю на правах рідної і забезпечення її прав та інтересів; розгляд основних положень Конвенції ООН про права дитини, Європейської конвенції про усиновлення дітей та чинного законодавства України з питань усиновлення; ознайомлення з особливостями психологічного стану дітей, які можуть бути усиновлені; аналіз вікових особливостей розвитку дитини та особливостей адаптації дитини в сім'ї усиновлювачів; сприяння усвідомлення важливості співпраці зі спеціалістами у команді (служба у справах дітей, центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді тощо) в процесі підготовки до усиновлення та після нього.
 
На тренінгових заняттях учасники зможуть проаналізувати власну мотивацію до усиновлення, індивідуальні та сімейні ресурси, оцінити свій виховний потенціал і готовність до виховання дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування та остаточно прийняти усвідомлене, виважене рішення щодо усиновлення дитини, яка за тих чи інших обставин залишилася без піклування біологічних батьків.
 
За результатами навчання учасникам Програми надається довідка про проходження відповідної підготовки до усиновлення дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, яка є необхідною для надання таким особам висновку про можливість бути усиновлювачами та взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі.
 
Для отримання консультації щодо усиновлення дітей рекомендуємо звернутися до служби у справах дітей Баштанської районної військової адміністрації чи служб у справах дітей Баштанської, Новобузької та Снігурівської територіальних громад Баштанського району.

 

Як зростити у дитини любов до читання?
Книги все рідше потрапляють в поле інтересів сучасних дітей. Замість часу, проведеного за захоплюючим художнім твором, практично всі діти роблять вибір на користь смартфонів, гаджетів і приставок. Чого не може дати цей новий цифровий світ на відміну від книг, так це уяви, моральності, моралі і вміння грамотно викладати свої думки

Так, як всі батьки хочуть дати своїм дітям все це, важливо ще до школи почати прищеплювати любов до процесу читання. Це, безсумнівно, найкраща звичка, яку ви тільки можете подарувати своїй дитині.
А як це правильно зробити, ми розповіли у дописі 

Проєкт реалізується командою благодійного фонду «СпівДія» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Міністерства молоді та спорту України

 

Все, про що мріють діти і молодь сьогодні — мирне життя. Про сон у теплих ліжечках, а не холодних укриттях. Про зустрічі з рідними та друзями, які зараз так далеко. Про дитинство без війни. 

Запрошуємо дітей та молодь висловити свої почуття у конкурсі «Поезія заради миру» від ЮНІСЕФ.

Завдання: написати вірш на тему миру та мрій про мирне життя.

Надіслати вірш за цим посиланням: https://bit.ly/poems-for-peace 

Важливо!

* Вік учасників: 8-24 роки.

* Обсяг: від 4 рядків.

* Мова: українська.

* Заявки приймаються до 11 лютого 2024 року.

50 авторів/ок найкращих віршів отримають грамоти від ЮНІСЕФ. Вибрані поезії з'являться на сторінках ЮНІСЕФ у соцмережах. Для трьох фіналістів буде проведена професійна відеозйомка декламування віршів, які також увійдуть до глобального поетичного конкурсу ЮНІСЕФ.

Чекаємо на ваші вірші!


 

16 січня за головуванням першого заступника начальника Баштанської районної військової адміністрації Наталії КАЗАРІНОЇ відбулося засідання комісії з питань захисту прав дитини, серед основних завдань якої є сприяння в забезпеченні реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, соціальний захист, сімейне виховання та всебічний розвиток.

На порядок денний винесено питання про надання висновку до суду щодо доцільності/недоцільності повернення малолітніх дітей матері. Члени комісії ретельно вивчили питання та прийняли рішення спрямоване виключно на захист прав та законних інтересів дітей.

5 цікавих ігор для дітей, що концентрують їхню увагу та запокоюють.

Стан нервової системи безпосередньо впливає на якість сну. Якщо нервова система зазнає стресу, то його наслідки можуть позначитися також і на процесі засинання чи привести до безсоння.

Спокійні ігри можуть бути приємним бонусом та ритуалом, який створюватиме відчуття безпеки у дитини. Процес гри також поєднує батьків та дітей і створює те саме якісне спілкування з емоційним контактом.

Тож зберігайте та діліться

Проєкт реалізується командою благодійного фонду «СпівДія» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Міністерства молоді та спорту України

 

10 правил для психологічного здоров‘я дитини

Ментори команди "СпівДія" підготували корисні поради, слідуючи яким дитина буде зростати у здоровій психологічній атмосфері, тож зберігайте та діліться, аби не загубити

Проєкт реалізується за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Міністерства молоді та спорту України

Більше фото за посиланням


 

 
Сім’я – це найдорожчий і найцінніший скарб, маленький Всесвіт, любов, виховання, підтримка, традиції, рідні та близькі люди, але є діти, які через ряд причин не мають змоги виховуватися у біологічній сім’ї. Це – діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.
Для дітей, які опинилися у морі дорослих негараздів, влаштування у прийомну сім’ю є тихою, затишною гаванню та можливістю опинитися у сімейному затишку, любові і піклуванні, які так необхідні кожній дитині.
 
07.03.2024 розпорядженням начальника Баштанської районної військової адміністрації, Владислава Мирославовича Дмитріва, до прийомної сім᾿ї, яка функціонує на території Баштанського району, довлаштовано трьох дітей, які перебували у закладі інституційного догляду.
 
Бажаємо родині міцного здоров᾿я, взаєморозуміння, сімейного затишку та благополуччя!
 
Якщо ви хочете приєднатися до числа прийомних батьків Баштанщини, подарувати любов та турботу дітям, які залишилися без піклування батьків, отримати консультацію щодо усиновлення чи іншої форми влаштування до своєї сім᾽ї дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, рекомендуємо звернутися до служби у справах дітей Баштанської районної військової адміністрації.

 

Без перебільшення можна сказати: родина – це найважливіше, чим багата людина. Опора, тил, підтримка, розуміння, найбільший скарб і найвища людська цінність. Саме родина дає щастя материнства, батьківства та дитинства, формує характер і життєві орієнтири дітей.
 
Відповідно до Закону України "Про охорону дитинства" діти, які внаслідок  смерті батьків, позбавлення їх батьківських прав чи з будь-яких інших причин залишилися без батьківського  піклування,  мають  право  на особливий захист і допомогу з боку держави. 
 
Так, 14 березня 2024 року розпорядженням начальника Баштанської районної військової адміністрації, Владислава Мирославовича Дмитріва, до дитячого будинку сімейного типу, який функціонує на території Баштанського району, довлаштовано дитину, позбавлену батьківського піклування, яка перебувала у центрі соціально-психологічної реабілітації дітей.
Бажаємо великій і дружній родині незліченних моментів радості, міцного здоров'я та благополуччя в усіх справах! Нехай ваш сімейний фотоальбом без кінця наповнюється кадрами щасливих миттєвостей!

Для отримання консультації щодо створення дитячого будинку сімейного типу або щодо інших форм влаштування до своєї сім᾿ї дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування, рекомендуємо звернутись до служби у справах дітей Баштанської районної військової адміністрації.

 

 

 

Дитині для повного та гармонійного розвитку потрібно зростати в сім’ї, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Цю просту істину знає кожен, як і те, що не повинно бути одиноких і обділених долею дітей. Та, на жаль, вони є. Ці діти чекають свого щастя і мріють про повноцінну сім’ю.

Держава створює людині умови та забезпечує право на сім’ю, а також таємницю сімейного життя, заохочує та підтримує осіб до влаштування дитини на сімейні форми виховання, а служба у справах дітей сприяє реалізації цього права.
 
Сімейними формами влаштування в Україні є усиновлення, опіка та піклування, прийомна сім’я, будинок сімейного типу.
 
Пріоритетною формою влаштування дитини є усиновлення. Відповідно до ст. 207 Сімейного Кодексу України усиновлення є прийняття у свою сім’ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого ст. 282 Сімейного Кодексу України.
Згідно з ст. 211 Сімейного Кодексу України усиновлювачем дитини може бути:
• дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини;
• усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п'ятнадцять років.
Опіка та піклування в Україні є найбільш поширеною сімейною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Опіка встановлюється для забезпечення виховання дітей, які внаслідок смерті батьків, хвороби або позбавлення батьків батьківських прав чи з інших причин залишилися без батьківського піклування. Опікун призначається за його особистою заявою; перевага надається особам, які перебувають у родинних відносинах із дитиною.
 
Прийомна сім'я - сім'я, яка добровільно взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Метою утворення прийомної сім'ї є забезпечення належних умов для зростання у сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування їх у сім'ї на виховання та спільне проживання.
 
Прийомні діти проживають і виховуються у прийомній сім’ї до досягнення 18-річного віку. Після досягнення 18-річного віку такі особи, у разі продовження навчання в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, можуть за їх вибором продовжити проживати і виховуватися у прийомній сім’ї до закінчення відповідних закладів освіти.
 
Дитячий будинок сімейного типу - окрема сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, для забезпечення сімейним вихованням та спільного проживання не менш як п'яти дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Вихованці проживають і виховуються у дитячих будинках сімейного типу до досягнення 18-річного віку. Після досягнення повноліття такі особи, у разі продовження навчання в закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, можуть за їх вибором продовжити проживати і виховуватися у дитячому будинку сімейного типу до закінчення відповідних закладів освіти. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.
 
Якщо ви виявили бажання взяти на виховання в сім’ю дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, і у вас виникли запитання з цього приводу, звертайтеся за консультацією у Службу у справах дітей Баштанської районної військової адміністрації за адресою: м. Баштанка, вул. Полтавська, 19 а.

 

Статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів: куди звертатися та які документи необхідні

З початку збройної агресії російської федерації проти України дитинство тисяч українських дітей затьмарене бідою, болем, розлукою, втратами. Діти зазнають каліцтва, стають жертвами насильства, викрадення, незаконного вивезення. На законодавчому рівні Україна вживає всіх необхідних заходів для забезпечення прав дітей, які постраждали від збройного конфлікту. Так, відповідно до Закону України “Про охорону дитинства” (далі – Закон), дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів – це дитина, яка внаслідок воєнних дій чи збройного конфлікту отримала поранення, контузію, каліцтво, зазнала фізичного, сексуального, психологічного насильства, була викрадена або незаконно вивезена за межі України, залучалася до участі у військових формуваннях або незаконно утримувалася, у тому числі в полоні.

Згідно зі статтею 30-1 Закону, держава вживає всіх необхідних заходів для забезпечення захисту дітей, які перебувають у зоні воєнних дій і збройних конфліктів, дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, догляду за ними та возз’єднання їх із членами сім’ї, включаючи розшук, звільнення з полону, повернення в Україну дітей, незаконно вивезених за кордон.
Закон передбачає можливість отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

Хто має право на отримання статусу

Право на отримання статусу має дитина, а також особа, яка на час воєнних дій, збройних конфліктів, збройної агресії російської федерації не досягла 18 років (повноліття) та в результаті:
• отримала поранення, контузію, каліцтво;
• зазнала фізичного, сексуального, психологічного насильства;
• була викрадена;
• незаконно вивезена за межі України;
• залучалася до участі у військових формуваннях;
• незаконно утримувалася, у тому числі в полоні.

Куди звертатися?
Для отримання статусу потрібно звернутися із заявою до найближчої служби у справах дітей:
• за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання/перебування дитини як внутрішньо переміщеної особи;
• за місцем звернення;
• якщо місце проживання/перебування дитини не задеклароване/не зареєстроване або задеклароване/зареєстроване на території, на якій ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованій російською федерацією;
• за місцем виявлення такої дитини місцевими органами виконавчої влади та/або органами місцевого самоврядування.

Хто може звертатися?
• законний представник дитини (батьки, усиновлювачі);
• сама дитина (з 14 років);
• представник органу опіки та піклування (у разі, якщо дитина переміщується без супроводження батьків або осіб, які їх замінюють);
• родичі дитини (баба, дід, прабаба, прадід, тітка, дядько, повнолітні брат або сестра, вітчим, мачуха).

Перелік необхідних документів
Для отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, подаються:
• заява про надання статусу;
• згода на обробку персональних даних ;
• засвідчені в установленому порядку копії таких документів:
1. свідоцтва про народження дитини або іншого документа, що посвідчує особу дитини;
документа, що посвідчує особу заявника;
2. документа, що підтверджує повноваження законного представника дитини (усиновлювача, опікуна);
3. довідки про взяття дитини на облік як внутрішньо переміщеної особи (у разі наявності);
4. паспорта громадянина України у формі книжечки (у разі наявності);
5. паспорта ID або закордонного (у разі наявності);
6. витягу з реєстру територіальної громади (у разі наявності).

Додатковий перелік документів у разі, якщо дитина:
отримала поранення, контузію чи каліцтво:
• виписка з медичної картки дитини або консультаційного висновку спеціаліста, видані після медичного обстеження та лікування дитини, із зазначенням діагнозу згідно з Міжнародною класифікацією хвороб та споріднених проблем здоров’я десятого перегляду, отриманих у період здійснення воєнних дій, збройних конфліктів;
зазнала фізичного, сексуального насильства, була викрадена або незаконно вивезена за межі України, залучалась до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань, незаконно утримувалася (зокрема в полоні):
• заява про вчинення щодо дитини кримінального правопорушення або про залучення дитини до провадження як потерпілої;
• витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань про відкриття кримінального провадження (незалежно від результатів досудового розслідування);
• висновок експерта за результатами судової експертизи (за наявності);
зазнала психологічного насильства:
• висновок оцінки потреб сім’ї (особи) у соціальних послугах;
• копія посвідчення з написом “Посвідчення члена сім’ї загиблого”;
• копії свідоцтва про смерть та документа, що підтверджує загибель особи внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, або копія документа, що підтверджує смерть особи за вищезазначених обставин, у разі загибелі батьків дитини або одного з них із числа цивільних осіб.

Термін розгляду документів
Рішення про надання/відмову в наданні статусу приймається органом опіки та піклування на підставі документів протягом 30 календарних днів з дати реєстрації заяви про надання статусу.
Підстави для скасування статусу
Підставою для прийняття рішення органу опіки та піклування про скасування статусу є:
• встановлення недостовірних відомостей у поданих документах;
• непідтвердження обставин, в ході досудового розслідування у кримінальному провадженні за заявою про вчинення злочину щодо дитини або судового розгляду.

Рішення про скасування статусу може бути оскаржено в суді.
Досягнення особою повноліття не є підставою для скасування статусу.

 

22 березня 2024 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 331 «Деякі питання провадження діяльності з усиновлення та влаштування дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, соціального захисту дітей, залишених без батьківського піклування», якою постановив:
- запровадження виплати тимчасової допомоги на дітей, щодо яких встановлено факт відсутності батьківського піклування та які тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу чи родину, яка зареєстрована у чат-боті «Дитина не сама», у розмірі 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на кожну дитину, для дітей з інвалідністю — 3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на кожну дитину;
 
- затвердження Порядку призначення і виплати тимчасової допомоги на дітей, щодо яких встановлено факт відсутності батьківського піклування та які тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу чи родину, яка зареєстрована у чат-боті «Дитина не сама»;
 
- забезпечення проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо порядку призначення і виплати тимчасової допомоги на дітей, щодо яких встановлено факт відсутності батьківського піклування та які тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу чи родину, яка зареєстрована у чат-боті «Дитина не сама».
 
Для отримання більш детальної інформації рекомендуємо перейти за посиланням за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/331-2024-%D0%BF#doc_info або звернутися до служби у справах дітей за місцем проживання.

 

 

 

 

 

 Сім’я — це найбільше щастя

На Землі немає міцнішого об᾿єднання, ніж щаслива та дружна сім’я. Це і початок нового життя, і шанування святості традицій, і рідні та близькі люди. Сім’я — це найбільше щастя, яке людина може створити сама.

Так, 23 квітня 2024 року розпорядженням начальника Баштанської районної військової адміністрації, Владислава Мирославовича Дмитріва, на території Баштанського району створено нову прийомну сім᾿ю та влаштовано до неї дитину, яка перебувала у закладі інституційного догляду.

Бажаємо новоствореній родині щоб у вашій оселі завжди лунав дитячий сміх, а рідні люди були надійною опорою та підтримкою!

Для отримання консультації щодо створення прийомної сім᾿ї або щодо інших форм влаштування до своєї сім᾿ї дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування, рекомендуємо звернутись до служби у справах дітей Баштанської районної військової адміністрації.

Робочий виїзд до Казанківської селищної ради

29 квітня 2024 року представниками служби у справах дітей Баштанської районної військової адміністрації, здійснено робочий виїзд до Казанківської селищної ради Баштанського району, з метою обстеження умов проживання дітей у біологічній сім᾿ї для підготовки висновку про доцільність усиновлення одним із подружжя дітей другого з подружжя, та обстеження умов проживання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у прийомних сім᾿ях та дитячих будинках сімейного типу і перебувають під наглядом служби у справах дітей райвійськадміністрації.

Під час виїзду здійснено оцінку потреб сімей та надано відповідні рекомендації прийомним батькам і батькам-вихователям.

Для отримання консультації щодо створення прийомної сім᾿ї, дитячого будинку сімейного типу або щодо інших форм влаштування до своєї сім᾿ї дітей-сиріт чи дітей, позбавлених батьківського піклування, рекомендуємо звернутись до служби у справах дітей Баштанської районної військової адміністрації.