18/02/2022
Програма "U-LEAD з Європою" оголосила конкурсний відбір серед громад для участі у навчальній програмі «Кроки для команд спеціалістів» на тему «Просторове планування та управління природними ресурсами».
Як повідомили у Регіональному офісі "U-LEAD з Європою" у Миколаївській області, навчальний курс складатиметься з двох етапів. Під час першого етапу, який триватиме впродовж квітня-травня 2022 року, учасники вчатимуть теоретичні та практичні засади просторового планування у громадах. Після успішного завершення першого етапу учасники отримають відповідний сертифікат.
За результатами участі в першому етапі будуть відібрані 48 громад, які отримають додаткову експертну підтримку і працюватимуть над підготовкою завдання для розробки Комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади або проведенні аудиту земельних ресурсів. Другий етап триватиме з червня до листопада 2022 року.
Крім того, всі 48 громад отримають експертну підтримку у розробці геоінформаційних карт, які можуть бути використані як основа для повноцінного місцевого кадастру або ГІС-порталу.
- Реалії такі, що рано чи пізно кожна громада розроблятиме Комплексний плану просторового розвитку та проведе аудит природних ресурсів. Знання та розуміння інструментів просторового планування допомагають стануть в нагоді під час формулювання стратегічних, економічних та соціальних цілей, оскільки дозволяють систематизувати та дослідити в повній мірі ресурси громади. Під час теоретичних та практичних занять учасники отримують покрокові алгоритми та рекомендації експертів, формують практичні навички використання геоінформаційних систем, навчаються працювати в команді, - розповів Олег Ільницький, керівник Регіонального офісу "U-LEAD з Європою" у Миколаївській області.
Для участі у навчальній програмі необхідно:
запропонувати команду спеціалістів у складі до 3 осіб;
забезпечити спеціалістам доступ до мережі Інтернет і належне технічне обладнання (комп’ютер з камерою та мікрофоном);
заповнити аплікаційну форму, яку можна завантажити тут: https://bit.ly/3smnh2j
Заповнену форму надіслати до 18:00 24 лютого 2022 року на електронну скриньку regops.u-lead@giz.de. В темі повідомлення слід вказати назву громади та область.
Результати відбору будуть повідомлені 15 березня 2021 року. Особливо заохочуються до участі територіальні громади з чисельністю населення до 50 000. У випадку виникнення питань, просимо надсилати їх на електронну скриньку: regops.u-lead@giz.de
Нагадаємо, що минулого року команди з 225 громад взяли участь в цій унікальній навчальній програмі.
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.