Баштанка » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Учасникам АТО/ООС та членам їх сімей Електронне звернення Інформація для користувачів з вадами зору

8 і 9 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

09/05/2022

 Восьмий рік поспіль на державному рівні ми послідовно впроваджуємо європейський підхід до пам’яті про Другу світову війну. Вшановуємо всіх борців із нацизмом та всіх жертв цього найкривавішого конфлікту в історії людства. Для нас пам’ятні дні символізують не тріумф переможців над переможеними, а є нагадуванням про страшну катастрофу, яка стала можливою в результаті приходу до влади і змови двох тоталітарних режимів – нацизму і комунізму.

 

Цього року Україна відзначає пам'ятні дати в умовах повномасштабної військової агресії Росії, яка посягає на нашу незалежність і територіальну цілісність, на саме існування українців, намагається зруйнувати міжнародну систему безпеки і загрожує миру у всій Європі. Для українців протистояння російській агресії – це боротьба за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій агресивного сусіда, який заради досягнення мети не гребує ані воєнними злочинами, ані злочинами проти людства.

 

У 1939–1945 роках ворогом були нацисти, а сьогодні це рашисти – російська версія імперського націоналізму та фашизму. Тому традиційне гасло цих пам’ятних днів #ПамятаємоПеремагаємо» цього року на державному рівні дещо видозмінене і звучить так: «Перемогли нацистів – переможемо і рашистів!».

 

А незмінним символом пам'яті залишається червоний мак.

 

Український інститут національної пам'яті розпочав інформаційну кампанію до 8–9 травня новим роликом з циклу #ВійнаіМіф про ленд-ліз: https://cutt.ly/tG7v5zx

 

Та оприлюднив підбірку ключових смислів, важливих для розуміння і пам’ятання Другої світової війни:  ttps://bit.ly/3MGF90u

 

Детальнішу інформацію та посилання на:

- завантаження роликів з циклу «Війна і міф» у високій якості

- відео і схему, як власноруч виготовити мак пам'яті

- візуалізацію з цьогорічним гаслом у різних форматах

 

можна знайти тут: https://bit.ly/3LJ0Pcl

Всі новини →