Баштанка » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Герої не вмирають Нововведення в законодавстві Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Електронне звернення Інформація для користувачів з вадами зору

Я співчуваю

02/04/2024

 Цього достатньо, аби словами підтримати людину, яка проживає втрату. Все інше можна сказати очима, дотиком, присутністю. Бути просто поруч – це дуже важливо.

В цьому переконаний Олег Романчук, відомий лікар-психотерапевт, дитячий психіатр, директор Інституту психічного здоров’я Українського католицького університету.
Він став гостем нового епізоду сезону «Наука стійкості» подкасту «Простими словами» від The Village Україна, що виходить в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативи Олена Зеленська.
Олег Романчук розповів, що трапляється з нами, коли близька людина йде з життя, як прожити та пережити горе, які процеси є нормальною реакцією на втрату, а які потребують додаткової психологічної допомоги.
Під час відвертого інтерв’ю на тему, яку ми звикли замовчувати, експерт поділився власним розумінням втрати.
«Досвід втрати у своїй найглибшій суті для мене – це спосіб, як стосунки й любов є сильнішими за смерть. Як ті, кого ми любимо, є завжди, з нами, ще глибше, ще ближче, у самій глибині нашого серця. Вони стають частиною нашого світу. Я сумую за ними й буду сумувати все життя. Але завдяки тому, що ці люди були в моєму житті й торкнулись мене своєю любов'ю, їхня любов може жити в мені. Смерть може забрати фізичне життя, але вона не може зупинити стосунки й не може зупинити любов».
Конспект інтерв'ю тут - https://www.village.com.ua/.../348965-prostimy-slovami-4-ep4
Розмову можна прослухати на всіх подкаст-платформах:
Apple Podcasts - https://apple.co/3TMC0CC
Google Podcasts - https://bit.ly/43vFr3H
Сезон «Наука стійкості» подкасту «Простими словами» виходить у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської провадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Проєкт реалізовано у співпраці з Координаційний центр КМУ / Mental Health UA за підтримки World Health Organization (WHO).

Всі новини →