Баштанка » Новини
Українська | Русский | English
Головна Новини Герої не вмирають Зміни в законодавстві Електронне звернення Восьмого скликання Учасникам бойових дій та членам їх сімей Планування роботи 2023 року Пробація району Інформація для користувачів з вадами зору

щотижнева добірка новин з Брюсселя і не тільки.

30/09/2024

 У Нью-Йорку ухвалили важливу декларацію, Німеччина і Туреччина сперечаються за дьонер, більшість українців у Литві працевлаштована: нове за тиждень з Європи

Понад 30 країн і ЄС ухвалили Спільну декларацію про підтримку відновлення та реконструкції України
У Нью-Йорку відбулася зустріч у форматі «Група семи» + Україна, під час якої понад 30 країн і Європейський Союз ухвалили Спільну декларацію про підтримку відновлення та реконструкції України.
Головні пункти декларації: всебічне сприяння відбудові України на її шляху до членства в ЄС, координація підтримки через Українську платформу донорів, надання до кінця року додаткової фінансової підтримки на суму близько 50 млрд дол. США коштом доходів від заморожених російських активів, частину з яких спрямують на оборонні потреби.
Підписанти чітко заявили, що завдяки колективній підтримці української реконструкції та відновлення вони забезпечать, щоб Росія не змогла досягти своїх цілей, а також зроблять усе, щоб після закінчення війни Україна мала стійку до російських загроз економіку.
Детальніше https://cutt.ly/YeIiTv7U
Єврокомісія дала Туреччині й Німеччині шість місяців на врегулювання суперечки щодо дьонер-кебабу
Два роки тому Туреччина звернулася до Європейського Союзу з проханням захистити дьонер, виготовлений за власним рецептом, надавши тому статус «гарантованого традиційного делікатесу». Якщо ЄС погодиться, дьонер в країнах Союзу готуватимуть за турецькими специфікаціями, включаючи тип м'яса, а також спосіб його маринування і нарізки.
Раніше Німеччина, де страва є місцевим делікатесом та виготовляється за іншим рецептом, подала заперечення проти турецької пропозиції. Як повідомило видання The Economist, нещодавно Європейська Комісія дала сторонам шість місяців на пошук компромісу. Якщо вони не зможуть цього зробити, Комісія самостійно ухвалить рішення про статус дьонера.
Стаття доступна за посиланням https://cutt.ly/deIiTZji
62% українських біженців, які проживають у Литві, мають роботу
За інформацією місцевого порталу Delfi з посиланням на дані Міжнародної організації з міграції (МОМ), 70% українців, які проживають у Литві, активні на ринку праці - працюють за договором, займаються індивідуальною діяльністю або найняті на короткострокову роботу.
Основними потребами українців є фінансова безпека (62%), курси литовської мови (43%), працевлаштування (36%). При чому зазначається що попит на мовні курси збільшився з 8% до 43%. Нині близько 12% українців вказують, що їхні розмовні навички литовської мови дуже хороші, а 47% стверджують, що їм не вистачає знань.
За даними Міністерства соціального захисту та праці країни, частка податків, які сплачують українці, зростає. У 2022 році українці сплатили до державного бюджету 45 млн євро. У 2023 році - 95 млн євро, а за сім місяців 2024 року - 65,2 млн євро, що на 13 млн євро або на 25% більше, ніж за аналогічний період минулого року
Детальніше https://cutt.ly/feIiYwSc
Більше новин читайте на Євроінтеграційному порталі за посиланням: https://eu-ua.kmu.gov.ua/

Всі новини →