26/03/2025
Пожежі – найбільш масові та розповсюджені: вони відбуваються практично в усіх районах нашої країни, особливо влітку в лісах, на торф’яниках, полях, у житлових будівлях і на промислових підприємствах. Вогонь знищує будівлі та споруди, дерева і тварин, зазнають каліцтв і гинуть люди.
Причинами виникнення пожеж у природних екосистемах можуть бути - кинутий недопалок або сірник, розведення вогнища і необережне поводження з ним, роботи у лісових районах (утилізація сміття, будівництво і т. д.), випалювання трави на лісових галявинах. У 90% випадків причина виникнення лісових пожеж – людина.
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!
Розпалювати вогнища й застосовувати відкритий вогонь у лісі - за сухої погоди достатньо найменшої іскри, щоб спалахнуло велике полум'я, особливо у хвойному лісі.
Розпалювати багаття поблизу копиць сіна, скирт соломи - пожежну небезпеку становлять і старі пні та сушняк.
УВАГА!
Пильно наглядайте за дітьми, адже, користуючись свободою, вони можуть підпалити чагарник чи сушняк. Їхні пустощі з вогнем – дуже небезпечні.
Правила безпеки під час виникнення пожежі в природних екосистемах:
не панікуйте та не приймайте поспішних необдуманих рішень;
не тікайте від полум`я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову й обличчя одягом;
з небезпечної зони, до якої наближається полум`я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму поширення вогню
якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим; одягом і дихайте повітрям, що над самою поверхнею землі, – воно тут менш задимлене, рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини;
гасити полум`я невеликих низових пожеж можна, забиваючи його гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами;
під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з виду інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв`язок за допомогою голосу;
будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас;
після виходу з осередку пожежі негайно поінформуйте місцеву пожежно-рятувальну службу за телефоном «101» про місце, масштаб та характер пожежі.
Шановні громадяни! Якщо ви помітили загоряння в лісах, на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101». Бережіть себе!
Відділ цивільного захисту Баштанської районної військової адміністрації