02/04/2020
Держенергонагляд здійснює моніторинг виконання робіт з приведення зовнішніх схем електропостачання та автономних джерел живлення медичних закладів до вимог нормативних документів.
Як повідомлялося раніше, 23-26 березня 2020 року Держенергонагляд спільно з ліцензіатами з розподілу електричної енергії здійснив моніторинг та оцінку технічного стану об’єктів електричних мереж напругою 0,4-10 (6) кВ, через які здійснюється електропостачання медичних закладів, а також відповідність фактичної схеми живлення зазначених закладів категорії з надійності електропостачання та забезпеченості резервними автономними джерелами живлення.
За цей період було вибірково перевірено відповідність вимогам нормативних документів у галузі електроенергетики та технічного стану об’єктів електричних мереж, через які здійснюється електропостачання 568 медичних закладів на території 24-х областей та м.Київ.
Так, станом на 02 квітня 2020 року, за наданими Держенергонаглядом рекомендаціями, медичними закладами вже виконано:
• ремонт живлячої кабельної лінії 0,4 кВ (м.Тернопіль);
• випробування генератора відповідно до СОУ-Н ЕЕ 20.302:2007 та вимог підприємства-виробника з оформленням відповідного протоколу, розроблено регламент технічного обслуговування та регламентних робіт дизельної електростанції (далі – ДЕС) (м.Одеса);
• введення ДЕС в експлуатацію (м.Івано-Франківськ);
• ревізію лінії живлення, забезпечення другим незалежним джерелом живлення (ДЕС 24 кВт) та створення резерву паливо-мастильних матеріалів. (м.Ічня Чернігівської області);
• опробування роботи автоматичного вводу резерву (далі – АВР) з оформленням результатів (м.Чернігів, м.Бахмач, смт Талалаївка Чернігівської області);
• забезпечення живлення від автономного джерела живлення (смт Варва Чернігівської області);
• встановлення аварійного генератора потужністю 8 кВт (м.Чернігів);
• ремонт ДЕС (м.Львів);
• забезпечення живлення від двох ліній та встановлення АВР (м.Кам’янка-Бузька Львівської області);
• забезпечення основного живлення згідно зі схемою нормального режиму та виготовлення робочого проєкту капітального ремонту зовнішніх та внутрішніх електромереж і робочого проєкту збільшення існуючої потужності (м.Львів);
• забезпечення резервними лініями електропостачання (м.Луцьк).
Крім того, ведуться монтажні роботи з підключення до існуючого автономного джерела живлення у м.Корюківка Чернігівської області та надано документи до АТ «Херсонобленерго» щодо внесення змін у Договір на розподіл електричної енергії для введення в роботу нової кабельної лінії живлення у м.Нова Каховка Херсонської області.
Довідково:
Моніторинг об’єктів електричних мереж, якими здійснюється електропостачання медичних закладів, проводиться з метою забезпечення виконання Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанови Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» та на виконання доручення Міністерства енергетики та захисту довкілля України.