23/10/2020
У жовтні до Національного банку часто зверталися громадяни з такого питання: «Чи залишається в обігу золотиста одногривнева монета?»
Громадяни скаржилися на прикрі випадки, коли вони не змогли заплатити за товари чи послуги через те, що нібито Національний банк вилучив з обігу одногривневу золотисту монету.
Національний банк відповідально заявляє - це не так!
Усі золотисті одногривневі монети є законним засобом платежу. Ними можна вільно розрахуватися на території всієї України. У магазинах, у банках, у транспорті, в закладах громадського харчування та побуту тощо.
Їх зобов'язані приймати для розрахунків усюди та усі в нашій державі - продавці, касири, водії маршруток. Крім того, монети номіналом 10 і 50 копійок теж залишаються дійсним платіжним засобом. Усі суб'єкти господарювання повинні приймати їх під час готівкових розрахунків.
Цьогоріч Національний банк вилучив з обігу лише монети номіналом 25 копійок. Їх можна обміняти упродовж наступного року у відділеннях усіх банків. А потім упродовж ще двох років - у НБУ та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ), адреси їх відділень розміщено на сторінці офіційного Інтернет-представництва НБУ: https://bank.gov.ua/ua/uah/authoriz-bank).
Обмін має здійснюватися безкоштовно та без обмежень.
У разі відмови банків приймати для обміну монети 25 копійок громадяни можуть звертатися зі скаргами до Національного банку. Усі факти Національний банк ретельно перевірятиме та реагуватиме на них.
Ми з радістю надамо відповіді на всі Ваші запитання.
Також чекаємо на Ваші пропозиції.
Ви можете звернутись до контактної особи.
Контактна особа: Юлія Березовська, пошта Yuliia.Berezovska@bank.gov.ua .
Будемо вдячні за співпрацю!
З повагою Управління зв'язків з громадськістю та фінансової обізнаності Департамент комунікацій Національного банку України