01/10/2021
Сьогодні 01.10.2021 року проведене позачергове засідання ДНПК Баштанській райдержадміністрації по випадках сказу великої рогатої худоби в приватном домовогосподарстві с. Привільне Привільненської сільської ради.
Захворіла телиця віком 1рік, у тварини спостерігалась агресія, слиновиділення, відмова від споживання корму та води. 29.09.2021 тварина загинула, було відібрано зразки головного мозку та відправлено до Миколаївської регіональної державної лабораторії державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та споживачів для дослідження на сказ. Отримано експертний висновок Миколаївської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби №003615п.м./21 від 01 жовтня 2021р. підтверджено діагноз на сказ.
01.10.2021 проведено засідання ДНПК при Баштанській районній державній адміністрації на якому розглянуті питання:
- щодо оголошення неблагополучним по сказу ВРХ та введення карантинних обмежень на с. Привільне Привільненської сільської ради;
Затверджено план заходів по локалізаціїі та ліквідації спалаху сказу в с. Привільне Баштанського району.
На даний час проводяться заходи:
- обстеження з метою виявлення хворих на сказ тварин;
- щеплення собак та котів проти сказу.